Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektrikli Motor Alacağım Ama Tam Cahilim

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında metebeder tarafından paylaşıldı.

1. metebeder

metebeder Üye

Selamlar herkeze,

Henüz bir tekne sahibi olabilecek kadar varlıklı değilim. O yüzden anca kayık kiralayabiliyoruz.

Beykozda (Beykoz korusunun önündeki koy) kıyıdan yaklaşık 400-500 metre açıkta rölanti halde giden bir tekneden/kayıktan balık avlamayı düşünüyorum. Beykozda çok aman aman bir akıntı bulunmamakta.

Benimde aklıma elektrikli bir motor almak ve kiraladığım ve bu motora uygun kayıkların arkasına bu motoru monte etmek, daha sonrasında yeniden eve geri götürmek geldi.

Düşündüğüm motor şu:
    TekneYedekParca.Com | Tekne, Yelkenli, Kayk, Srat Teknesi, Yat, Yatch, JetSki, Dtan Takma Motor, ten Takma Motor Tekne Aksesuar

Öncelikle böyle bir motor deniz için uygun mudur? Hali hazırda havanın güzel olduğu, çok fazla dalganın olmadığı günlerde kıyıdan çokda fazla uzaklaşmamak şartıyla 3-4 saat rölanti hızında ilerleyerek balık avlamak niyetim.

Acaba önerileriniz nedir? Alınabilir mi böyle bir motor?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbaran

muratbaran Aktif Üye

denızde zor bıldıgım kadarıyla onun yerıne ıkıncı el 5bg bır motor alsan ışını gorur daha guvenlı

4. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Aslında pratik ve güzel bir çözüm olarak görünsede,daha yeni böylesine bir motor edinmiş birisi olarak,uygun kiralık tekne bulmanın zor olacağı kanaatindeyim.
    Zira ben şişme botuma taktığımda 4 saat dayansada gölde ancak saatte 3,4 km hız elde edebiliyorum.
    Bu hız bence yeterli ancak botumun ağırlığı ancak 80 kg.
    Şayet kiralık bulabileceğin bir teknenin ağırlığı,100 kg'ların üstünde bir fiber tekne olursa 66 lbs'lik bir motor bunu rahatlıkla götürür(koyluk yerlerde ve dalga pek almayan durumlarda)
    Bu durumda daha güçlü bir elektrik motor almalısın.Fiyatları gayet uygun.
    Fazla açılmadan müsait havalarda pekala,oda tercihan tek kişiyle güzelce avlanabilirsin.
    Akün 90'lık olursa 4 saate yakın dayanır.

Sevgiler

5. metebeder

metebeder Üye

Vedat abi çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Sanırım biraz daha para biriktirip benzinli bişey almak daha doğru olur diye düşündüm. Zira hem boğazda açılacağım hem de hava ne zaman bozulur bilmediğimden havanın bozduğunu gördüm mü hemen kıyıya kendimi hızlıca atmam icap edecek. Sanırım biraz daha sabretmek ve daha güçlü motor olmak en doğrusu.