Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

e-bay dan alım yapmam için yardım talep ediyorum

Konu, 'Genel Konular' kısmında dixixes tarafından paylaşıldı.

1. dixixes

dixixes Aktif Üye

Merhaba herkese
    Almak istediğim bazı yemler e-bay üzerinden satılmakta.Az buçuk ingilizcemle e-bay dan üyelik oluşturdum.Paypal dan kredi kartımı tanıttım.E-bay hesabımda 'watching list' bölümünde almak istediğim sahte yemleri yerleştirdim.
    Kargo bilgisi,teslimat,vergi gibi konularda fikirsiz olmamdan kaynaklı bu işi kendim beceremedim.Bu ürünleri benim için e-bay hesabıma girip alımı yapabilecek bir arkadaş arıyorum?Birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Oncelikle kredi kartiniza sanal kart cikartarak internetten daha guvenli alisveris yapabileceginizi belirtmek isterim ve tavsiye ederim daha sonra attigim linkte gerekli bilgiler mevcut yardimci olacagini dusunuyorum eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için)

4. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Ürünü incelerken "Sepete ekle(add to cart)" bölümünün hemen alt tarafındaki "Shipping" karşısında Free yazıyorsa kargo bedavadır. Herhangi bir ücret yazıyorsa da kargo ücreti orada yazan tutardır. Sepete eklediysen; sepette ürünün fiyatının hemen altında free veya kargo ücreti yazar. Satıcıdan mutlak suretle takip numarası(tracking number) verip vermediğini sorun yoksa ürünü takip edemezsiniz. Vergi olayı biraz ilginç. Neden ilginç dersen 300 dolarlık ürüne vergi ödenmeden alındı. 50 dolarlık ürüne vergi ödendi. Bazen böyle ilginçlikler oluyor. Genelde 100 dolar ve üzeri vergiye tabi olabiliyor. :)

5. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

75 euro ve üstü alışverişlere vergi uyguluyorlar bilginize!

Theseus bunu beğendi.
  6. dixixes

dixixes Aktif Üye

merhaba.Şuanda sepete ekledim(fotodaki son durum).Tüm ürünlerde ships to:worldwide yazıyor.Umarım Türkiyede bunun içindedir :D Şimdi tek yapmam gereken satıcıya kargo takip numarasını sormak.(nasıl ve nerden yapacaksam artık :D) Gelen kargo ptt yoluyla mı gelecek?

Ekli Dosyalar:

7. osmanenser

osmanenser Üye

daha ödeme yapmamışsınız, proceed to checkout de ve paypal kullanıcı adı ve şifre isteyecek sizden. ödemeden sonra size 1, 2 gün içinde track numarası verecek, onu usps den takip edebilirsiniz, türkiyeye girdikten sonra ptt den takip ediyorsunuz, 130$ kadar sorun yaşamadım ben.
    şansınıza, bazen gümrüğe gönderiyorlar extra 2,75 tl ödüyorsunuz ve 10 gün geç geliyor, direk geçersede çok çabuk geliyor. ortalama 10 gün sonra ptt de gözükür, türkiye girişi

dixixes bunu beğendi.
  8. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı Aktif Üye

Son durumda 3 ürün ve fazlası ücretsiz kargo yazıyor ve siz 4 ürün almışsınız alt kısımda yazıyor kargoyuda ücretsiz yazıyor hayırlı olsun

dixixes bunu beğendi.
  9. dixixes

dixixes Aktif Üye

hayırlısı bakalım.siparişi geçtim.bundan sonrası nasıl olacak merak ediyorum :D

Ekli Dosyalar:

10. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

abi ben gelene kadar sen işini halletmişsin bile hayırlı olsun

11. dixixes

dixixes Aktif Üye

:D saolasın.varlığın yeter

yawruaslan bunu beğendi.