Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elimle Tuttuğum Ahtapot

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Alperen tarafından paylaşıldı.

1. Alperen

Alperen Yeni Üye

Herkese öncelikle merhaba demek istiyorum. Cuma günü Balıkesir'e gittik ama giderken fotoğraf makinemi evde unuttum o yüzden şimdiden fotoğraf çekemediğim için özür dilerim :( . Neyse gelelim avımıza :) . Öğlen 2 gibi bir dere ağzına gittik. (Bu kadar geç olmasının sebebi sabah kalkamamam) . Dedem de yanımdaydı benden balık tutmayı öğreniyordu. Aldık oltalarımızı kayalık bir dere ağzında tutmaya başladık... 2 saat boyunca sadece 5 tane tanesi yaklaşık 300er gr'dan çüpra yakaladık. Ardından yanımıza bir abi geldi ve bizi izlemeye başladı sohbet falan ettik derken abi bağırdı ahtapot ahtapot diye. Ben de heyecanla hani hani dedim ve ahtapotu gördüm. Kayanın altından çıkıyordu. Hızlı bir hamleyle
    elimi suyun içine soktum ve çekmeye başladım ama bu kadar zor olucağını tahmin etmemiştim, tüm gücümle çekmeme rağmen taşlara o kadar sıkı yapışmış ki yerinden oynamıyordu. Ardından etraftakilerden yardım istedik ve restoranda çalışan bir amca yaklaşık 1.5 m uzunluğunda ucu sivri bir sopa getirdi. Elimi ahtapottan çektim ve ahtapot ağır hareketlerle kaçmaya başladı. Çok yavaş hareket ediyordu herhalde onu fazla yormuştum. Tam giderken uzun sopayı ona sokmaya çalıştım ıskaladım... Artık ya suya girecektim ya da ahtapota elveda diyecektim. Kararımı suya girmekten yana kullandım ve girdim derken tek bir hamlede uzun sopayı kafasından soktum ve acı çektirmeden hızlı bir şekilde öldürdüm kafasını tek çevirerek. Sonra yaklaşık 20 dk boyunca durmadan taşlarda dövdüm. Derinin siyah kısmını yüzdük, 1 saat boyunca sodalı suda beklettik ve tavaya attık pişirdik. Ardından elimize gelen tüm baharatlardan ve limon koyduk. Hem yumuşak hem de lezzetli bir ahtapottu. Okuyan herkese teşekkür ederim, ve fotoğraf olmadığı için tekrar özür dilerim :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ahtapot avı korku filmi gibi olmuş Alperen..
    Çupralar için tebrikler..

4. Alperen

Alperen Yeni Üye

Hahaha aynen öyle Şeref abi :) Teşekkürler...