Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Enez / Saroz Körfezi - Zıpkınla Paçoz ve Çatalkuyruk Avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Onurcan YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Öncelikle tüm değerli abi ve kardeşlerime selamlarımı sunuyorum, avın hikayesi şöyle:

Ava akşam saatlerinde tüm teçhizatımızı alarak gittik ve sahile vardığımızda bir ateş yakarak sabah olup güneşin ilk ışıklarını görene dek sohbet edip avın planlamasını yaptık.

Nihayet sabah olmuştu ve artık derin maviye kavuşmaya hazırdık. Yavaşça dalış elbiselerimizi giydik, kemerimizi, ağırlıklarımızı ve bıçağımızı da alarak kendimizi resimde gördüğünüz masmavi sulara bıraktık.

Suya ilk girdiğimde yaklaşık 1 saat boyunca sığ suda ki kayalıklarda agaşona yattım ve uzun bir bekleyişin ardından önümden geçen 2 paçozdan birini vurmayı başardım, ne hikmetse hayvan hiç uğraştırmadan kendini salıverdi. Zaman zaman sarpa ve akya sürülerine de denk geldim fakat yeterince büyük olmadığı kanaatinde bulunarak atış yapmadım. Kayalık meralarda öylesine gezerken sağ tarafımdan ince uzun bir ordunun geçtiğini fark ettim. Evet ! Bunlar zarganaydı ve yılın bu zamanı zarganaların peşinde kesinlikle çatalkuyruk olurdu diye içimden geçirirken beklediğim gibi sürünün ardından bir arkadaş korkusuzcasına üstüme geldi, ben de artık vurmak farz oldu diyerek atışımı yaptım ve isabet ettirdim. Ancak olayın zorluğu buradan sonra başladı, çatalkuyruk bildiğiniz üzere aşırı güçlü ve hiperaktif bir balıktır, neyse ki 30 metre makara olmasına rağmen balığı kolayca aldım ve bugünlük nasip bu kadarmış diyerek avımı sonlardırdım.

Tüm abi ve kardeşlerime bol balıklı, kazasız avlar diliyorum, unutmayalım ki her şeyden önce emniyet, sevgi ve saygılarımla...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler nefesine sağlık. Güzel avlarının devamını dilerim.

4. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Teşekkürler abi :) inşallah

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Onurcan,
    Hem bu güzel avın için, hem de nefsine sahip olup yeter dediğin için.
    Daha güzelleri rast gelsin

Not: Balıkları livar yerine taşların üzerinde çekseymişsin süper olacakmış.. :)

6. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Değerli yorumunuz için teşekkürler sayın modum :) dediğiniz gibi taşın üstünde çekilseydi daha iyi olurdu fakat ben fotoğraf çekmeyi dahi unutmuştum arkadaşım çekmiş sağolsun :D fikirlerinizi paylaştığınız için ve iyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler

7. beetl38

beetl38 Üye

Onurcan tebrikler , bayrama ordayız inş...

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Eline sağlık Onurcan. Ben mi yanlış görüyorum yoksa balıklardan biri lambuka diğeri kefal mi ?

9. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Onurcan,

Güzel av ve güzel rapor, bunlar için tebrik ederim ;)

Ancak, senelerce dalış yapmış ama şimdi dalış yapmayan birisi olarak raporundaki tezatlığa deyinmek istiyorum. Raporunun başında "akşamdan avlağa gittiğini ve sabahladığınızı" söylüyorsun, raporunu bitirirken de "önce emniyet" diyorsun.

Buradaki tezatlığın sanırım farkında değilsin, zira, dalış yapacaksan iyi dinlenmelisin, dalış öncesi yediklerine, içtiklerine dikkat etmelisin. Sanırım sigara ya da alkol kullanmıyorsun ama kullanıyorsan dalış öncesi bunlardan uzak durmalısın. Gençliğine güvenerek sabahladıktan sonra dalış yapman hiç akıllıca değil, bu benim düşüncem ;)

Söylediklerim seni üzmek ya da bu işten soğutma amaçlı değil, sanırım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Denizin hiç şakası yoktur, dalış yapmak ciddi bir iştir, şakayı kaldırmaz.

Her zaman rast gelmesi dileklerimle, sağlıcakla kal...

10. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Çok teşekkür ederim Murat abi, ben de büyük ihtimalle bayramda yine orada olacağım :) Büyükevren sahili Tes-İş sitesinde ikamet ediyorum.

Öncelikle çok teşekkür ederim Emin abi :) dediğin gibi balıklardan biri Lambuka fakat bizim oralarda kuyruğunun şeklinden dolayı Çatalkuyruk dendiği için ben de öyle demeye alıştım, diğer balığa gelince yine dediğin gibi balığın cinsi Kefal, fakat boyutu büyük olduğu için genelde kalıplaşmış bir isim olan '' Paçoz '' kullanılır.

Sayın modum tezatlığı sayenizde fark ettim haklısınız :D fakat tahmin ettiğiniz üzere sigara ve alkol kullanmamaktayım ve kullanmamaya kararlıyım, sabahladığımız akşam evdeyken salata ve baklagil tarzında yemek, üstüne de biraz kuvvet olması için 2 çorba kaşığı bal yemiştim. Sahile gittiğimizde ise aynen yazdığım gibi sabaha dek hiç uyumadık ve bu konuda haklı olduğunuzu inkar etmek yanlış olur epey yorgundum. Vaktinizi ayırıp tecrübeleriniz ve desteğinizi esirgemediğiniz için sonsuz teşekkürler, ayrıca ben ne olursa olsun burada yazdığınız her şeyin iyiliğim için olduğunun farkındayım, sevgi ve saygılarımla... :)

11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Onurcan,

Sadece Süleyman'ı tercih ederim, istersen sonuna abi eklersin ;)

Sigara ve alkol kullanmaman çok güzel, dilerim başlamazsın. Kendine iyi bakmak güzel olduğu kadar vücudun dinlenme ihtiyacını da gidermelisin. Bu disiplini şimdiden oluşturduğunda gelecek dalış hayatını garanti altına almış olursun ;)

Amacımız bildiklerimizi paylaşmak, bundan ne çıkaracağın konusu ise tamamen sana kalmış, umarım iyi taraflarından ders çıkarırısın ;)

Kendine iyi bak