Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elimdeki kamış ve makine

Konu, 'Sohbet' kısmında BS Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Herkese iyi geceler dilerim.Ramazandan dolayı dalış olmayınca oltaya sıkı bir ilgim arttı çocukluğumdan beridir oltam var en son bir kaç sene evvel gene bir ramazan günü olta aldım.Ben yemle uğraşmayı sevmiyordum istavrit bana en güzel balık geliyordu çapari at çek hepsi o kadar ama bundan sonra dişli balıklar sağlam avlar yapmak istiyorum elimde aldığım kamış ve makineyi sizlere göstermek isterim iş yaparmı illaki kenarda yedek olarak kalacak ama nerde kullanmalıyım ?? bu arada çapari harici bilgim yok image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bu hakikaten çapari için kıyıdan yemli olarakta kullanılır onun hariçinde spin düşünüyorsan yeni takim alman gerek

BS Okuru bunu beğendi.
  4. BS Okuru

BS Okuru Misafir

teşekkür ederim .takım alıcam bir iki tane fark etmez yeterki kendimi vede avımı tanıyayım nelere ihtiyacım var veya ihtiyacım olacak ona göre şekillenmesini bekliyorum şu anlık konuları okuyarak bilgi ediniyorum yavaş yavaş çok soru sormak istemiyorum zira hiç bir bilgim yok

5. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

şöyle hedef balığın ne ? meraların nasıl yada hangi sehirlerde avlanacaksın ? ( yer bildirmeden derinlik kayalık kumluk dere agızı vs ) ayıracağın bütçe nedir ? bunlarla ilgili bir başlık açarsan benden çok daha iyi bilgili arkadaşlar sana fikir vereceklerdir.

BS Okuru bunu beğendi.
  6. BS Okuru

BS Okuru Misafir

evet ona göre yeni konu açacagım öncelik elimdeki oltamı tanımak istiyorum istavrit harici iş yaparsa yedekte kalsın sonrasında istanbul avrupa bölgesi yada yakın boğaz vs bilgi isticem ama öncelik olta balıkçılığını çeşitliliği bilmek istiyorum direk hangi kamışı hangi makineyi alayım desem bim tane mesaj gelecek kafam karışcak :)

7. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

yani istanbul içi dersen istavrit harici pek bir şey bulamazsın :D yada lüfer zamanı kurşun arkası olur yada yemli olur lakin bunun için kamış atarı biraz düşük onun dışında bakir bölgelere gidip levrek peşinde koşacam diyorsan o ayrı konu . bu kamış ile çapari ve beklemeli avlar.. mırmır, eşkina, kırlangıç , pisi , karagöz vs vs bu tarz avları yapabılırsın

BS Okuru bunu beğendi.
  8. BS Okuru

BS Okuru Misafir

tamamdır demekki bu eldeki iş görür diğerleri zamanla olur işten güçten dalışa bile fırsat bulamıyoruz ama olta genede hazırlanması kolay bir avcılık türü yaZı kışı elbisesi va duşu bilmem nesi yok :) avlak yeri bana yakın yeni kapı fener ve miting alanı beyaz taşlar köprü cankurtarandan yeşilköye kadar olan yerlerde çok trofe olmasa bile orta balıklar hedefim şimdilik