Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elimdeki Sahteler Hakkındaki Yorumlarınız

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında TalhaManav tarafından paylaşıldı.

1. TalhaManav

TalhaManav Üye

Merhabalar, aranızdaki yeni üyelerdenim ve bir spin takım kurma çabası içerisindeyim :) Kunu ile ilgili yardımlarınız için daha önceden bir başlık açmıştım;

Spin'e yeni başlıyorum, yardım lütfen :)

aklımda 1-2 kamış olsa da yakın zamanda istoça gidip görerek alacağım sanırım. Kuvvetle muhtemel alacağım kamış; Shimano Alivio DX M 270 cm 10-40 gr olacak.

Shimano Alivio DX M Serisi 270cm Olta Kamışı Shimano olta kamışları Shimano AVmarketi.com

Beni balıkçılığa alıştıran ancak artık avcılık ve av köpeği merakından dolayı balığa zaman ayıramayan babamdan kalan sahteler şunlar :) Bu sahteler ile lüfer familyası ve levrek gibi dişli hedefliyorum. Elimdeki makinenin fotoğrafı da ektedir.

Sahtelerin markası (Soldan sağa sırayla);
    1-Maria princes gx (japon)
    2- VMC strike pro (taiwan)
    3- VMC strike pro (taiwan)
    4-Strom wild iyi minnow (Çin)
    5,6,7,8- VMC

Bunların yanına belki birde çino için kaşık ekleyebilirim. Fikirlerinizi bekliyorum.

IMG_5394.JPG IMG_5393.JPG

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 12 Ekim 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TalhaManav

TalhaManav Üye

Bir sorum daha olacak önceki mesajıma eklemeyi unuttum, kusura bakmayın. 10-40 gram atarlı bir kamış alırsam elimdeki küçük sahteleri kullanamaz mıyım ? ya da kıstırma kurşunla falan daha ağır hale getirerek uzun atışkar yapabilir miyim acaba ? Bir de makine uzun süredir bende değildi. Üzerindeki misana hakkında hiç bilgim yok fotoğrafa bakarak bir şeyler söyleyebilmeniz mümkün mü acaba ?

4. Tgy

Tgy Aktif Üye

Talha, sanırım onlar 9-7 ve 5 cm lik surf sahteleri .. Maria princess i Sakın ola taktırma bir yerlere , artık bulunmuyor ondan.. Pahalı bir sahte o

5. TalhaManav

TalhaManav Üye

Evet 9cm, daha hiç kullanma fırsatım olmadı ki :/ dediğim gibi bi spin kamış ile kullanmayı planlıyordum. Spinn için uygun değiller mi acaba ?

6. enginson

enginson Daimi Üye

savagear sahteler iyi iş yapıyor onun her rengi ile balık alındığını duydum. genelde en iyi iş yapan boyları 110 ve 130 mm olanları. onun dışında bütçeni bilmiyorum ama biraz daha üste çıkabilirsen duo sahtelere ve ima sahtelere bak derim. daha uygun olsun diyorsan kendonun limon, beyaz ve kırmızı kafa olan sahteleri iyi iş yapıyor. onda da 125 - 145 mm lik sahteler spinde iş yapar. senin sahteler spinde biraz hafif kalır atış yaparken sorun yaşarsın aksiyonu çok iyi olmaz.

TalhaManav bunu beğendi.
  7. TalhaManav

TalhaManav Üye

Zaman ayırıp yazdığın için çok teşekkür ederim abi. Kullanamayacak olmama üzüldüm ama :(

8. Tgy

Tgy Aktif Üye

Talha sahteler ; meranın derinliğine, suyun ve ışığın durumuna göre verimli olur. O yüzden meranın özelliklerini öğrenip ona göre sahte almalısın. her sahte her merada iş yapmaz ..

9. Tgy

Tgy Aktif Üye

Nerelerde avlanmayı düşündüğünü söylersen daha isabetli önerler gelebilir

10. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

hocam ben bugun silstar 100 mm lik bir sahte denedim böyle bir atış mesafesi yok 13 gr dı ..23 gr kaşıktan uzaga gidiyordu hayret doğrusu havada martılar salırıyordu balıga.spin için çok hoşuma gitti .

11. TalhaManav

TalhaManav Üye

Yenikapı - Cankurtaran - Samatya fırsat oldukça da boğazs giderim diye düşünüyodum.