Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

En İyi Avım

kronosum

Yeni Üye
Yaptığım en iyi avdı.
Ekmek peşindeki kefalleri gece 02:30 civarında aldım.Yıl 2009
Bodrum - Ortakent

Takım - 12 iğneli Kıbrıs :)

Yavru ve orta boylu kefaller yemi dağıttığı sırada yavru kefale atak yapan kuzu birden kendini yanı başımda buldu.

Dalgalı havada oltayı sararken kayalara takılan misinayı bir miktar daha çekince su üstü takım suyun 1 karış altına geldi. Sonra birde ortalık karıştı. Baktığımda ikinci balık geliyordu.

Umarım bu yaz yine güzel avlar yapabilirim.

Editlenmiştir : Levrek avını tutunca anlatacağım. Şimdilik levrek sandığım kefal avı hikayesi günceldir.

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Tebrik ederim Yağmur abi Ama bunlar levrek değil de kefal. Atak yaptıkları şey de ufak balıklar değil de ekmektir. Böylelikle 2009'dan bu yana bunların levrek olduğunu düşünüp şimdi kefal olduklarını söylediğim için umuyorum üzmemişimdir seni :eek: Ben de henüz ilk levreğimi tutamadım, hatrı sayılır çabalarıma rağmen. Umuyorum ikimize de biran önce nasip olsun abi Her zaman rastgelsin...

ErdalYildiz

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gönül neyi isterse göz onu görürmüş. Sizde onları levrek varsayın. İnşallah en kısa zamanda levrek tutarsınız.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kronosum

Yeni Üye
:) Yıllar sonra gerçeklerle yüzleşmek ...

Ben de hiç kefal yemedim diyordum, ertesi gün öğle yemeğinde meğer kefal yemişim. Tadı levrek gibiydi. Heryerin kefali kokulu yada eti tadsız olmuyor muş demek. Yada kömür ateşi herşeye derman diyelim :)

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
:) Yıllar sonra gerçeklerle yüzleşmek ...

Ben de hiç kefal yemedim diyordum, ertesi gün öğle yemeğinde meğer kefal yemişim. Tadı levrek gibiydi. Heryerin kefali kokulu yada eti tadsız olmuyor muş demek. Yada kömür ateşi herşeye derman diyelim :)
Kesinlikle heryerin kefali aynı değil abi Tam yeri maalesef hatırlayamıyorum ama Ege'de bir yerin kefali meşhur ve tadına doyum olmuyormuş. Bizim İzmir'in b.klu körfezinin kefaliyle, tertemiz bir sahilin sarıkulak kefali kesinlikle dağlar kadar farklı ;) Kefal tutması da ayrıca çok keyiflidir, çok severim :)

Can_Ordu

Daimi Üye
Adı
Can ÖNEL
Avınız için tebrikler. Ha kefal ha levrek ikisi de güzel bir av. Ben de özellikle has kefali avlıyorum. Her kefalin eti bir olmuyor. Adaşımın (KalamA) bahsettiği kefal sanırım çanakkaleye doğru çıkıldıkça görülen mavri kefal. Sarı kulakların ve has kefallerin 40 cm üzerini vuruyorum denk gelirse.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Her zaman rast gelsin Yağmur