Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El ile tutulmaması gereken balıklar..

Konu, 'Sohbet' kısmında a-fisherman tarafından paylaşıldı.

1. a-fisherman

a-fisherman Aktif Üye

Merhaba Baliksevdam dostlarım.
    Geçenlerde dost sohbetinde bir arkadaşımız at çek ile avlanırken bir arkadaşının başına gelen anlattığı bir olay hem ilgimi çekti hem de beni biraz tedirgin etti.Konu şuydu; At çek yaptıkları sırada arkadaşının yakaladığı balığı tutması sonucu çarpıldığını ya da balığın onu vurduğu gibisinden bir şey anlattı ve hastaneye gitmek zorunda kaldığını söyledi.

Şimdi bu ne kadar doğrudur? Şehir efsanesi midir, ya da gerçekten tehlikeli türden dokunmamamız gereken balıklar var mıdır?
    Herkese şimdiden teşekkürler. Sevgi ve saygı ile..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhabalar
    El ile tutulmaması gereken balıklardan Trakonya yı örnek verebiliriz iğneleri çok tehlikelidir, temas halinde hemen hastaneye gitmekde fayda var

4. a-fisherman

a-fisherman Aktif Üye

Teşekkürler Onur . peki bu türler hangi denizlerde bulunur ve at çek ile karşımıza çıkabilir mi?

OnuR67 bunu beğendi.
  5. wazuri

wazuri Yeni Üye

Aynı şekilde İskorpit zehirlidir çarpar.

a-fisherman bunu beğendi.
  6. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Trakonya genelde kendini kuma gömerek yaşıyor, at çek de çok karşımıza çıkmayabilir, ama bilmekde fayda var, iskorpit ise daha çok kayalık bölgelerde yaşıyor diye biliyorum

a-fisherman bunu beğendi.
  7. a-fisherman

a-fisherman Aktif Üye

Arkadaşlar teşekkürler. Daha önce bu konudan bahsedilmiş araştırdım okudum. Hayati bir konu. Acil müdahele nasıl yapılır, neler yapılmamalıdır arkadaşlar sağolsun paylaşmışlar. Anladığım kadarıyla amonyak yanımızdan ayırmamamızın gerektiği bir madde. Umarım karşılaşmayız. Sevgi ve saygı ile..

8. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Cerrah balığı... iskorpit.. trakonya... kırlangıç... bu balıkların diken patmasi halinde ısıya dayanabildiğin kadar sıcaklık derecesinde patan yeri sıcak suda bekletmektir... zehiri alir ama uyuşma ve ağrı 3 ila beş gün sürebilir....

9. a-fisherman

a-fisherman Aktif Üye

Teşekkürler kardeşim. Yeni başlayanlar için bilinmesi gereken hayati bir konu. sürekli sıcak tutulmalı , gündemde olmalı.

Musti.barut bunu beğendi.
  10. darkai

darkai Üye

İskorpit ve trakonya icin dediklerinize katiliyorum ancak cerrah baligini bir akvaryum baligi olarak biliyorum oyle her zaman kasilasilacak bir balik degil ayrica kirlangic zehirli degildir ancak yakin bir turu olan öksuz baligi hafif zehirlidir.
    Bunlarin yaninda ulkemizde yasayan vatoz turlerininde kuyruk kisimlari oldukca tehlikelidir.

OnuR67 ve a-fisherman bunu beğendi.
  11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Akdeniz ve Egenin elektrikli vatozu ve diğer elektrik üretenleri ölümcül olmasa da insanı etkileyen hayvanlar.
    Müren ısırmasından da sakınılmalı. Yakalandığında çılgına döner kesinlikle ağzına yaklaşılmamalı.

bulent45 bunu beğendi.