Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El oltası için misina tavsiyesi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında caveman tarafından paylaşıldı.

1. caveman

caveman Yeni Üye

Merhabar :)
    Aklımda bir kaç misina var. Misina tavsiyelerinin çoğunu okumuştum ama yinede doğru seçim yapmak için değerli abilerime danışmak istedim. Genellikle buradaki tavsiyelerin çoğu el oltası için değil. 3 farklı numarada misina almak istiyorum. Daha önce markasını bilmediğim ve kalitesiz misinalardan kullandığım için üçü farklı marka olursa benim için iyi olur. Misinalar hakkında biraz tecrübe kazanmış olurum. Denizde avlanacağım ve avlandığım yerler genelde kayalık yerler. Kullandığım ağırlık 50 gramı geçmediği için şok yapmama da gerek yok herhalde.

Levrek için Okuma Seabass 0.28mm
    Karagöz için 0.25mm Powerline Spider veya Extreme
    Kefal, barbun için 0.20mm Pelican Dozer veya Extra Strong düşünüyorum.

El oltası ile avlanırken esnek mi daha iyi olur yoksa sert misina mı daha iyi olur bilmiyorum. Bu misinaların yanında Asso Super High Tenacity ve Asso Double Strengh dikkatimi çekti. Aralarında çok fark var mıdır? Superin 100mt ile 1000mt arasındaki fark 1 lira falan. Eğer 1000 metrelik misina iyi derseniz onu alıp yanımda takımları kopan ve misina ihtiyacı olan kişilere vermeyi düşünüyorum.

Köstekler için ve bu misinalar dışında önerileriniz varsa bekliyorum. 100 metresi 10 lirayı geçmezse sevinirim :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Kalın misina larda krodile efsanedir. Samurai de iyidir.
    Kullanıyorum memnunum

caveman bunu beğendi.
  4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar. Güçlü olduğunu duyup ihtiyacınızı karşılayabileceğini düşündüklerim : Sakai Pathrol (kopmuyormuş :) ), Supermaxım misina (bu da kopmuyormuş :) ), Shimano Technium Surf misina. Benim kullanıp memnun olduklarım: Pelican Dozer, Nippon Royal, Okuma Bluefish. Hayırlısı olsun...

caveman bunu beğendi.
  5. caveman

caveman Yeni Üye

Crocodile'ı sadece balıkmarketimde buldum fiyatı 30 liraymış. Samurai listeme ekledim :)

Sakai Pathrol, Shimano Technium Surf ve Nippon Royal'in fiyatları da beni aşıyor :) Pelican Dozer ve Okuma kesinleşti gibi. Supermaximi de ekledim listeye :)

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum sizlere :)

İlk mesajımda demeyi unutmuşum. Bulunduğum şehirde doğru düzgün balık malzemeleri satan bir yer olmadı için internetten sipariş vermeyi düşünüyorum. Misinalardan sonra da iğneleri seçmeyi düşünüyorum. Tüm siparişlerimi tek bir siteden yapsam benim için çok iyi olur.

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Bence de çok iyi olur Salih Bence ihtiyaçlarının tamamını belirledikten sonra yap alışverişini. Bir defada olsun, tam olsun. Ne kötü, av bayiilerinin olmaması Ordu gibi güzel bir yerde. Oysa bu internet fiyatlarının bazen yarılarına kadar bayilerden temin etmek mümkün olabiliyor. Allah gönlüne göre versin kardeşim...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Nisan 2014
  7. caveman

caveman Yeni Üye

Burada üç tane balık malzemeleri satan ufak yerler var sadece. Onlarda da çeşit yok denecek kadar az. Bundan sonra kurşun ve fırdöndü alışverişlerim hariç internetten yapmayı düşünüyorum. İnternet fiyatları yine buraya göre daha ucuz :) Değerli yorumunuz için ayrıca teşekkürler

KalamA bunu beğendi.
  8. caveman

caveman Yeni Üye

OKUMA SEABASS 0.28
    ASSO Universal 0.16
    ASSO Super High Tenacity 0.26
    Pelican ExtraStrong 0.20

Misinalarını bugün aldım. Avda daha kullanma fırsatım olmadı ama el ile test ederken memnun kaldım. Üzerinde yazan çeker değerleri yanıltıcı. 6 kiloluk dambılımı kaldıramadan koptu okuma seabass ve asso sht. Çıplak elle hiçbiri kopmuyor. Daha önceden kullandığım misinaların çoğu kopuyordu. Bu iyi mi kötü mü oldu bilemedim. Takım takıldığı zaman kurtarmam sorun olacak gibi geldi.

9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan yeni malzemelerini Salih. Ordu'da adaşım Can kardeşimiz de var üyelerimizden. Konularına, raporlarına denk gelmişsindir. Kendisi gerek üslubu gerek araştırıcı kişiliğiyle saygı duyup sevdiğim bir kardeşim. Onunla irtibata geçersen bazı konularda eminim sana yardımı dokunacaktır. Misina paketlerinin üzerindeki değerler safi şişirme. Neredeyse hiçbir ürün yazılan çeker değerini kaldıracak mukavemeti göstermiyor. Misinanın düğüm yerinden patlaması, denemelerde karşılaşılan klasik bir durum. Yalnız suyun içindeki misina, dışardaki denemelerde karşılaşılan limitlerde kopma yapmayacaktır. Zira su, misinanın ısınmasını önleyici etkiye sahip. Ürünler güzel görünüyor. Ucundaki balıkları çekerken hiçbirşekilde kopmamaları dileklerimle, tekrar güle güle kullan...