Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erzincan'ın Kemah ilçesinde hangi tür balıklar yaşar?

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında dert36 tarafından paylaşıldı.

1. dert36

dert36 Yeni Üye

Erzincan'ın Kemah ilçesinde okul okuyorum arkadaşlar. Ordan fıratın bir kolu olan karasu nehri geçiyor. Basit bir olta ipim ve iğnem var. O iğnenin ucuna da hamur koyup balık avlamaya çalışıyorum. Ama pek becerdiğim söylenemez. Bu akarsuda hangi balıklar yaşar, nerelerde yaşar? ve bu balıkları ben nasıl tutabilirim? su çok bulanık ve çamurlu. yağmur yağınca ertesi gün gidiyoruz ama hiç balık tutamıyoruz? yağmur ve suyun çamurlu olmasıyla bir alakası var mı? yem olarak hamur kullanıyorum. Ben olta ile en fazla 3 balık tutuyorum. Arkadaşlar tırıvırı ile 20 tane balık falan tutabiliyorlar. Atıyorlar çekiyorlar balık geliyor. Ben olta ile tuttuğum zaman benimle dalga geçiyorlar. Onunla nasıl tutacaksın diyorlar. Gerçektende tutamıyorum. Lütfen bana bir yardım edin?

Bunlar olta ile yakaladığım balıklar :

Burası balık tutmaya çalıştığım nehir :

Bunlar o nehirde tırıvırı(ağ) ile tutulmuş balıklar :

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Trıvırı denen musibete ellerini sürüp te ellerini ve fikrini kirletme...
    Mert bir usül değildir...
    Adil değildir..
    Avcılık değildir...
    Karasu nehrinde bir hayli tür olduğunu biliyorum.Ama avlandığım bir su değil sana yanlış bilgi vermek istemem...
    resimlediğin türleri olta ile avlaman pek ala mümkün...
    Canlı yemleri dene,
    Özellikle siraz solucana dayanamayacaktır...

hunter bunu beğendi.
  4. dert36

dert36 Yeni Üye

Tırıvırı artık kullanmıyorum. Arkadaş tırıvırıyı atıyor çekiyor sirazlar geliyor ama ben oltayı atıyorum benimkine takılmıyorlar. Ben de aynı yere atıyorum. Orda tırıvırı ile 11 balık çıkardılar. Ben oltayla bi tane tutamadım. Bu balıklar neden böyle yapıyor anlamıyorum. Sonra oltayla balık tutulmaz muhabbeti oluyor.

5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Slm bende tırıvırı onermem dostum
    solda ki balıkları acık renk kasık ve sahteler ile atçek yaparak alman mümkün
    bende erzurumda bulanık sularda alıyorum ve geri salıyorum gümüş ve diğer balıklar için kokulu alabalık yemlerınden alıp karısım yapıp kullanbılırsın
    karısıma neler katacagın konusunda cok fazla bilgi var nette ama kesınlıkle sınek iğnesi kullan en kucuklerınden