Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El Yapımı Sesiz Kompresör

Konu, 'Kendin Yap, Keşfet, El Becerini Geliştir Köşemiz' kısmında cunsal tarafından paylaşıldı.

1. cunsal

cunsal Üye

Uzun zamandir akilimda olan ve bir turlu elimin degmediği bir proje idi air brush kompresör air brushı almiştim sahte yapip boyama için kompresör lazimdi normal kompresör çok gürültülü olduğundan air brush kompresör biraz pahali geldi açıkçası hurdaliği gezerken bu 50 lt kompresör deposunu tum ekipmanlar ile aldim arkadasimda buzdolabı motorunu baska bir hurdaliktan getirdi önce hepsini toplayip calisip calimadigini gordum hepsi saat gibi çalisti ve is boyamaya kaldi boya bittikten sonra topladim 4 bara ayarladim hava 2 bara inincede tekrar çalişiyor yakin zamanda bir sahte yapip boya yapacağim umarim bu tur boya yapmak isteyen arkadaşlara fikir verir
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muhsinayhan

muhsinayhan Üye

Renkler güzel olmuş, elinize sağlık :harika: Merak ettim de sahte boyamak için niye kompresöre gerek var? Boyarken video çekerseniz güzel olur

4. cunsal

cunsal Üye

Teşekkurler bazi is yapmayan sahteleri modifiye etmek veya sifirdan balsa ahsap veya plastik dokum ile yapmayi planladığım sahteleri boyamak için

5. sekarayol

sekarayol Aktif Üye

Elinize sağlık ama evde malzeme ve kamışları koyacak yer bulamıyorum bunu da yaparsam tarabya sahilde yatırırlar beni.

lufermania, bkirgic ve cunsal bunu beğendi.
  6. cunsal

cunsal Üye

Buyuk bir problem

7. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Hadi canım daha neler süpersin valla üstad benim akvaryum motoru dizel motor gibi çalışıyor bunu sessiz nasıl çalıştırabilirim bir fikrin varmı?

8. cunsal

cunsal Üye

Mesut kardeşim malesef akvarum konusunda çok bilgi sahibi degilim bu konuda daha bilgili arkadaşlarimiz vardir

Mesut1903 bunu beğendi.
  9. sekarayol

sekarayol Aktif Üye

Motor içinde hava kalmıştır çalışırken salla biraz eğer olmazsa seramik mil yerinden çıkmıştır söküp tekrar tak

Mesut1903 bunu beğendi.
  10. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

GÜzel görünüyor ama makineler konusunda hiç bir bilgim yok.. Yoksa bana da lazım böyle birşey... El işçiliği süper ama boyada sorun var.. Sprey boya ile istenilen kalite elde edilemiyor..

11. lufermania

lufermania Daimi Üye

Ben de çok anlamamakla birlikte meraklıyımdır mekaniğe. Normalde sesli olan kompresör motoru buzdolabı motoru ile değiştirilip sessiz hale getirildi sanırım doğru mudur.
    Ne kadar'a aldığınız hurdaları acaba, sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz.
    Son bir soru da bu tankın 10lt gibi daha küçük olanları var mıdır, yer sorunu herkeste var malum :D