Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En az 3 kiloluk levreği kaçırdığım avdan kaçamayan ufaklıklar :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında KalamA tarafından paylaşıldı.

1. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar abilerim & kardeşlerim... Henüz geldim kıyı avımdan, huzur karışımlı hüznü yaşıyorum. İlk levreğini tutabilmenin takıntı haline geldiği adamlardan olmamın bugün de yine yeniden her zamanki gibi kaçırdığım ve en az 3 kilo olduğunu tahmin ettiğim tosuncukla birebir ilgisi var. Sahte denemelerimi boş çeviren beyefendi 0.60'lık el kasnağımdaki gezer kurşunlu, tek iğneli, canlı ispariye geldi. Aheste aheste kıyıya almaya çalışırken beni bayağı bir zorladı. Uzaklaşmasına müsaade ettiğim son anlarda, bir kayanın misinayı kesmesine sebep oldu beyimiz. İsyankar değilsem de iyiden iyiye kabak tadı verdi bu kaçırdığım bilmem kaçıncı levrek. Umuyorum ki yakın zamandaki avlarımdan birinde kavuşacağızdır...
    Spin takımla yemli balık tutma işi iyice sarmaya başladı beni :) Çok keyif alıyorum. Balığın her hareketini hissedebiliyorum. Surf takımımın verdiği hazzı ikiye katlıyor resmen. 3 iğneli klasik dip takımı bağladım, iğneler owner papağan, yem sülünez & boru kurdu. Balık avına bir süredir çıkamadığımdan Paşa, Şirin, Pamuk, Boncuk, Fındık ve diğerlerinin nasibini alamamıştım. Orada deryada olduğunu bilmek o nasibin ve gidip alamamak üzse de beni işime de odaklanmalıydım. İzinli olduğum günler gelene kadar bekledim. Nitekim dün geceki sabahladığım avımdan kısmetleri çıktı bizim torunların ;) Kokumu daha sokağa girdiğimde almışlar ki ben daha eve varmadan başlamışlar miyavlayıp kapıyı tırmalamaya. Av ufak balık adına oldukça bereketliydi, dolayısıyla sayısını hatırlayamadığım kadarları iade edildiler denize. Hasılata dair bir fotoğrafın yeteceğini düşünüyorum, çok daha güzelleri sizlere rastgelsin...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Büyük çipuraya bayıldım. Bir de eşkina var sanırım. Oldukça bereketli bir av olmuş. Tebrikler.

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

tebrikler Can bol bereketli avlarının devamını dilerim

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Teşekkür ederim Murat abi. Çipura 1 kiloya çok yakın ama tam 1 kilo edermi bilemiyorum. Evet bir tane de eşkina tuttum, süzüle süzüle gelin gibi geldi hanımefendi :) Çipura niyetine gittiğim Karşıyaka'm yapıyor arada böyle sürprizler. Çok daha güzelleri size rastgelsin abi...

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Teşekkür ederim Fatih, daha bereketlilerini en yakın zamanda senin raporlarında okumak nasip olur inşallah bana da...

7. poyraz

poyraz Aktif Üye

Tebrik ederim can balıklar şahane kaçırdığın levreği birdahakine alırsın inşallah kaçan balık büyük olur derler kısmet bakarsın bir sonraki avında daha irisini alırsın şansın açık olsun rasgele.

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Teşekkür ederim İsmail. Bu kaçan balıklar hep büyük olmak zorundalar sanırım :) Çok emek & masraf ettim paşalar için. Umarım kaçan paşa yada muadilleri kısmetim olurlar yakın zamanda. Daha yakın zamanda senin güzel raporlarına inşallah...

9. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler çok güzel bir av olmuş. Size ve torunlarınıza afiyet olsun. :) Umarım daha iyileri ve daha irileri nasip olur.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Can
    Güzel av olmuş.
    Kaçan balık en kısa sürede girer livarına merak etme sen..
    Rast gelsin

11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Teşekkür ederim Sabahattin abi. Torunlarım değil yeğenlerim, kızkardeşim ve eniştem anne-babaları, annem ve babam nine-dedeleri, bense dayıları oluyorum :) Evin huzur kaynaklarıdırlar kendileri... Size de en güzelleri rastgelsin abi...