Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En küçük at çek avcısı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Uzun zamandır balığa götürmemi isteyen yeğenimi en sonunda balığa çıkarabildim. 7 yaşındaki Berk daha oltayı tam olarak atamasa da, ben onun için uzun mesafeli bir atış yaptım. Patchinko sahte ile ufak ufak aksiyon verip çekerken birden bir zargana takıldı oltasına ve o an yaşadığı sevinci anlatamam. İskelede balık avlayanlar da bu durumu görüp ıslıkla alkışlar vs bizim oğlan iyiden coştu.

Ertesi sabah şansımı denemek için ben yola koyuldum. İlk avlakta umduğumuzu bulamadık, kahvaltı yapıp geçen hafta turnaları aldığım bölgeye doğru yürüdük. 08:30 da aynı taşın üstüne çıktım takımları tekrar bir gözden geçirdim ilk defa denediğim FG düğümü oldukça başarılı çıkmıştı porselenlere fazla takılmadan rahat atışlar sağlamıştı. İlk avlakta takılan jig için olabildiğince yüklendim fakat klips bağlantısından koptu FG sağlamdı. İpi kontrol ettim 0,17 Whiplash Crytal yeni paketten çıkarıp akşam sarmıştım ve sorunsuzdu. En beğendiğim sahte olan Daiwa Shore line shiner Z laser sardine sahtemi iğneleri de kontrol edip bağladım. Sanki başıma ne geleceklerden haberdar gibi. Deniz kenarına gelip hazırlanmam pek uzun sürmezdi, çoğu zaman ilk oltayı atan ben olurdum ama bu sefer öyle olmadı. Bütün heyecanımla en uzağa sahtemi savurdum, rüzgar yok deniz çarşaf gibiydi. Ara ara hızlanıp ara ara vurdurup çekmeye başladım. Kıyıya oldukça yakındı bir ısırık aldım sanki, arkasından büyük bir ısırık daha ve makineden gelen o akıl almaz ses... Durmuyordu durduramıyordum, yanımdaki arkadaş kakıç alarak geldi kamış kırıldı kırılacak sanki elimde. Kafa darbelerini, sahteyi atmak istemesini resmen hissediyordum. Benimdi demiştim hatta, taa ki ipin veya leaderin taşlarda sürtünmeye başladığını hissedene kadar. Bu sefer ecel terleri bastı, balık taşlara basıyordu çekemiyordum, büyük ihtimalle bir taşa taktı ve boşluk... Al takımı çarp kayalara taşlara, at kendini denize, nasıl bir sinir boşalması. Yaşattığı adrenalin parmak uçlarıma kadar ulaşmış, elim ayağım titriyordu. Kenara gidip biraz sakinleştim yanımdaki arkadaşla birbirimize bakakaldık. Ne heyecandı be! Bir de alabilsek... Kaçan gerçekten büyük oldu umarım bir gün bu mücadeleyi kazanan taraf ben olurum.
    Hepinize rastgelsin...

kerem03, selçukerhan, emrmtn ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Bölgede zargana varsa, ki orada vardır, şamandıralı olta ile zargana avı küçük yaştaki çocukları balığa başlatmak için birebirdir. Hamsi-sardalya fileto ile hırsızlı bir takım hazırlayın ve üzerinde 15-20 metrelik dandik bir makine ile bırakın atışları o yapsın. Uzağa atmak için çırpınıp en uygun yöntemi kesin bulur ve sonradan bunu sahte atmada çok rahat kullanırlar.

spindoctor bunu beğendi.
  4. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı Aktif Üye

çok güzeldi Alim yeğenini öpüyorum nasip işte umarım o canavarıda birgün yatırırsın gözlerimizin önüne. rastgele.

spindoctor bunu beğendi.
  5. alisami

alisami Aktif Üye

Öncelikle ufaklığa tebrikleer, unutamayacağı bir av olmuştur eminim ki.
    Böylece yeni bir avcının da fitilini ateşlemiş oldun ;)

Böyle maceralarını yayınlama artık Ali. Olan var, olmayan var dimi ama :D
    Şaka bir yana, kaçırdığın balığa üzüldüm. Acaba neydi?
    Ama sen balık yönünden şanslısın, daha da iyileri rast gelecektir ;)
    Kar maskesi takmayı unutma hee :D

spindoctor bunu beğendi.
  6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Maşallah, ufaklık aşıyı almış. Artık avlarda yanında yeni bir badin olacak :)

spindoctor bunu beğendi.
  7. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Abi büyük ihtimal sinaritti, geçen hafta aynı şey yanımdaki arkadaşın başına geldi ve birgün sonrası aynı noktada 2,5kg bir sinarit aldı. Makinenin kalamayı tamamen kapattım bir daha böyle birşey başıma gelirse (inşallah tekrar olur) bakalım kim kazanacak :D

8. zokacı

zokacı Aktif Üye

ufaklık artık iflah olmaz bulaştı bir kere ne diyelim aramıza hoş geldi

spindoctor bunu beğendi.
  9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Öncelikle küçük balıkçıyı tebrik edeyim.
    Onun nasıl bir heyecan yaşadığını tahmin edebiliyorum.
    Senin durumsa karışık.. Taşlara dayanıklı bir malzeme bulmak gerek sanırım.. :)
    Var mı acaba? :)

spindoctor bunu beğendi.
  10. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Artık, Berk tek başına rapor acacak kıvama gelmiş..Tebrikler..

spindoctor bunu beğendi.
  11. eylmz

eylmz Daimi Üye

Yakışıklıyi tebrik ederim umarım o balığın resmini görmek nasip olur bizede :)

spindoctor bunu beğendi.