Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

EGE'DE ÇUPRA AVI BEREKETİ - 28 EYLÜL 2015

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında agnosturk tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

Bu hafta arkadaşlarla beraber Çupra kovalamaya karar verdik. Gerçekten güzel birgün geçirdik diyebilirim. Umarım sizde beğenirsiniz...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. syner

syner Aktif Üye

İstanbuldakilerin kısır balık durumu karşısında forumda farklı illerden balık tutanların olması sevindirici :)
    Daha güzel avlar ve eğlenceli vakitler dilerim :)

4. ahmetahmet

ahmetahmet Yeni Üye

Bursa'dan Ege'ye iki defa balık avına gittim, ikisinde de boş döndüm. Güzel geçmiş. Bakalım bizde 2 ekimde saros'a gidiyoruz. Umarım paylaşımda bulunurum.

5. syner

syner Aktif Üye

Ege bölgesi marmaraya göre biraz değişik bir deniz yapısına sahip oldugunu düşünüyorum şöyle ki, balık türüne göre farklı avlak yerleri var.
    İş seyahatlerim dolayısıyla bu hafta İzmir deydim ve ava gitme şansıda yakaladım, alsancak tarafında herkez lidaki ve çupraya uğraşırken foça da sargoz ve karagöze uğraşıyorlardı konuştuğum insanların yorumları ve gözlemim bu yönde oldu tabii bu gözlem kıyı avı içindi açıkta mercan, levrek gibi avlarda kesin oluyordur.

6. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

Egede en bereketli yer kesinlikle Saroz tarafı. Daha sonra İzmir karaburun tarafı ve Çeşme gelmekte. Merkezde ise yılın belli ayları Çupra avları çok bereketli geçer. Özellikle Kordon ve Güzelbahçeyi tavsiye edebilirim. Mercan, Sinarit, Gopez ve Levrek ise yaz kış av veriyor ;)...

7. pisimiyav

pisimiyav Üye

öncelikle zamanından ve emeğinden fedakarlık yapıp bu videoyu hazırlayan ve bizlerle paylaşan recai beye teşekkür ederim.burda bende bir kaç konuya değinmek isterim.malesef denizlerimizi troller gırgırlar ağlar ve kaçak avcılar yüzünden bomboş oldu ve kendimize benzettik.adam koskoca gırgır teknesinin içi kasalarla balık dolmasına rağmen yetmemiş gibi yürüyecek yerlere dahi nerde boş yer varsa oraya dökerek ağzına kadar balıkla doldurup av yapıyor.yasak zamanlarda gece avlanılıyor balık geçişlerinin olduğu bölgelere trol gırgır ağ Allah ne verdiyse atıyor.dürüst çalışan balıkçıları tenzih ediyorum elbette ama durum mevcut sonuçla orantılı zaten.
    üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizlerin anasını ağlattılar balık bırakmadılar.ondan sonra bizim gibi oltacılar balık yakalayacağız diye binbir şekle giriyoruz.yakaladığımızı hazır almaya kalksak üç beş kuruş eder.ama yaptığımız masraf emek benzin bir dünya.tamam bu iş keyif hobi ama bunca emeğin masrafın karşısında insan üç beş balık yakalamak istiyorki manen teselli olsun.malesef bizi çiftlik altı balık yakalamaya mecbur edenler utansın.videodaki arkadaş ne diyor ?
    BALIK NERDEYSE BEN ORDAYIM DİYOR .elbette öyle olucak sen haklısın.ama malesef ordada sen ve bizim gibileri bekleyen tehlikeler var.mesala bu çiftlik balıklarına verilen yemler şüphelidir.öyle yemler veriliyorki 2 aylık çipura 5 aylık kiloda ve büyüklükte.peki bu katkılı gıdalarla beslenen balıkları ben yersem benim vücudumda ne gibi etkileri olacak ? belli değil...peki bu balıklara verilen yemlerden yiyen havuz altında oltayla yakalanan balıklar ne kadar güvenli ve gerçek deniz balığı belli değil.çiftlik altı balık avlamasan başka yerde balık yok.çiftlik altı avlayım desen şüpheli.Allah bu milletin yardımcısı olsun ne diyeyim.benim av yaptığım bölge gümüldür orda bahçe evimizde var.orda açıkta botla av yapıyordum dip üstü ve orta suda gopez verimli ama dipte küçük ve apaçi balıktan başka tık yoktu.bende kendime uzun uzun düşünerek teknikler geliştirdim ve açıkta tek tük te olsa çipura tutmaya başladım.

ozzy35, syner ve Spin on the beach bunu beğendi.
  8. enginson

enginson Daimi Üye

Maşallah tebrikler daha güzelleri rast gelsin

agnosturk bunu beğendi.
  9. asivolki

asivolki Aktif Üye

recai abi bu izmir bölgesinden sen olmasan hiç balığa gidesim gelmiyor. senin raporların gaza getiriyor hep beni :) şu balık tutma işinde sayende ustalaşıyorum. birgün organizasyon ayarlayıp sarozda akya tutmaya götüreceğim seni valla. ama önce şöyle kiloluk balıklar tutup ustalaşmam lazım. sonra kayıktan denize uçmayalım. avlarınız hep daim olsun.

10. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Recai Abi video çok güzel eline emeğine sağlık.. Av zaten harika. Ama avlak sanki çiftlik yanı gibi duruyor. Yani balıkçı arkadaş kamışla olmaz demiş ustalık gerekir demiş. Kısmen haklı olmakla birlikte bölgeye göre değişiklik gösteren bir durum. Şahsen Akdenizde Antalya ve civarında bunlar pek geçerli değil. Zaten önemli olan kısmı balık var egede. Akdenizde malesef balık çok az!!

agnosturk bunu beğendi.
  11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Recai
    Güzel ve keyifli bir av olmuş..
    Her zaman rast gelsin

agnosturk bunu beğendi.