Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El Yapımı Fishing line dancer

Konu, 'Kendin Yap, Keşfet, El Becerini Geliştir Köşemiz' kısmında Lüfer53 tarafından paylaşıldı.

1. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Geçenlerde ismini hatırlamadığım bir arkadaşımız bu konudan bahsetmişti ve aparat çok kullanışlı ve işe yarar gözüktüğünden biraz araştırdım ülkemizde henüz satışına rastlamadım ve bunu kendimizinde yapabileceğini düşündüm.Özellikle spin ve lrf avcılığında aksiyon vermekte zorlanan hobidaşlarıma büyük kolaylık sağlayabileceğini düşündüğüm, line dancer adlı aparatın el imkanlarıyla nasıl yapılabileceğine karar verdim ve kendimce bir üretim gerçekleştirdim. Yapmak isteyen arkadaşlara gerekli malzemeler ve nasıl yapıldığına dair kısa bi sunumum olacak. Video hazırlayamadığım için kusurum affola. Adım adım fotoğraflarla anlatmaya çalışayım.

Gerekli malzemeler:
    Pense
    Koblo kesici herhangibir malzeme
    Bıçak
    15 cm civarı bakır kablo

IMG_8776.JPG

Yapılışı:
    15cm olan kablomuzu 2 kat pense yardımıyla bükerek ilk şeklimizi veriyoruz.
    IMG_8780.JPG

Daha sonra birleşim yerinden 2 - 2.5 cm kadar kablonun yumuşak kısmını bıçak yardımıyla sıyırıp alıyoruz.
    IMG_8777.JPG

Son aşama yine pense yardımıyla önce bakır kısmını büküyoruz ve üst tutacakları kıvırıyoruz.
    IMG_8778.JPG

Son haliyle artık kamışımıza takılabilir halde
    IMG_8779.JPG

Fabrikasyon ürünlerde 3 farklı boy mevcut ama bunu dilediğiniz kamışa ayarlayabilirsiniz. Henüz test etme fırsatım olmadı, en yakın zamanda sonuçları sizlerle paylaşıcam inşallah.

Buda tanıtım videosu:

oltam, simetri, mctymn ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hedo

Hedo Aktif Üye

Merhaba. Konulara bakarken ilk kez gördüm öyle bir düzeneği ve araştırayım dedim. aksiyonu gayet güzel veriyor. Özellikle benim gibi düz sarımdan başka bir aksiyon anlamayan için :) Düşünce güzel ancak bakır kablo ip ve misineleri zedelemez mi?

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Eline sağlık

Lüfer53 bunu beğendi.
  5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Vaktiyle bende denemiştim. Kesinlikle işe yarıyor.

Lüfer53 bunu beğendi.
  6. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

very good:harika:

Lüfer53 bunu beğendi.
  7. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Zedeleyeceğini sanmıyorum pürüssüz bir yüzey çıkartılırsa sorun olmaz zannedersem deneme yapacak fırsatım olmadı henüz. En kısa zamanda test edicem. Ben penseyle bükerken kabloda pensenin tırtıklı kısmından dolayı bazı yerleri tırtıklı oldu bu zarar verebilir. Bunun için penseye birşey sararark yapmak lazım yinede bakır kablo bir zarar verirse bakır kısmına ip misinaya zarar vermeyecek bir kaplama düşünücem. Tabi önce işe yarıyormu test edip değecekse birşeyler düşünücem. Giden 20-30 m ipim olsun denemekte fayda var :)

8. oltam

oltam Yeni Üye

Güzel bilgi yeni bir şey öğrenmiş oldum.
    Artık teori 1milyonu vurdu ama pratik 0 :)

Lüfer53 bunu beğendi.
  9. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Arkadaşlar tekrar merhaba kısa bir süre önce yapmış olduğum bu aparatı deneme fırsatım oldu. Bir kaç atış silikon ve bir kaç atışda baby jig denedim. Aksiyon güzel yüzüş güzel ama vuruş alamadım. Sonra bildiğim yönteme geri döndüm serbest stil aksiyon :) sanırım alışmışlıkla alakalı olacakki bu aparat işi bana göre değil lrf de sonuç alamadım spinde ilerki zamanlarda tekrar deneyebilirim. Ama spindede aksiyon vermede bi problem yaşamadığım için kullanma gereği duyacağımı sanmıyorum. Yinede elimin altında 3 adet var belki bir gün lazım olur ve sonuç elde edebilirim.

alperderya bunu beğendi.