Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El oltasıyla sahte yem (Lütfen yardım)

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında yealpsar tarafından paylaşıldı.

1. yealpsar

yealpsar Yeni Üye

Merhaba arkadaşlarım, abilerim, üstadlarım.. balıkçılıkta henüz yeniyim. mersin sahilinde uzun bi iskeleden balık tutuyorum ve merak ettiğim bi konu var.. El oltasına sahte yem takarak balık avlayabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Hoş geldin, her zaman rasgelsin.
    Sağ üst kısımda "Yararlı Linkler" bölümünden imza ayarlarını düzenlemek istersen sana isminle hitap edebiliriz, elbette istersen.
    Sorduğun soruya el oltasıyla sahte yem tecrübesi olmayan biri olarak birşey diyemem ama, en konforlu avcılık yine ekipman yardımıyla olacaktır diyerek sıyrılayım bu konudan :).
    Tecrübesi olan birileri eminim yol gösterecektir sana.
    Sevgiler

4. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Sırıksız sırıkla atlayani duydum ama elle sahte atani hic duymadim,

Bu arada foruma hos geldiniz. :D

hakan4117, yealpsar ve Dündar bunu beğendi.
  5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hoşgeldin :) Gürcan ağabeyin dediği gibi; imza ayarlarını bizler gibi yaparsan bu, hitap ederken ve yazışmalarda kolaylık sağlayacaktır.
    Bu sorduğun sorunun cevabı; imkansız değilse de çok zor diyebilirim. Oltanın ucundaki sahteye aksiyon verdirmek, ona gerçek balığı taklit ettirmek, ekipmansız ziyadesiyle zor olacaktır. Lakin zargana topu ya da daha iyisi delikli bir şamandıra yardımıyla hazırlayacağın slikon ve raglou sistemiyle hafif ve yavaş şekilde kendine doğru sararsan oltayı, şansın daha yüksek olur diye düşünüyorum. Forumda bu gibi bilgilere kısa bir araştırma ile ulaşabilirsin ;) Rastgelsin

hakan4117, yealpsar ve Musti.barut bunu beğendi.
  6. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Ben gördüm! Antalya/kemer/kiriş'te gece sahilden 15 20 metre misinenin ucuna bağladığı rapalayla (kamış yok) her gece en az 1 levrek alıyordu vatandaş.

Gözlerimle görmesem inanmazdım,kıyıdan 2-3 metre öteye atabildiği rapalayla ve el yordamıyla gece de 3 levrek aldığı oldu adamın,elini öpesim geldi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hakan4117 ve yealpsar bunu beğendi.
  7. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Sırıksız sırıkla atlayan olduguna gore elle sahte atcek yapip balik yakalanabilirmis hemde levrek,bu sayede birsey daha duymus oldum,

Birde levrek icin bir duzenek vardi levrek merdivenimi neydi adi....

karadan denize esen ruzgarlarda saliveriyorsunuz ahsapdan yapma aleti aciklarda sahteyi yuzduruyordu,

Tecrubesi olan abiler arkadaslar detaya girecekdir.

hakan4117, Musti.barut ve yealpsar bunu beğendi.
  8. KalamA

KalamA Daimi Üye

http://www.baliksevdam.com/forum/levrek-supurgesi-barchino-5357.html
    http://www.baliksevdam.com/forum/levrek-semsiyesi-ile-ilk-levrek-avi-8444/index2.html

9. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Abiler gülmeyin ama daha küçüktüm küçücük tüm top oynadım yoruldum yaşlarındaydım tabi ozamanlar cocuk olduğumuz ve paramız olmadığı için bu mübarek günde ciddi diyorum fındık cubuğu keser ucuna annemin ablamın el işi oya işi ipinden keserdim 2 3 metre sonra topta iğneyi Büker ucuna bğlardım ve şamandıra olarak ise sünger terlik keser yada o zaman popiler olan şişe tıpası bulurduk ki tıpası olan daha forsluydu aramızda
    Ve soğulcan ları da topladıktan sonra doğru dereye köyümüzde çok güzel akarsu var alabalık favori ancak kısmetimize hep iri iri kaya balığı gelirdi
    İgne damaksız olduğu için balık vurduğunda çok hızlı asılıp kıyıya atardık yoksa ya düşer yada iğneyi bırakırdı eyyy gidi eyyy ne günlerdi bee

Bu arada hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim

10. yealpsar

yealpsar Yeni Üye

hepinize çok teşekkür ediyorum :)

hakan4117 bunu beğendi.
  11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Var var.. Ben gördüm.
    Balık aldıkları da bir gerçek ama kamışla atana göre performansları çok yetersiz.

hakan4117 ve trakonya79 bunu beğendi.