Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En Sağlam OLta Dügümlerinden Birisi..

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında γavuz tarafından paylaşıldı.

1. γavuz

γavuz Daimi Üye

Fırdöndü,Delikli pala iğne,jiğler kısacası delikli olan her malzemeye :D atılan çok sağlam bir düğüm şekli

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İsterseniz ismini hatta varsa resminide koyun. Benim gibi video siteleri bloklu arkadaşlar olabilir.

hayalet avcısı ve γavuz bunu beğendi.
  4. KİNYAS

KİNYAS Üye

Bu düğüme cellat derler..ip te işe yarar mı bilmem ama mono ile klips, rapala halkası,kursun vs savurarak kullanacağınız hiçbir ürünü bağlamanızı tavsiye etmem..en kolay patlayan düğümlerden bir tanesidir kendileri....halkalı iğne için olabilir oda hedef balığa göre ...

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

:=))) senelerdir bu düğümü kullanırm mono,ip,bobin ne olursa allah için bir gün kompmadı

Erol 61 ve galapagosluiguana bunu beğendi.
  6. wolf

wolf Aktif Üye

resim veya başka bi'şey göremiyorum...sorun bende mi acaba ?

7. forkill96

forkill96 Aktif Üye

paylaşım için teşekkürler abi misinada ve ip ne kadar az kıvırılırsa o kadar iyidir ki bu düğüm kısa bir süre sonra patlar
    delikli klipste iğnede vs palomar varken bunlara hiç gerek yok

İLKlüfER bunu beğendi.
  8. İLKlüfER

İLKlüfER Aktif Üye

Eger ip ve ya misinayi halkanin icinden iki kere gecirerek bir düğüm aticaksaniz palomar en kolay ve en sağlam düğümdür kanimca. Ayrica youtube da "knot wars "adli bir yarişma yapmiş adamlar part part düğümleri teste tabii tutuyorlar palomar sampiyon oluyor :) izlemenizi tavsiye ederim çok farkli,ilginç düğüm çeşitleri var

Selahattin bunu beğendi.
  9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Paylaşım için teşekkürler, denemediğim için olumlu veya olumsuz bir yorum yapmam yanlış olur, siz denemişsiniz ve de memnunsunuz, problem yok bence..

10. İLKlüfER

İLKlüfER Aktif Üye

Yukaridaki düğüm şeklinde içinden geçirilip sıkılan misina ne kadar ıslatirsaniz ıslatin bir miktar deformasyon olucaktir( örgü ipte olmaz sikinti yok) ama palomarda herhangi bir deformasyon olmadan direk halka dibinde cuk diye düğüm oturuyor.
    Izleyin arkadaşlar adamlar bilimsel çalişiyor :) tabloda da göründüğü üzere Palomar 1. bu kadar kolay atilan bir düğüm nasil böyle sağlam oluyor anlamadim demek ki cok sarma, döndürme,çevirmeler ile atilan düğüm,misinaya ister istemez zarar veriyor. Tabiki tercih hakki size kalmis.Saygilarimla...

prison35 ve Selahattin bunu beğendi.
  11. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Bende vidio daki düğümü kullanıyorum ve 200 225 gr kurşun uçuruyorum bikere dahi patlamadı ki 5 yıldır bunu kullanıyorum hem ipte hem misinanın bütün çeşitlerinde yanlız vidyo yanlış düğümü halkadan ikikere geçirirken üst üstte gelmemesi lazım ve boğarken be oturt turken ıslatmak gerek bem öyle yapıyorum