Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Epson WF2520NF Yazıcı hakkında bilgisi olan varmı acaba ?

Konu, 'Genel Konular' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili arkadaşlarım daha önce 4 yıldır kullandığım yazıcım emekliye ayrılınca, yeni bir yazıcı ihtiyacı hasıl oldu, bunu içinde Epson marka bir yazıcıya ihtiyacım var. Bu üründe gold markette uygun fiyata satılıyor.Ben tamamen kişisel kullanım için, kendi fotograflarımı basmak için, gerektiğinde iş için taramasını kullanacağım bir ürün olsun istiyorum.

Epson WF2520NF Yazıcı - Gold.com.tr

Bu ürünü tanıyan kullanan varmı yada baska bir ürün tavsiye edecek arkadasımız varmı.Bu tavsiyeler için kriterler:
    1- 200lirayı geçmeyecek bir fiyatı olacak.
    2- Öncelikle Epson olacak.
    3- Dolabilen kartuş kullanmama uygun olacak.

Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Doldurulmuş kartuşların, özellikle de mürekkep kartuşlarının performansları belli, bu nedenle mümkün mertebe orijinal ürün kullanmak gerek.
    Seçtiğin yazıcının her biri ayrı renk 4 kartuşu olması bir renk bitince renkli kartuşun değiştirilme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu da zaten ciddi bir tasarruf sebebi.
    Üstelik Epson yazıcılar için muadil kartuşlar da bulunabiliyor olması da bence avntaj.
    İhtiyacın varsa al kullan derim.. :)

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

5. agartan

Deneyip sonuç bildirirsen iyi bir referans olursun.

Laser tonerlerinde başarı yüksek ama mürekkep hep hüsrandı şimdiye kadar.

6. seikott

seikott Üye

Nejat bey merhabalar, siz grefiker olduğunuz için aslında bilgiye sahipsinizdir bizim haddimize olmasın:), piyasada ürün çok ancak epson arıoyrsunuz ve 200 tl sınırınız var buda seçenekleri azaltıyor.Aşağıdaki linkte bazı arkadaşlar tartışma konusu yapmışlar kartuşlarla ilgili göz atarın derim..

Hangi CANON yazıcıları almamalıyız.. nedenleri iceride...

Bir çok marka var yorumlar farklı. Bildiğim kadarıyla epson ,canon iyidir.

7. agartan

Yazıcı seçiminde en etkili faktör beklentilerdilerdir.
    Bu beklentileri de genele olarak ne basılacağı, ne kadar basılacağı belirler.
    Amaç fotoğrafsa seçim başka, sıradan baskılarsa seçim başka olmalı.
    Hem renkli olsun, hem fotoğrafı iyi bassın, hem ucuza binlerce bassın seçeneği pek yok aslında. Bu seöeneği sunabilen yazıcının da ev kullanımı için satın alınabilirliği yok.
    Bu nedenle ayda 50-100 sayfa basılacaksa işi görecek en ucuz yazıcıyı almak en mantıklısı. Bunu seçerken de tüketim maliyetlerini de baştan hesaplamak lazım ki sonra astarı yüzünden pahalıya gelmesin.
    Ucuz bir yazıcı 2 senelik garantili ömrünü başarıyla doldurabiliyorsa bana göre yeterlidir.
    Eğer baskı sayısı aylık birkaç yüz sayfayı bulacak ya da geçecekse seçim ona göre yapılıp bütçe artırılmalı, gerekirse çok işlevlilik özelliğinden vazgeçilmelidir.

8. yaserkut

yaserkut Yeni Üye

sözkonusu printeri haziran ayından beri kullanıyorum. 2 ana sorunu var dert etmesseniz alın derim.
    1- Aşırı yavaş
    2- Fax alım hep sorun çıkartıyor

Kartuşlar ise nette çipli kartuşlar var şişe mürekkep alarak enjektörle doldurabilirsiniz. ben öyle yapıyorum