Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ERDEK NARLI

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında ahmet tarafından paylaşıldı.

1. ahmet

ahmet Yeni Üye

selam sevgili balık dostları kısmet olursa temmuzun başında erdek narlıda olucam ilk gidişim bu yüzden takım yer ve yem tavsiyelerinizi bekliyorum.;)şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Şimdiden iyi tatiller, o bölgeyi bilen arkadaşlarımız var yardımcı olacaklardır.

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

HErzamna 2 yada 3 köstekli, yemli takım yanında olmalı.Hangi, deniz olursa olsun vazgeçilmez takımdır.
    Yem olarak ise yöresel yemler nedir bilmiyorum, ama kurt türleri her zaman iş yapar..
    İğne boylarında muallakta kalırsan 3 -4-5 no.lular joker gibidir, sağlam marka/model olursa her ava hizmet ederler...
    Tabii avlakta olası hedef balıkları öğrenirsen ona göre iğne boyu/özelliği seçebilirsin.

5. tomy77

tomy77 Aktif Üye

selamlar bizim köyde o sıralar en kısır dönemlerdendir köyün geniş sayılabilecek iskelesinden karidesle izmarit istavrit yine çapariyle akşam üstü ve sabahtan istavrit tutabilirsiniz plaj tarafındaki kaylardan ise sabah güneş çıkmaya başladıktan sonra 45 dakika süreyle teke ve boru kurduyla mırmır alabilirsiniz tabi gecede bu avı gerçekleştirebilirsiniz...

6. yeknet

yeknet Aktif Üye

Bir tane de tekne kamışı yanınızda götürün. Akşamüstü çapariye çıkan tekneler olur Narlı'da yoksa Ocaklarda var. İstavrit ve mezgit tutabilirsiniz. Kıyı için birşey diyemem.

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Erdek Narlı aslında verimli avlakları olan bir yerdir.Yıllarca karagöz başta olmak üzre eşkine,mırmır,levrek ve hatta çupra aldığım avlaklara sahiptir.
    Narlıyı sorduğunuza göre size oradaki en iyi avlağımı yazayım.Narlıda yaşayanlardan bile pek az kişi bilir.
    Karagöz,eşkine taşı.;)
    Narlı mendireğinden karşıdaki paşalimanı adasının sol burnuna doğru 130-160 metre mesafede (Mendireğin dirseğinden 203 derece) 30 metreleri bulan bir çöküntü vardır.Bu çöküntünün (Çukur) 60 metre batısı ve doğusu yüzeye 7 metreye kadar yaklaşan kayalardan oluşur.Sabah erken ve akşam üzeri çok güzel karagöz ,gece eşkine yapar.

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Ağzından bal damlıyor Erdal abi....:D

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Ahh ah!! O taşların dili olsada konuşsa Oktayım..:)Az pantalon eskitmedim o taşlarda..:D 4 köstek,herbiri 1,5 kiloluk 4 eşkine,şaka değil inan..:)

10. oktay16

oktay16 Moderatör

İnanırım abi, sen söylersinde inanmammı:)

Ama benim kafamı karıştıran başka nokta var, pazar öğleden sonra kısmetse 2-3 günlüğüna altınoluğa kaçıcam eşimle, geçerken diyorum hani;) :)
    (neyse yolcu yolunda gerek, ben efendi, efendi gidiyim bildiğim yere..)

11. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Geçerken mutlaka uğra.:)

Ben bu haftasonu balığa gidemeyeceğim ama hem görüşmüş oluruz,hemde bir iki yer tarif edeyim..:)