Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Foça ve Çevresi Balık Durumu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında fishlover tarafından paylaşıldı.

1. fishlover

fishlover Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar; bayramda kısmetse E.Foçada olacagım. Bu donemde bu bölgede ne tür balıklar çıkar? Bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilermi? Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

Mırmır, çupra, bol miktarda gopez yakalayabilirsiniz.

4. fishlover

fishlover Aktif Üye

Geçen sene bir akşam foçada balık tutma girişimim oldu; oda tam bir husrandı. Mırmır lar o kadar kuçuktiki hepsini attım. Foçanın neresinden çupra için olta atabilirim biliyormusunuz? Teşekkürler.

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar, tekne turlarına bir göz atın derim ben. Yakın geçmişte kıyıdan sıfır çektiler eski foçada arkadaşlarım. Eylül ekim gibi güzel balık oluyor ama bu zamanlarda da bolca mercan aldığımız oldu tekne ile. Maymi Tur var en bilinenlerden, tavsiye ederim. 30-50 TL arası değişebilir fiyatlar. Her zaman rastgelsin.

6. fishlover

fishlover Aktif Üye

Merhaba; tavsiyeniz üzerine birkaç turu aradım ama bu dönemde balık turları yapmıyorlarmış:( Konuştuklarım belirrtigim dönemde balıkta olmayacagını soyluyorlar. Tüm hayellerim yıkıldı:(

7. fishlover

fishlover Aktif Üye

Sevgili arkadaşlar; bu bölgeyi iyi tanıyan avlanan arkadaşlarımız yokmu? Koy , avlanma tarzı ile ilgli bana tavsiye verecek arkadaşlara ihtiyacım var...

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Mera konusunda bir şey diyemem ama, Ege'de yemli balık avında kullanılan sistem bildiğimiz klasik 2-3 köstekli takımlar.

Balık olarakta; Karagöz, Çipura, Kupez, Mırmır gibi balıklar ağırlıkta olur.

Tekne ile olursa Sırtı ve yemli avcılık yapabilirsin.

9. fishlover

fishlover Aktif Üye

Hamdi bey; verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim. Yanımda soylediginiz takımlardan bolca götürecegim. Tekne araştırdım ancak bayagı bir ücret istiyorlar o nedenle kıyıdan deneyecegim.

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tekne olayına orada gidince bakın bence, internetten uçuk fiyatlar istiyorlar.

11. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

Hayirli geceler fishlover size bir yer tavsiye edeyim bir deneyin bakalim eski focaya giris yapin sagdan eski foca komandoyu gecin 3-4 km sonra soltarafta ingilizlerin oteli var onu gecer gecmez hemen yaninda remzinin yeri campin yeri var oraya giris yapin biz ailecek her zman orada kalir kamp yapariz bende herzman ordan kiyidan av yaparim simdiye kadar hic bos donmedim 3 hafta once manisali bir arkadasla tanistim hemn yanimda olta atiyordu kamisi bi patladi cekti avuc ici kada mirmir yarim saat sonra ayni sekilde oldu bu sefer ilk yakaladigindan iki parmak buyuk denemenizi tavsiye ederim hem tamda nokta olarak camp alaninda kiyida ufak bir burun var oradan sallayij yem olarakta boru kurdu ideal olur size rastgele