Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El yapımı LRF silikon sahtesi...

Konu, 'Kendin Yap, Keşfet, El Becerini Geliştir Köşemiz' kısmında Abdullah SÜRÜCÜ tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bugünden itibaren el yapamı LRF silikon sahtesi yapmaya çalışacağım... LRF hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana biraz fikir verebilirse sevinirim... Benim kendim için yaptığım silikon sahtelerin benzerini yapacağım... Sorularım şunlar:
    1. LRF için en uygun boylar hangi aralıklardır?
    2. Hangi cm'ye kaç gram jig kullanılmalı?
    3. Sizin önereceğiniz LRF sahteleri hangisidir? ( Resim yada resimli link verirseniz sevinirim )
    4. Jigheadler silikonun içinde mi? yoksa dışında mı? olması daha uygundur?
    4. Son olarak Squid Jig Hook - Aliexpress.com üzerinden Çin'deki Squid Jig Hook Tedarikçilerden Proberos(USA) Fishing Tackle Co.,Ltd Ucuza Alış Veriş Yapın Squid Jig Hook uygun mudur?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

lrf sisteminden pek anlamam cidden ama piyasada bu cin mallarından çok var ayrıca pahalı olan jig headlerinde kanca genişlikleri büyük kanımca.. bu hangi balığa gitmek istediğinle alakalı linkte verdiğin jiglerin 2 gr olanlarından kullanıyorum ufak bir eşkına ve bir kac kaya balığı aldım (hepsi geri salındı ayrıca spin takımı ile cebelleşiyorum :D ) gene de istavrit gibi balıklar için bence büyükler uygun oldugunu düsünüyorsanız drop shot takım daha mantıklı olur kanca olarak

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  4. Abdullah SÜRÜCÜ

Teşekkürler Enez... Sana uyarak jigheadlerden vazgeçtim. 600'lu kutulardan spariş verdim... Olmadı farklı yöntemlerle silikon içine ağırlıkta yerleştiririm...

5. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

kanca almak her zaman daha mantıklı olmadı kendi kalıplarınla jig head yapabilirsin... hareketli jig head yöntemi var.. ortası delık olan kurşunun ıcınden clıps tarzında bır tel gecırmek süreti ile jig head yapılıyor.. birisi çok güzel videolamıştı bulmadım

6. Abdullah SÜRÜCÜ

Silikona kurşun dökmeyi denemedim ama bir ara deneyeceğim...

7. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bu tarzdan bahsedıyorum her kancaya uygulanabılır

8. Abdullah SÜRÜCÜ

Teşekkürler Enez... Ahşap kalıplarını hazırlayayım sonra bu tarz şeylerle denerim. Önemli olan yüzüş... renk şekil iğne hepsi 2. planda aslında...

9. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

ahşap zaman ıcınde sıcaktan tahrip olabilir.. zaten biliyorsun :D bu tarzda tek olay yuvarlak kurşunun denlığının bır tarafı daha genis olması kazık şeklinde bir apart yardımı ıle yapılabılır

10. enginson

enginson Daimi Üye

LRF için silikon derseniz 4 cm - 10 cm arası boy iyidir ve genelde kurt şeklinde olanlar daha iyidir. silikon ne kadar hareketli olursa o kadar verimli oluyor. LRF mini sandell örnek alınabilir.
    örnek bir kaç silikon şekli ;
    upload_2016-5-26_9-6-28.png upload_2016-5-26_9-6-59.png upload_2016-5-26_9-7-33.png upload_2016-5-26_9-8-1.png upload_2016-5-26_9-8-34.png

11. kerem03

kerem03 Aktif Üye

cheburashka jighead ler, bence iğne seçimi kullanıcıya kaldığı için çok iyi.hiç kullanmadım ama çok merak ediyorum.