Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elllerim bomboş kaldı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında vetburak35 tarafından paylaşıldı.

1. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Merhaba balık sevdalıları;
    uzun bir süredir ava çıkamamanın vermiş olduğu heyecanla İzmir Mordoğan'a sabah 4 'te yola çıkarak hareket ettim. Daha önceden sözleşmiş olduğum arkadaşımın babasıyla 05.30 da mordoğanda buluştuk. Teknenin hazırlıkları tamamlandıktan sonra yanımızda sülünez ve boru kurduyla birlikte virabismillah deyip demir aldık. Arkadaşımın çok tembih etmesine rağmen ben sardalyaları unuttuğum için kendime çok kızdım ama yapacak bişiy yoktu artık demir alınmıştı.
    İlk durak noktamıza geldik ve teknenin çipasını atıp oturmasından sonra 'attık ağzına takılsın boğazına ' dilekleriyle sülünezli ve boru kurtlu takımları 40 metrede dibe indirdim. Suya iner inmez yoklanan misinanın tasmalaması yapıldı ve sabırla tekneye balıkğı çektim. Yaklaşık 17 cm lik karagöz gözüme her zamanki gibi pek bir küçük görüldü ve daha büyüklerini yakalama umuduyla suya geri iade edildi. Akabinde gelen 2 adet mercanıda aynı bahaneden olsa gerek suya geri bıraktım. Güneş kendini iyice göstermeye başladı, artık sabrım tükeniyordu şöyle daha büyükçe balıkları çekmek istiyordum. Hüseyin Kaptan yer değiştirelim dedi. Yaklaşık 25 dakikalık mesafedeki farklı bir yere gittik.Burada aradığımız balıkları bulacağız telkinleriyle tekrar suya inen oltalarımızı pür dikkat konsantre bir şekilde beklemeye başladık.Arada yemleri kontrol ettikçe ufak balıkların yemleri yemesine mi sevinsem , büyük balığı hala yakalayamama mı üzülsem bilemedim. Zaman geçtikçe umudum tükeniyordu ve kaptanda hayretler içinde kalmıştı nasıl elimizin boş olduğuna. Arada benim bahtsızlığım tutuyor deyip kaptanın içini ferahlatmaya çalıştım. Öğlen vakti elimiz boş karaya çıktık. Vakit daha erkendi fakat hava tahminleri akşam havanın bozacağını belirtiyordu. Bu nedenle hemen dönüş yoluna çıkarak Alaçatı ya döndüm. Evde kısa bir yemek molasından sonra hemen limana at- çek avı için apar topar çıktım.
    Limanda tekneler sırti çekiyorlar bir kaç kişi ise yemli denemeler yapıyorlardı. Hatta 6 metrelik teknedeki çiftin uyumu görülmeye değerdi. Amcam teknenin kaptanlığını yapıyor teyzem ise sırt atıp yakaladığı balığı seri bir şekilde tekneye alıyordu. İmrenmemek elde değildi.
    Havanın kararmasına az bir süre vardı. Rüzgar şiddetini arttırmaya çoktan başlamıştı. Hemen takımımı kurup rüzgara sırtımı verdikten sonra atışlarıma büyük bir hevesle başladım. Sabah erken kalkmanın vermiş olduğu yorgunluğun yanında hayal kırıklığının olması beni isteksizleştireceğine tam tersi hırslandırmış sanki gün yeni başlıyormuş edasındaydım.
    Derken sahteme aniden bir asılma geldi kıyıya 10 metre belki var belki yok. Hemen keyifli bir şekilde balığımı kıyıya almaya başladım. Nede olsa bu benim en son toparladığım okuma v system 2.40 cm 10-40 atarlı, shamano nexave 4000 lik takımımla ilk levreğimdi.
    Malesef bu yakaladığım balıkta küçük için , büyüsünde öyle gelsin diyerek suya geri bıraktım. Artık pek keyfim kalmamıştı ; oltamı toparlayıp eve dönesim geldi. 20150305_175556[1].jpg

Ve bu avı elim bomboş bizimkilerin her türlü balık yakalayamamamla ilgili esprilerine birlikte gülmek için evimin yolunu tuttum.
    İlk av raporum,dışarıdan bakıldığında ; o kadar çok balık yakalanmış yaza yaza sığdırılmamış havası var, fakat elim boş.
    Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim, Saygılar sunarım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Hiç moralini bozma. Ben senin birsürü avv raporu yazacağına inanıyorum. Sabırla devam et. Sakın vazgeçme. Rast gelsin.

vetburak35 bunu beğendi.
  4. Levreko

Levreko Aktif Üye

moralini bozma önemli olan niyet bende son 5 avımdan eli boş döndüm neyapalım herzaman olmuyor

vetburak35 bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Burak.
    Ellerin boş ama bu senin vicdanın yüzünden.
    Yaşayıp büyüme şansı verdiğin o balıklar bir gün büyüyüp gelecek oltana.
    En güzelleri rast gelsin

vetburak35 ve Levreko bunu beğendi.
  6. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Teşekkür ederim abilerim. Büyüklerini avlayacağım günü bekliyorum sabırla.

7. Sculpture

Sculpture Üye

Tebrikler dostum, av raporunda harika olmuş ellerine sağlık. En yakın zamanda daha irileri rastgelsin inşallah

vetburak35 bunu beğendi.
  8. fx233

fx233 Aktif Üye

En güzelleri rast gelsin.....Tebrikler

vetburak35 bunu beğendi.
  9. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Teşekkür ederim, temennilerinizden daha iyileri sizlerle olsun

10. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Abi moralini niye bozuyorsun anlamadım. Ben kaç akşamdır gidiyorum bırak küçüğü daha yemi koklayan bile çıkmadı sen o kadar balık yakalayıp ustalığın gereğini en iyi şekilde gösterip salmışsın birde üzülüyorsun. Ben köprüye gidiyorum sen üzülüyorsan ben atlıyacağım artık :))))

11. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Yok hocam üzülmüyorum. Zaten eve gidince bizimkilerin yaptıkları espirilerden karnıma ağrılar girdi gülerken. :D Alıştım artık herşeyi hoş karşılamaya.