Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El oltası ile Sazan Yakalama

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında metebeder tarafından paylaşıldı.

1. metebeder

metebeder Üye

Merhabalar,

Ömerli veya Elmalı barajlarında Spin olta at çek ile beraber birde el oltası ile 4-5 farklı yere yemli olta atılarak sazan bekleme niyetindeyim. Bu sayede arkadaşlarada meşguliyet çıkmış olacak. Ama sorunumuz şu,

1-) El oltası takımını küspeyle hazırlamak şartmıdır, küspe zaten tam olarak ne işe yarıyor, sadece şamandıra görevi mi görüyor.
    2-) İzlediğim hiç bir videoda ağırlık kullanmıyorlardı, o zaman yemi açığa nasıl bırakacağız. Bunun bir atma şekli varmıdır?
    3-) Yem olarak solucani mısır tanesi veya çekirge dışında bir şeye ihtiyaç var mıdır?
    4-) aradım ama bulamadım nasıl yakalanacağını takımın hazırlanmasını v.s. detaylı anlatan bir konumuz mevcut mudur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu arada israil sazanı çok mu lezzetsizdir? Öyle diyolar da...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

arkadaşım zaten küspe yasak diye biliyorum sen kullanma o çok iğneli takımlardan da uzak dur acemeliğin sebebi ile bol bol takım taktırıp kopartacağın için çok iğneli takımlardan uzak dur derim zaten iç sularda 3 iğneden fazla takım kullanmak ta yasak :D yem olarak solucan çekirge br: hamur olabilir birde boili işi var ama şimdilik sana göre gözükmüyor ilk etapta olta atmayı çekmeyi balığın nerlerde olabileceğini iğne seçimini avlağını öğrenmeni tavsiye ederim diğer malzeme için ise en iyi kaynak avlanacağın meradan bir arkadaşın oraların huyunu bileceği için daha faydalı olur eminim bizim site de de vardır :D

4. melih_boyaci

melih_boyaci Aktif Üye

solucan iş yapar ömerlide.fakat rat olmadan biraz zor oluyor çünkü takılma oranı çok yüksek oluyor