Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erdek Ocaklar

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında adnantek tarafından paylaşıldı.

1. adnantek

adnantek Yeni Üye

Merhaba dostlar,
    25-30 Haziran arası Erdek Ocaklarda bulunacağım: :D . İlk kez gideceğim için mera, hangi balık olduğunu ve ne tür yemin kullanılacağını bilmiyorum. Tekne veya kıyıdan avcılık yapmayı düşünüyorum.
    Tavsiyelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Adnan TEK

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. kadircan

kadircan Üye

abi selamun aleykum . erdek ocaklar narlı buralar yazın gercekten cok verimlidir burdan alabileceğiniz balıklar mırmır kefal zargana izmarit eskina . fakat bu balıklarla sınırlandırmakta doğru değildir yinede yanınızda 3lü dip takımınız şamandranız bulunsun . mırmır ve izmarit için borukurdu mamun sülünez ve midye temın edebilirsenız eğer bu yemleri temin edemezsenız tavuk göğüsüde işinizi görecektır fakat gece eskina avı için narlıdaki burunda bol miktarda teke bulabilirsiniz eğer tekne ile acılacaksanızda capariniz yanınızda olsun . sağlıcakla rastgele

4. adnantek

adnantek Yeni Üye

eyvallah dostum

5. gelberi

gelberi Yeni Üye

Biraz geç oldu ama sonradan gidecek arkadaşlara yardımcı olsun. 01/07/2013 tarihinden sonra ocaklardaydım. İlk gece liman gibi bir yerden salladık tık bile yoktu. Büyük bir iskele var orada. Sabah 05:00' te giderseniz güneş çıkana kadar güzel istavrit aldım. Öğleden sonra 14:00'ten sonra ise gezmeye gittiğim de milletin koca koca kefalleri istavrit parçası takarak yakaladığını gördüm. Ancak onlar kamışlarla çok verimli olamaz iken. 5 metre 30 'luk misina. Ufak iğne ve en küçüğünden kıstırma kurşun ile yarım saatte 6 adet. Toplamda 3 kiloya yakın kefal aldım zevkliydi. Ancak güneş çok yakıyor :) Bol avlar. Başka yerlere gidecek vaktim olmadı fakat limanın zıt tarafının sonu kumsal mırmır çıktığı söylendi.