Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erzurum-İspir Çoruh nehri sazan avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Strongerstriker tarafından paylaşıldı.

1. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Hafta sonu memlekete gitmiştim. Gider ayakta 1, 2 saat kadar nehre uğrayayım dedim.
    Suya yıkılmış 2 ağacın ortasında bir yerdi. Hani hazırlıklı gitmediğimden yem olarak kasaba gittim et aldım ( Kırmızı et ) ve eti dilimleyip kancaya ( tek kanca ) taktım. Oltayı açamadım atış yeri müsait olmadığından misina ile tuttum..
    Belki bu balığın pek bir kıymeti yok ama orda olmam ve onları yakalamam ayrı bir mutluluk verdi bana.. Denizde kendimi geliştirebilirsem ordan paylaşımlarda bulunmak isterim.
    Cinslerini pek bilmiyorum ama 5i aynıydı da bir tanesi bıyıklıydı. Zaten resimde belli oluyor.. Çatır çatır ete vurdular bu arada :)
    1.6 kg geldi hepsi. Gönül isterdi ki daha büyüklerini yakalayalım ama olmadı. Köye eli boş dönseydimde dillere düşerdim..

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler Mehmet, güzel zaman geçirmişsin. Bence o mera da daha büyükleri de vardır. Eğer doğru yeri bulursan köydekiler peşinden ayrılmaz :) rasgelsin....

4. Levreka

Levreka Aktif Üye

Güzel Kasna'lar.

Pazar günü ben de Mepps'le tuttum 1 tane. Elime aldığım anda havyarını döktü hayvan. İçim gitti suya geri saldım hemen.

Fotoğrafta sağdan 2. balığın karnı epey dolmuş, 1-2 güne kalmaz dökerdi yumurtasını. Diğerleri erkek zaten de, naçizane tavsiyem 8-10 dün daha beklemeniz. Zira 1 hafta sonra balıklar yumurtlamış olacaklar...

Farklı olan balığa Kumcu derler bizim buralarda, eti lezzetlidir. Gerçek ismi nedir ben de bilmiyorum. Bilen varsa söylerse sevinirim.

5. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Sağolun hocam. İllaki vardır da şu aralar karlar eridiğinden ötürü suya arabayı atsanız götürür yani öyle akıyordu nehir. O yuzden böyle 2 3 metre önüme attım da aldım bunları. Zamanımda olmadığından cok da yer seçemedim. Biraz hafif akan yeri gördüm attım işte.

6. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Şimdi hocam ben 3 günlüğüne gitmiştim. Gitmişken de tutayım dedim. Ama çok da abartmadım. Belki de bir kaç kez yer değiştirseydim de daha da tutardım. Bu 6 balığı aynı yerden aldım iki üç metre önümden.. Bir daha ne zaman gideceğim belli değil.
    Ama dediğiniz gibi yumurtlama zamanları yaklaşmış.. Zaten 1 aydan aşağı daha gidemem.

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

kasnalar güzel tebrik ederim bıyıklı balık tad olarak alabalığa ayar hatta zamanı gelince daha lezzetli bile diyebilirim :)

8. Levreka

Levreka Aktif Üye

Evet evet. Aynen katılıyorum. Ben, hani çok iddialı olur diye Alabalık'la benzeştirmek istemedim ama gerçekten yaşadığım bölgede de aynı sizin gibi tanımlıyorlar.

Mehmet Bey, önceki mesajımı tekrar okuyunca söylemek istediğimi yanlış aktarmış olabileceğimi düşündüm. Söylediğim şeyler umarım sizi kırmamıştır. Amacım sizi eleştirmek veya rencide etmek değildi kesinlikle. Elbetteki hiç abartmamışsınız, 5-6 balık hiçbir şey değil. Üstelik balıkların boyutları da türlerine göre gayet güzel. Hatta Kumcu dediğimiz o bıyıklı balığın o boyutlarda olanı pek az çıkar bizim buralarda. Ağcılar tarafından talan edilmeye çok müsait bir karakteri var çünkü. Ağı toplarken bile kaçışan Kumcu'lar ağa takılabiliyormuş.