Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erim kabiliyeti iyi olan spin kamış

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
erim sadece kamış ile sinirli degil ki misina kalitesi cinsi, makina kafa yapisi , ruzgar hatta shock leader kullanip kullanmamak bile etkiler.. onemli olan kamisin sertlik derecesi tutustaki rahatligin sana uygun olmasi

techniq

Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Örnek olarak Hansen 18 gr kaşığı ne kadar mesafye atabiliyorsak erimi iyi sınıfına sokabiliriz? Okuma Helios ile bu kaşığı 90 tur saracak bir mesafeye gönderiyorum. 70 metreye yakın yapıyor sanırım. (Bir turda 76 cm sarıyor diye biliyorum)
Başka kamış kullanmışsanız o kaşığı 1/5 fiyatlı kamışlar ile de aynı mesafeye atmışsınızdır. Eğer konu erimse (başlıkta öyle belirtilmiş) Helios fiyatına göre çok başarılı değil bence. Bu arada Helios 270 20/50 kullanıyorum.

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif
Başka kamış kullanmışsanız o kaşığı 1/5 fiyatlı kamışlar ile de aynı mesafeye atmışsınızdır. Eğer konu erimse (başlıkta öyle belirtilmiş) Helios fiyatına göre çok başarılı değil bence. Bu arada Helios 270 20/50 kullanıyorum.
Aslında çok kamış tecrübem olmadı. Okuma seaspin 240cm ile denemelerim olmuştu ama mesafe konusunda ölçümler pek yapmadım. Zaten helios yüzük, makina yatağı, malzeme ve nispeten hafiflik yönünden iddialı duruyor. Bende de helios 270 20-50 var. Genel olarak memnunum. Sadece eriştiğim mesafeler iyi mi merak etmiştim. Kısaca Helios 270 20 50 erimde ortalamada diyebiliyoruz anladığım kadarıyla.

kartallı

Aktif Üye
Adı
Serdar Kartal'lı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Erim kabiliyeti derken , bunu yakalaman için o kadar faktör var ki: Kamışı aldın , makinen buna müsait mi , ya da kullandığın misina , veyahut sahten...Çok ince püf noktalar var erim konusunda.Kamışın yüzüğünden tut genişliğinden ve sayısına varıncaya kadar kardeşim...

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif

mrt55

Daimi Üye
Adı
murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.. Major Craft Solpara 2.74 10-30 sipariş verdim..
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel avlarda kullanmanızı diliyorum. Kullandıktan sonraki yorumlarınız kamışı almayı düşünenler için aydınlatıcı olacaktır.

morcy

Yeni Üye
Adı
Sezgin YILMAZ
teşekkürler arkadaşlar..kamışı denediğimde görüşlerimi yazacağım

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ

tekseker

Aktif Üye
Adı
ahmet alptekin
10-15 gr sahteleri ,
10-30 ML kamışlamı yoksa 7-23 L kamışlamı daha uzağa atabiliriz. Örnek verdiğim kamış majorcraft crostage serisi.