Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En uzağa atış için tavsiye lütfen

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Barista tarafından paylaşıldı.

1. Barista

Barista Yeni Üye

Herkese selam,

200TL altı teleskopik kamışlarda 150-250 gram atarlı ve en uzağa atış için hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler & iyi akşamlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merhabalar Gürkan bey,öncelikle aramıza hoşgeldiniz.:)

Mevcut bütçe ile Lineaeffe extreme iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

4. Barista

Barista Yeni Üye

Hoşbulduk, hızlı cevap için teşekkür ederim
    Söylediğiniz modele baktım, 420, 440 ve 450 cmlik çeşitleri var.
    Sorumda da belirttiğim gibi aradığım ilk kriter mümkün en uzak mesafeye atış, bu yüzden 450 lik iyi olur sanki...

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bosphorus diye bir kamış vardı Emir arkadaşımız kullanmıştı, o bir yorum getirir belki.

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

Tavsiye edilebilecek pekçok kamış olabilir; ancak sizin fiziksel özelliğiniz ve atış tekniğiniz meseleyi esas belirleyen unsurlardır... Örneğin yukarıda Bosphorus kamıştan bahsedilmiş... Eğer fiziğiniz uygun ve atış tekniğiniz de iyi ise bu kamış ile gayet erimli atışlar yapabilirsiniz; bir tek handikap var bu kamış 175 gramdan aşağısını pek tanımaz ve pek uzağa atmaz; ancak 175 ve üstü ağırlıklarda belirttiğim özelliklere de sahipseniz gayet erimli atışlar yapabilirsiniz...

7. onder

onder Aktif Üye

Haluk abi'nin yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Ek olarak makina ve misina seçimi de önemli. Şok misinası ile beraber makinaya saracağınız 0,28 mm'lik monoflament bir misina atış mesafenizi çok değiştirecektir eminim.

8. BİROL

BİROL Daimi Üye

İyi bir surf makina ve örgü misina ile uzak atım tamamlanmış olur.Tek başına kamış yeterli değildir.

9. BOĞAZIN EFENDİSİ

BOĞAZIN EFENDİSİ Aktif Üye

Birol abi makine ve misina konusunda haklisin ama birazda yetenek lazim 1 milyarlik kamis makine kullanip 50 metre zor atanlar var...

10. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

420cm kamış kullanıyorum(turnafresh) odun gibi, yeterki mesafeye atabiliyorum kurşunu fakat çoğu zaman Beşiktaş sahildeki abilerin kamışlarıyla balık tutarım her gittiğimde, 390 ve bilindik olmayan hatta kimisi surf tipinde de olmayan kamışlarla rahatlıkla 420lik kamışla attığım yere atabiliyorum, hem de daha zorlamayla.

177 boyum var, 420 uygundur diye biliyorum fakat artık 390 kamış kullansam daha iyi olacak gibi geliyor bana.

Aynı kurşun(100 veya125gr) ile aynı model kamışın 390'ı ile 420'sinden daha iyi yatış yaparım gibi geliyor. Ne dersiniz buna?? Boşuna 420 kullanmasam mı artık?

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Boyuna bakarsak bence 4,50 kullan:p
    Benim boy 1,70 iki kamışımda 4.50 dir. Uzun çapari atılabilir, uzun rapala bedeni vs. Uzun kamış iyidir yani:)