Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne surf casting avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Geçen hafta Muammer abiden gelen hadi çadırlı ava gidelim teklifinden sonra günlerim çok keyifli geçmeye başlamıştı . 19 mayıs haftası planladığımız kamplı av iptal olunca moralim çok bozulmuştu . 2 günde olsa yine çadırlı av teklifi keyfimi yerine getirdi bu hafta. Engin ben ve Muammer abi av ve kamp için hummalı bir çalışmaya başladık haftasonu için . Çadır kampları çok keyif aldığım aktivitelerdir hele birde balık avıyla pekiştirlince benim için anlamı bir başkadır. Cuma gününe kadar vakit nasıl geçecek diye düşünürken vakit geldi :) Saat 10 gibi Muammer abi geldi biraz evde oturup sohpetten sonra eşyaları indirdik . Kocaman araba daha Engin ve eşyalarını almadan neredeyse dolmuştu . Yola çıkıp Engini aldık ve araba ağzına kadar malzeme ile dolup taştı ve meraya doğru yola koyulduk . Sabaha karşı 4 buçuk gibi meraya geldik ve hazırlıklara başladık . Yem tepsileri tripodlar kum dikenleri oltalar hazırlandı . Çadırları balık kesince kurarız diye sözleştik . Engin 7. balığını alırken ben ilk balığımı çekiyordum :D Beklediğimiz çupralar güneş yükselirken hala yokken Engin üst iğnelerden 300 400 grlık mırmırları çekmeye devam ederken bizde Muamer abiyle çadırları hazırladık . Benim hırsızlı takım iş yapmayınca hemen daha orta sulara hitap eden takımımı hazırladım ve sularla buluşturdum . Gün boyunca nadir çupra , mırmır ağırlıklı alıklar aldık . Hava kararınca Muammer abi ve Engin yattı . Yatmak içimden gelmedi olta başında kaldım bende . Garip bir şekilde mera akşam çok balık yapmayan bir mera . Tek bildiğim dev mığrıların merada kol gezdiği . Gece oltam 2 defa resmen yere değdi . Baktım 2sindede iğneler ufak geldi , bir kezde kösteği koparınca oturdum 0.50 floradan köstek hazırlayıp büyük iğne bağladım . Anında sonucunu verdi 750 grlık bir mığrıyı kıyıya aldım . Onun haricinde gece 4 tanede istakaroz aldım . Uykusuzluk baş gösterince gece 2 gibi takımları toplayıp çadırın yolunu tuttum . Sabah fetih gösterilerinden dolayı yolların kapalı olacağını duyunca erken toparlanmak zorunda kaldık . Muammer abi ve Engin sabah uyumayı tercih ett ben ise 4 saat uyuyup oltayı son 1 saat daha atma kararı aldım . 2 tane daha 25 cm üstü mırmır kandırıp avı sonladırdım ve bir av daha tadı damağımızda sona erdi . Sizleride çok fazla sıkmadan resimlerle başbaşa bırakıyorum . Toplamda Engin ve ben 7 kilo balık aldık :) saroz1.jpg saroz2.jpg saroz3.jpg sarozzzz.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Senih yine çok keyifli bir av yapmışsın Tebrikler... Mıgri yi yiyor musun Senih? Hiç sevilmeyen bir eti ve tadı var diyor herkes ben hiç denemedim... Bizim buralarda yakalamak çok kolay. Onların yüzünde sardalyeyi yem olarak kullanamıyorum..Ama ne dokunmaya elim varıyor ne de yemeye dilim :)

senihcan bunu beğendi.
  4. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Kayık aldığımdan beri kıyı avına hasret kaldım.
    Ne olursa olsun kıyı avcılığı ve kampı bir başka güzel.
    Yemesi içmesi mangalı semaveri Ateş başında sabahlamasi bol muhabbet hepsi ayrı güzel

Sent from my iPhone using Tapatalk

senihcan ve Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Senihcan
    Güzel bir av olmuş..

senihcan bunu beğendi.
  6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Mığrı balıkçılarda yılan balığı diye satılır . Dün yaptım ve yedim . Çok yağlı bir balık özellikle mangalda mükemmel oluyor . Ama 500grdan altı çok mantıklı değil . Eğer 500 gr üstü denk gelirse salmayınn alıkoyun . Derisini yüzün temizleyin , sonra 5 cm parçalarla kesin ve ızgara telinde mangalda yapın :) Ufak jiletler atın ki ufak kılçıkları erisin ateşte . Büyük ihtimal yediğiniz en lezzetli balıklardan biri olacak :)

7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Ayhan bey bende bir çok farklı stilde avlar yapıyorum ama dostlarla uzun süreli kıyı avının tadını başka hiçbir av vermiyor :)

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Şeref abicim çok teşekkür ederim . İnşallah bizim whatsup grubundakilerle beraber böyle toplu bir kıyı avı yaparız bir gün :) Muhabbet ve keyfi tahmin edemiyorum :D

9. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Tebrikler Senih bey.Bol bereketli bir av olmuş. Devamını dilerim.Rastgele..

senihcan bunu beğendi.
  10. ferhat920

ferhat920 Aktif Üye

Tebrikler Senih, koca koca mırmırlar harika, bakalım bizim meraları ne zaman şenlendirecekler, hala beklemedeyiz. Güzel avlarının ve harika rapor sunumlarının devamını dilerim.

senihcan bunu beğendi.
  11. enginson

enginson Daimi Üye

Tebrikler güzel av olmuş.

senihcan bunu beğendi.