Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

erzurumda kırmızı benekli ve somon için avlaklar?

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında mstflp tarafından paylaşıldı.

1. mstflp

mstflp Yeni Üye

1 yıldır amatör balıkçılığa merak saldım. bütün takımlar tamam ama Erzurum da avlanacağım yer konusunda sağlıklı bilgi bir türlü alamadım. özellikle derelerde doğayla baş başa balık tutmak istiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Yazınızdan kırmızıbenekli alabalık demek istediğinizi anlıyorum. Beş yıl kadar once gittiğim bir yeri tarif etmeye çalışayım. Erzurum'dan Ilıca'ya geliyorsunuz. Solunuzda Şeker fabrikası sağınızda Ilıca olacak şekilde karasu köprüsü üzerinden geçip dağlara doğru gidiyorsunuz yaklaşık 10 km kadar yol üzerinde göreceğiniz ilk köyde sorunca gösterecekler. Köyden 15 dakika dağın yamaçlarına doğru giderseniz dağlardan gelen berrak içilecek nitelikte ki suyu göreceksiniz. Umarım hala yerindedir.

mstflp bunu beğendi.
  4. eylmz

eylmz Daimi Üye

Bende Erzurumda avlanıyorum ama burdan av yerlerini paylaşmak doğru değil
    Olta balıkçılığının bu kadar az geliştiği ve herkesin balık yakalamak için tıvırı kullandığı başka bir yer daha yok benim bildiğim
    Ama herkesin bildiği tercan,kuzgun vb. barajları deneyebilirsin.............

ASEF BEY ve Dündar bunu beğendi.
  5. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

evet bu tırıvırı var ya yapanın satanı alanın ...............çarşıda bir balık mazemecini önünde oturuyordum iki kişi geldi ve tırıvı sordu erzuruma götüreceklermiş ben yasak dedim adam lar 80 adet alacaklarını söyledi mazemeci malesef yok dedi ve adamlar gittikten son ra olsaydı şimdi 80 tl kazanaktık lafına getirdi bunu söyleyen de balıkçı :(:(:(:(:(:(

6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Burda olta demek tiviri demek eline on metre misina bir tiviri alan derenin ırmağın yolunu tutuyor burda amac balık tutmak doğayla olmak degil ac karnı doyurmak maalesef bunu engellemekte cok zor çünkü olta malzemesi satan yerlerde bulmak mümkün isin kötüsü bir tiviri bir lira misina 10 metre balıkçı da aslında para kazanmak istiyorsa bu ısı yapmamalı ne diyelim ac bizim insanımız

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Dündar bunu beğendi.
  7. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

valla bende açıkıyorum kuru ekmek le de doyuyorum bunasıl açlık ya ben insan degilim yada onlar ........

8. eylmz

eylmz Daimi Üye

Seni yakinen tanıyorum baskan senin insanlığını da tanımayan yoktur.... Ama dort yıldır buradayım o konuda burda kefil olmamam maalesef .........

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sahil33 bunu beğendi.
  9. mstflp

mstflp Yeni Üye

aslında haklısın herkes tırıvırı ve tor kullanıyor...gittiğim yerlerlerde balık falan bırakmamışlar.. tercan ve kuzgun gidiyorum zaten ama benim istediğim daha çok derede avlanmak... derede bi başka oluyor...

10. Dündar

Dündar Daimi Üye

Yüreğine sağlık...