Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ekimde Karadeniz Rize Levrek Yardım Lütfen

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında yawruaslan tarafından paylaşıldı.

1. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

öncelikle merhaba ...
    levrek balıgı yakalama tutkusu aldı beni gidiyor ... istanbulda istavrit ve yemli çinekop (bogazda) tecrübelerim var bir kac defa
    fakat levrek ayrı birşey ve hiç hayatımda at-çek ve sahte ile av yapmadım (acemi oldugumdan istanbulda biraz zor )
    neyse uzun lafın kısası nasipse kurbanda memleketim olan rize pazara gidicem
    genelde arastırmalarım dogrultusunda levregin herdönem tutulabildigi ve genelde akarsu agızlarını sevdigini gördüm
    çalkantılı ve bulanık sularda extrasıymıs herhalde :)
    şimdi ben memleketteyken o dönemde levrek avı yapabilirmiyim ve hangi tür sahteleri kullanmalıyım...
    su üstü dalarlı falan pek bilgim yok birde olta takımı secimim nasıl olmalı bazı videolarda kucuk oltalarla tutuyorlar
    bende cok yumusak albastar bir kamıs var ve albastar kk60 bir makina bunlarla at cek yapılabilirmi yenilerini alabilirim belki tabiki fiyat cok ucuk olmamalı
    bu avda bu sartlarda hangi sahteler iş görür ne renkte olmalı nasıl atılmalı nasıl cekilmeli cok acemiyim affınıza sıgınıyorum
    alttaki resimde bir mendirek ve dere agzı goruyorsunuz sizce hangi yerde tutmalıyım bu balıgı
    dere agzında su sıg ve kayalık biraz bunuda ekleyeyim

birde yardımcı olacak abilerim ustalarım üstatlarım kardeşlerim tam olarak sahte ismi yada resmi atarlarsa cok sevinirim misina secimi nasıl olmalı oda kafamı kurcalıyor sahteye kursun takıcakmıyım takmıcakmıyım levrek bu sahteye atlayınca cinekopta yaptıgımız gibi tasmalıycakmııyım bu iş ne zor iş kafa patlatmak gerek :D herkese tesekkür ederim

son olarak kartal maltepe pendik sahil civarında sahte ile balık tutma sansım varmı tecrübe kazanmak için ne tür balıklar alabilirim oradan eskina yada cinekop tarzı zargana bunlarada merakım var şimdiden tesekkür ederim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Temmuz 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

hoşgeldin bu bahsettiğin yer naib oğlu beton yüzünden çamur seli senelerdir orada çamur akıyor kıyı bitik maalesef biraz ileri ardeşene gidersen fırtına da istediğin balığa kavuşursun akşam ezanından 12 ye kadar av verimli bu aralar rapala max rap fhc bir adet edin yada bulabilirsen pelican nitro sırtı yeşil olanı atabildiğin kadar ileri atıp yavaşça sar etrafı tara hep aynı noktaya atma sabah av yapacaksan ya savagear jig başlı silikonunu yada zargana topu ile küçük raglou atmanı tavsiye ederim rast gele hemşerim

4. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

evet gunduz full camur akıyor tavsiyeler için tesekkürler usta

5. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

pelican nitro hangi cm olacak acaba bunlar

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

11 13 15 cm kullanabilirsin sabah erken de 3 numara tobby 602 kaşık dene derim rast gele