Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En Ala'sından..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında trkc tarafından paylaşıldı.

1. trkc

trkc Aktif Üye

Selamun Aleyküm..:)

Sizler bu satırları okurken ben gayet derin bir uykuda olacağım.:D Çünkü aşırı yorgunum. Kalan son enerjimi de bu raporu yazmaya harcayacağım.:)

Dün gece yaklaşık bu saatlerde -neye güvenerek dedim bilmiyorum- "Buraya rapor gelecek..!!!" diye bir başlık açmış, artık balık tutamamanın bir mazereti olmayacağını söylemiş, evde rahat rahat uzanırken durduk yere ağzımdan çıkan sözlerin esiri olmuştum.

Hadi aslanım, yaparsın koçum, güzel haberlerini bekliyoruz, rapor nerde rapor tarzı mesajlarla da sağolsun arkadaşlar üzerimdeki baskıyı iyice arttırmış oldu.:)

Bütün bu baskılara rağmen ne bir erken kalkayım, ya da ne bir plan yapayım gibi düşüncelere girmemiş, "Allah izin verirse" diyerek, kendimce kendime açık bir kapı bırakmıştım.:D
    Çok da ince düşünmeden "Sabah ola, hayrola" diyerek kendimi uykunun derinliklerine bıraktım.:)

image.jpeg

Vakit gelmiş, sabah olmuştu. Takım taklavat zaten arabadaydı. Oyalanacak bir şey de yoktu. Ekip desen vur emrini bekliyor. Düştük yollara.. Gittik de gittik..:)

Gittikçe yükselen rakım, ilerledikçe bozulan yollar, merkezi yerlerden uzaklaştıkça içinde hiçbir canlı bulunmayan köyler, terkedilmiş harabe yapılar, tarihi kırık dökük mezar taşları, çekmeyen telefonlar, ayılar ulaşamasın diye yükseğe konumlandırılmış kovanlar..

image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg

Bütün bu işaretler yolculuğu eğlenceli bir gezi olmaktan çıkarmış, ürpertici bir hale sokmuştu. Artık öncelikli amaç balık tutmak değil eve sağ dönmek olmuştu.:)

Aşağılarda daha bulanık olan sular yukarılara çıktıkça birkaç ton daha açılmıştı.
    Güzel yerler buldukça durup olta ata ata ilerliyorduk. Birkaç yerde orta boy balıklar kaçırdık. Yukarılarda bunların daha büyükleri olduğunu eskiden beri yaşlılar söylerdi. Bu nedenle balık kaçırsak bile aynı noktaya takılıp kalmadık ve yukarılara, daha yukarılara devam ettik.

image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg

İlerledikçe arazinin yapısı değişiyordu. Aşağılarda toprak olan zemin yukarı çıktıkça sert, sivri kaya parçalarına dönüşüyordu.

image.jpeg

Yolun sonu nereye varacak bilmiyor, durmadan çıkıyorduk. Artık öyle bir noktaya gelmiştik ki değişen zemin, etraftaki bitki örtüsü, sis bulutları.. Olay çok farklı bir noktaya gelmişti. Karşıda keskin bir viraj vardı. Viraj sislerin içinde normalden daha karanlık görünüyordu. Sanki o virajı dönünce karşımıza bölüm sonu canavarı çıkacaktı..:)

image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg

O an durup düşündük. Çok yol gitmiştik. Dönsek çıktığımıza değmeyecek, dönmesek neyle karşılaşacağız belli değil.. Telefona bakıyoruz şebeke yok. Ortada kimseyi motive edecek en ufak bir unsur kalmamıştı.
    Anlayacağınız "İki ucu b*klu değnek.."

Bi daha buralara kolay kolay yol düşmez, "Atın ölümü arpadan olsun." diyor, vuruyoruz yola.:) İlerledikçe sis tabakası açılmış, manzara güzel bir hal almaya başlamıştı. Kritik eşiği geçmiş olmanın verdiği gazla daha da çıktık.

Karşılaştığım güzellikleri yazarak anlatmaya gerek görmüyorum. Benden bu kadar.. Çok yoruldum. Ben susuyorum, burdan sonra fotoğraflar konuşacak..:)

image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg

Dönüş yolunun aşağı kısımlarından bir video..(Buz dağının görünen kısmı)

2 salım videosu..(Rahat tuttuğumuz kadar saldık, kaçanlar da oldu tabi..)

Bonus..
    image.jpeg

Son düzenleme: 1 Temmuz 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar,avin icin tebrik ediyorum av raporun cok zekice olmus, bir okadarda serüven dolu :)
    Sen oralarda yaslanmazsin, hayatının adimini atmışsın geçen yıl,bu adımı bende atmayı çok istiyorum lakin cesaretim yok,

Balıklar okadar güzel o denli muhteşem renklere sahip ki bir çok avcı için o balıklar ruya niteliğinde , avin 3 kişi yapıldığından bahsetmemissin bence detayı yazarsan iyi olur,
    Küçük ve pahalı sahteler yine çalışmış tebrik ederim,
    Darısı başıma diyorum.

Son düzenleme: 29 Haziran 2016
    M.Taha D., korayb3406 ve trkc bunu beğendi.
  4. enesduru1994

enesduru1994 Üye

Dere güzel, fotoğraflar güzel, rapor güzel ama alabalıklar hepsinden güzel :) Tebrikler.

trkc bunu beğendi.
  5. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Rapor ve balıklar muazzam, Maaşallah. Devamını dilerim. Verdiğiniz rapor sözünü tuttuğunuz için ayrıca kendi adıma teşekkür ederim.:):):)
    Cennette balık tutuyorsunuz.

M.Taha D. ve trkc bunu beğendi.
  6. trkc

trkc Aktif Üye

Senin kadar olamasa da kendi çapımızda eğlenmeye çalışıyoruz biz de.:) Övgü dolu sözlerin için de ayrıca teşekkür ediyorum.:)

Normalde uyuyor olacaktım aklımı aldın.:D Yarım saattir ne adımından bahsettiğini düşünüyorum. Şimdi çaktım davayı.;)

Son düzenleme: 10 Temmuz 2016
    trakonya79 bunu beğendi.
  7. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Guzel gorsellerle desteklenmis heyecan dolu aviniz gercekten inanilmaz keyifli duruyor.. Fotograflardaki renkler inanilmaz, balik tutmak ise bu enfes gezinin bonusu gibi duruyor.. Keyifle okudum.. Elinize saglik..

trkc bunu beğendi.
  8. avsen

avsen Aktif Üye

Fotoğraflar ile süslenmiş uzun yolculuklu mükemmel bir av gerceklestirmişsiniz tebrik ederim :)

trkc bunu beğendi.
  9. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Eline, emeğine sağlık.. Çok güzel rapor olmuş.. Bayram şekeri gibi .. :) Afiyet olsun , Rastgelsin..

trkc bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Harika bir doğada, macera dokulu çok güzel bir av olmuş..

trkc bunu beğendi.
  11. eylmz

eylmz Daimi Üye

Harika bir av güncesi süper bir anlatım her Avcı'yı kıskandıracak güzellikte doğa herşey gerçekten cok güzel o rapor cok güzel gelmiş tebrik ederim dostum

trkc bunu beğendi.