Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski av partnerim ile güzel bir hafta arası kaçamağı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Latif Uğurluçimen tarafından paylaşıldı.

1. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Temmuz ayı sonuna doğru eski av partnerim gelmişti İstanbul'dan, siz benim eski dediğime bakmayın teyzemin oğludur kendisi ve öz ağabeyim gibidir.
    Bir yıl önce görev gereği gitti İstanbul'a. Görüşmeyeli bir yıl oldu, beraber olta atmayalı on yedi ay. Nasılda özlemişim.
    Ankara’da bir kaç gün mola verdiğinden akşam bize geldiklerinde pek yorgun değildi ''yarın çıkıp, körfez havası alalım mı?'' dedim. Hiç hayır der mi?
    Öğleden sonra açılmaya başlamıştık bir gece kalıp ıssızlığın ve gecenin tadını çıkartmaktı niyetimiz. Akşam suyunda lüfer almayı başardığım bir kaç tenha koy ve lodos rüzgarında hırçınlaşan dalgaların dövdüğü bir kaç kaya etrafını denemekti amacım. İlk ulaştığımız ıssız koy'un etrafında biraz at çek yaptık kıyısına çıkıp yabani yetişen siyah üzümlerden yedik. Tekrar açılırken Fatih ağabeyim bir takım vobleri sürütme yapmaya karar vermişti ve koyu yeni terk ediyorduk ki ''aldım'' dedi fakat çok kısa süren mücadele suyun üstünde çırpınan baraküda’nın kurtularak sığlıkta kaybolmasıyla bitti. Hava kararmak üzere deniz, dalgaların kayalara çarparak geri dönüşünde diğer dalgaya karışması sonucu çırpıntılı ve köpük, köpüktü. Bu çok iyi bildiğim kıyı şeridinin tehlikeli olabilecek yamacında uzun zamandır gezinmemin tecrübesiyle ilerliyordum. Bir takım sürütme yapıyor bir takım ile Ağabeyim at çey yapıyordu bu kıyı şeridine ben de her zaman olduğu gibi dümendeyim. Bir ara attığı yemin peşine gelen bir balık mı? Diye düşünürken ''gördün mü? Peşine çıktığını'' dedi. Evet görmüştüm. Botu çevirerek uzun, uzun atışlar yaptık beraberce. bir kaç defa daha peşine gelen olmuş fakat sataşan olmamıştı. Tam hava kararırken ısrarlı atışlarımız sonuç verdi. Sanki bir saati beklermiş gibi gerçekleşmişti buluşmamız. Peş peşe dört adet lüfer yakaladık o akşam. ''Nasıl özlemişim lüferin dansını başka hiçbir balığa benzemiyor'' diyordu ağabeyim akşam yemeğimizi yerken.

Yaz güneşinin alabildiğince kavurduğu ve günün ortasına doğru çekilmez bir hal aldığını bildiğimden sabah erken çıkıp serinlikte biraz sürütme yapalım dedim. Allahım bu ne sıcaktır böyle. Deniz akşamdan kalma halini düzeltmiş harika görünüyor. Yanımızda olan en derine dalan yemleri takarak açılmaya başladım. Derinliğin 15 metre kadar oldu bir yerde ilk vuruşu ağabeyim karşılamıştı balığı tasmalayıp o tanıdık mücadeleye başlamıştı diğer takımı toplayıp kendisine yardım ettim. Balığı kepçelerken yakınında dönen başka bireylerde olduğunu fark etmiştim. Civarda oyalanarak biri at çekten olmak üzere beş adet akya yakaladık.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. evren davut

evren davut Aktif Üye

harika balıklar tebrikler....

4. olmeca

olmeca Üye

Harika balıklar, tebrikler Latif Ağabey!

5. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Latif

Biz burada ufaklıklarla uğraşmak zorundayız.Sır oldu kayboldu iri balıklar.

Resimler,balıklar harika,İçim açıldı.

Tebrik eder,devamını dilerim.

Sevgiyle kal

6. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Tebrikler çok güzel bir av ve balıklar, ellerinize sağlık.:harika::harika::harika:

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Harika bir av olmuş
    Her zaman rastgelsin

8. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Süper balıklar tebrikler gerçekten tecrübe konuşmuş eline sağlık abi güzel bir av,güzel bir anlatım olmuş.

9. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

latif abi ellerine sağlık güzel balıklar almışınız.rastgele

10. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler çok güzel balıklar...

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok güzerl bir av olmuş latif abi, tecrübe işin içine girince başarı kaçınılmaz oluyor tabiki,:) Kullandığın takımla ilgilide bilgi verirsen, tecrübenden bizde faydalanalım derim ben :) Herdaim rastgelsin, Selamlar...