Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ele giren iğne nasıl çıkar

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında Emir Şengezer tarafından paylaşıldı.

1. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

4. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

5. Asi ve mavi

Asi ve mavi Daimi Üye

İlgili video sitesine giremediğim için, verilen linkleri izleyemiyorum. Nasıl çıkarılmışlar bilemem ama Arif abinin bir zamanlar yanağına giren iğneyi çıkarmak için soluğu hastanede aldığını biliyorum.

Konuyu görse belki fotoğrafını ekleyebilir. Ben ilk gördüğümde hem şaşırmış hemde korkmuştum.

6. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

7. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu balık işi çok çok tehlikeli birşey aslında.
    Adamlardaki soğukkanlılığa hayran kaldım. O koca iğnelerin çok can yaktığı kesin.

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Ele giren iğne birden şemsiyeyle çağrışım yaptıı :D
    Aman yarabbim çok kötü, bir kere 10 numara iğne girmişti parmağıma, izmariti çıkartıyım derken takım elimden kurtulmuş ve 150 gr kurşunun ağırlığıyla girmişti parmağıma iğneyi etimin içinden girdiği yöne iterek geçirip çıkartmıştık, epey bir böğürtü olmuştu Mimarsinan dalgakıranından, köy içindekiler dinlemiş, hatta böğürtüme cevaben kur yapmaya kalkan inekler gelmişti.

Makara bir yana haftalarca zonklamıştı parmağım çünkü mikrop kapmıştı dikkat etmek gerek ama ne kadar edebiliyoruz onu bilmiyorum.

Sevgili Şerefin dediği gibi tehlikeli aslında bu balıkçılık, ben okadar haşarı bır çocuk olmama rağmen dengeli ve temkinliydim, hiç bir zaman ne kolumu kırdım, ne kafamı yardım taaaki 39 yaşında Samatya halı sahaların orda kafayı çatlatana kadar,:eek: gerçek tehlikelerle karşı karşıyayız..

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Taaaa seneler önce yaz vakti gecenin bir saati evde takım bağlıyorum..Sanki gündüzler çuvala girmiş...:p Çoluk çocuk ta zaten çoktan uyumuştu...:p

Nasıl oldu ise iğne zap diye sağ elimin başparmağına tırnağa yakın olan yere girmez mi...:(Hoppala....Şaşırdım kaldım tabi....:eek:Öğle ediyorum çıkmıyor..Böyle ediyorum çıkmıyor..:rolleyes:.Başladım terlemeye...Sıkıntı bastı iyice yani...:eek:

Kalktım alet dolabından kibar bir kargaburun aldım..Başladım onula uğraşmaya...Amaç iğnenin girdiği yönü denk getirip çıkartmak...Olmuyor Allah.Olmuyor....:eek:

Ha bu defa acının yanına birde zonklama tarzında da bir ağrı oluşmaya başladı....:eek:Fesüpanallah..:rolleyes:Allahım saatte bayağı ileri...Siz deyin gecenin 02,00 si ben diyeyeim belki 03,00 gibi..

Yok dedim kendi kendime böyle olmuyacak...Giyindim ve hane halkını uyandırmadan bir taksi ve soluğu devlet hastanesinde aldım...Ve evrak kayıt derken soluğu acil doktorunun karşısında aldım...:)

Sağolsun o saatteki bana denk gelen doktor baktı baktı...baktı...Beyefendi bunu nasıl becardiniz diye sormadan edemedi...:p

Ve o bölgeye bir jetocain ampul uygulayarak lokal anestezi sağladı...Elindeki pens benzeri alet ile uğraşırken dayanamadım ve müdahale ettim...Çünkü resmen parmağımın içindeki tüm lifleri hemen hemen kopartacak yahu...:eek:

Söze hocam siz hiç balığa gittiğiniz mi..veya balıkta kullanılan bir iğneyi gördünüzmü veya biliyormusunuz dedim...:confused:Adamcağız hayır ne var deyince ordan bir kalem alıp bir boş reçete kağıdına iğnenin formunu çizdim..Ve balığın ağzından iğnenin çıkmaması için her iğnede yer alan o çentiği iyice belirttim...;)

Ondan sonda nöbetçi doktor işi anladı ve iğnenin girdiği yönü denk getirip az hasar ile iğneyi çıkartabildi...

Sözün özü aman deyim böyle şeyler yaşamamak için azami gayret gösterelim...:)Ve eğer bir şey başımıza gelir ise de kendi kendimize çözüm bulmaktansa mutlaka sağlık/hijyen açısından soluğu bir sağlık kuruluşunda alalım...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Ağustos 2010
  11. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Fazla derine girmeyen iğnelerin bile verdiği acıyı düşünürsek suratından iğneyi çıkartan adamı huzurlarınızda alkışlıyorum. Kimsenin biryerine iğne batmaması dileklerimle.