Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erikli - Mecidiye(Saros Körfezi) Mırmır İçin Bir Kaç Tavsiye

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında hasandurgut tarafından paylaşıldı.

1. hasandurgut

hasandurgut Yeni Üye

Foruma geçen hafta üye oldum ve ilk yardımımı istiyorum :) Bayramdan sonra (Dolunaya yakın) Mecidiye'de sahilden Mırmır avına gideceğiz arkadaşımla. Sahilden solucan toplayıp 20:30 - 21:00 gibi avımıza başlayacağız. Birinci sorum burada :)

Mırmır'a yem yapabileceğimiz canlı yemleri satan birini bulabilir miyiz?

Diğer sorularımsa takım ve tekniklerle ilgili. Öncelikle kamışım 3 metrelik surf kamış bunu belirteyim.

Forumdan üst ve alt konulardan edindiğim bilgilere göre mırmır küçükken ne kadar meraklı ve cesaretliyse büyüdükçe o kadar ürkek-çekingen oluyormuş. Bu yüzden Owner'ın 6 numara şu iğnesi uygun gibi geldi bana ( OWNER, 5114 İĞNE (NO:1-2/0 arası), Olta İğneleri (Çeşitli), Spot Balık, Balıkçılık ve Olta Malzemeleri, Av Marketi, Shimano Online Satış )

İğnelere ve takıma Lineaeffe Hikaru Ultra 0,18mm ( LINEAEFFE, Hikaru Ultra FloroCarbon Copolymer Misina 150mt (0,14mm-0,50mm), Makara Monofilament Misinalar, Spot Balık, Balıkçılık ve Olta Malzemeleri, Av Marketi, Shimano Online Satış ) fırdöndüden sonrasına da TRABUCCO XP-LINE ALL ROUND 0,25mm ( TRABUCCO, 0,25 MM XP-LINE ALL ROUND 300 MT, Makara Monofilament Misinalar, Spot Balık, Balıkçılık ve Olta Malzemeleri, Av Marketi, Shimano Online Satış ) kullanmayı düşünüyorum. Bunlar uygun mudur ?

Alışverişe başlamışken gece avlarının olmazsa olmazı kafa lambası da alalım :)
    Procatch, Power LED Zoom Özellikli Kafa Lambası, El ve Kafa Fenerleri, Spot Balık, Balıkçılık ve Olta Malzemeleri, Av Marketi, Shimano Online Satış
    Şöyle bir şey yeterli olur heralde.

Son olarak yakın tarihte Mecidiye'de avlanan varsa balık durumu nedir, mırmır'dan başka bir şeyler de tutabilir miyiz?

Herkese gönlünce avlar, rastgele.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Ağustos 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Owti

Owti Aktif Üye

Yakın bir tarihte gitmedim ama bayramda erikliyedim igne olarak bence 4 numara kullansanız daha iyi gibi geldi bana :) geri kalanlarda sorun yok yem konusu biraz sıkıntılı kurt satan kimse yok sizin çıkartmanız gerekicek ne yazikki ama mecidiyeden erikliye giderken göl varya onun ordan teke çıkarta birilirsiniz ve ayrıca erikli kayalıkların orda ufak bir kulube var orda maun satiyolar canlı canlı onuda yem olarak kullana bilirsiniz

4. hasandurgut

hasandurgut Yeni Üye

4 numara büyük gibi geldi sanki bana ama? Malum bu iğnenin ağzına sığması gerekiyor, ağzına sığdıktan sonra sorun yok :) Bir de bakıyorum da takım için 0,20, ana beden için 0,35 falan seçmişler benimkiler çok mu ince kaldı diye tereddütteyim.

5. mertsak

mertsak Üye

2numara iğne ile avlananlar var . Sorun yok yani 4 numara da ))))