Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

El Oltası Öldü Mü? Ve El Oltası Tavsiyeleri

Baran_

Üye
Adı
Baran
El oltası meselesine gelirsek o bölgede ve tabii ki başka yerlerde de el oltası kullanmaya devam eden, bundan çok büyük keyif alan avcılar var. Bu alışkanlık meselesi ve siz de buna devam edebilirsiniz. Bu bölge aşırı derin değil , çok yorucu olacağını da sanmıyorum. Ama iyi bir makina-kamış-ip misina takımı büyük kolaylık oluyor
Bir iki kez arkadaşların oltaları ile denedim, hissedemiyorum. Pek de hoşuma gitmedi açıkçası, alışmışım ben misina elimde olacak :)

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
Yenifoça merkezde bu şekilde bir problem hiç duymadım.
Ben avlak alanı olarak biraz daha eskifoça tarafına doğru koylar civarını düşünüyorum. Bu bölgelerde sırtı ile av sonuç verir mi acaba? Dip balıkçılığında çok fark etmiyor zaten, balıklar hep mercan karagöz, dönemi ise çupra belki.
Bizim teknecik o bölgelere gidebilmek için güçsüz kaldı. Aslında çok merak ettiğimiz bir bölgeydi ama bir defa denedik . Onda da Yenifoça burunu dönmek 1 saatten fazla sürünce bir daha deneyemedik. Ama o bölgede sırtı dip avı yapanlar olduğunu biliyorum. Hatta çapari ile 100-150 kolyoz aldıklarını da dinledim. Sinarit için dip sırtısı yaptıklarını da biliyorum

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
Bir iki kez arkadaşların oltaları ile denedim, hissedemiyorum. Pek de hoşuma gitmedi açıkçası, alışmışım ben misina elimde olacak :)
El oltasına alışanların hepsi bunu söylüyor. Ama Kemeraltına bir uğradığınızda Trabucco Achab XP ,Squid veya son olarak @reelmaster ın bir forumdaşa tavsiye ettiği master sea modelleri bir inceleyin derim. Hassaslık sıkıntı olmayacaktır. Ama önemli olan sizin nasıl av yapmaktan zevk aldığınız

Baran_

Üye
Adı
Baran
Decathlon'da olta malzemeleri var, bunlardan kullanan var mı? iş yapar mı?
Ben şöyle düşündüm, gideyim çantasından iğnesine, misinasına, sırtı takımına, fırdöndüsüne herşeyi alayım. Sonra kendim yapayım olatalarımı. (Her türlü bağı, düğümü bilirim, zamanında hep kendim yaptım oltalarımı)

Hoper

Aktif Üye
Adı
Umut Şensever
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Zaman zaman ip misinalı kamış+makine kombinasyonlu takımını elde kullanan, balığı hissedip tasmaladıktan sonra makine ve kamış ile yukarı çeken bir arkadaşım var. Bu yöntem denenebilir :)

lodoscubarbaros

Aktif Üye
Adı
Barbaros Küpcü
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kasnağı teknede kullanıyorsanız kasnağı sürekli elde tutmayacaksanız en büyük boy kasnak kullanın derim. Gam yapma sorunu azalıyormuş. En zevkli av mümkün olduğu kadar ince misina ve hafif kurşunla mümkün. Aslında kasnak ile avcılık amatör balıkçılığın hem başlangıcı hem de son noktası diğer bir tabirle işin nirvanası.
Kasnak pek yük olmadığından ve zevk açısından iyi fakat kıyıda misinayı yere toplamak riskli karışma olabiliyor.Ucunda balık olduğu zamanda kasnağa sararak çektinizmi sarsıyor sağ sol yapıyor balığın kaçmasına sebep oluyor.En zevkli avlarla rastgele

nachmanpecos

Yeni Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tek boydu kullanışlıydı. Şimdi ise Prof Onlinesbi sudoku aadhar card kasnaklar var. Baya iyiler , Zoka veya tek iğne gezer kurşın ile. Müthiş verimli ve zevkli

Son düzenleme: