Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşkina Avı Güncesi ve Sezon Açılışı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Merhaba Balık Sevdam ailesi,

Turgay Karaaslan arkadaşımız İstanbula yerleştirdiğinde balığa gitme sözü vermiştim. Beni arayarak “haydi balığa gidelim” dedi..

Eşkina balığının kıyılarımıza gelip gelmediğini kontrol etmek amaçlı Eşkina avını önerdim…

Vee hazırlıklarımızı tamamlayarak balığa gittik. :)

Sezonun ilk avı olacaktı, bizim ekip (Hamdi, Çağatay, Selçuk, Ferdi ), Shimano ekibi (TurgayKaraaslan, Samet, Caner) ve misafirlerimiz (Mustafa, Zafer, Nergis, Hakan ) oltalarımızı hazırlayarak rastgele diyerek Denize attık..

Havanın kararması ile balıklar birer birer gelmeye başladı. Balık boldu fakat küçük ve yumurtalı balık çoktu. Hepsi özenle geri salındı.

Küçük ve yumurtalı balıkları korumak hepimizin görevidir.Bu konuya özellikle dikkat edelim ve elimizden geldiğince uyaralım…

Arada İsparilerde oltamızı ziyaret ediyordu.

Örnek olması için hepsini videoya alamadık ama en büyük salınan balığı videoya alarak örnek olmasını istedik.

Balık avımız çok keyifli geçti. Balıkların yumurtalarını tam dökemediklerini gördüğümüz için bir süre ava gitmemek istedik.. Başka bir gün tekrar gelmek için sözleşerek ayrıldık. Kendilerine bu keyifli balık avı gününe vesile oldukları için teşekkür ederim..

Sonraki Av Günümüz...

Aradan zaman geçti ve balıklarının yumurtalarını döktüğünü düşünerek aynı ekip tekrar gitmek istedik. Fakat hafta içi olduğu için Turgay affını istedi..

İnce Çizgiye gelen arkadaşlardan balığa gideceğimizi duyan arkadaşlar oldu ve katılmak istediler. Tabi ki olur dedik.. Cengiz abimde beni ziyarete gelmişti “hadi abi sen de gel” dedim oda “takım yok “ dedi hemen bir takım ayarladım oda bize eşlik etti.

Katılan arkadaşlarımızı aklıma geldiğince yazayım; (Hamdi, Çağatay, Selçuk, Ferdi, Mustafa, Cengiz, Zafer, Can, Adnan, Cüneyt, Aydın abi, Kerem, Kerem’in babası, Nergis ) Bayağı kalabalıktık yine.. :)

Oltalarımızı yemleyerek Rastgele dedik ve gecenin karanlığında ki derinliklere yolladık.. :)

Sırasıyla balıklar gelmeye başladı, çok güzel av oluyordu. Bir önceki avda koruduğumuz avlaktan güzel balıklar almaya başladık. Yine her zaman ki gibi küçük balıklar geri iade ediliyor ve büyük için oltalarımızın vurmasını bekliyorduk.

Tüm arkadaşlarımız bir bölgede dağılarak olta attığımız için aramızda mesafeler oluyordu. Tüm heyecanı yansıtamasam da yakınımda olan ve kendi heyecanımı anlatmaya çalışayım.. :)

Bir çok balık aldım ve hepsini geri salıyordum, nerede bu büyükler diye düşünür iken oltamdaki şamandıram denizde kayboldu arkadaşlarımın uyarısı ile hemen oltamı çektim. Gelen çok iyi bir balıktı gelişinden anlamıştım, kıyıya kadar getirdim ve Mustafa bir hamlede çekerek karaya aldı. Umutlar artmış ve heyecan ikiye katlamıştı.

Minik balıkçımız Kerem ise ona gelmediği için üzülüyordu, ben de sana da gelecek sabret dedim. :) Aradan biraz zaman geçti ve Kerem’de ilk Eşkinasını yakalamıştı. Heyecanını ve zıplamasını görecektiniz :)

Günün yıldızlarından biri de Çağatay’dı :) Çok güzel balıklar alıyor küçüklerini salıyordu. Artık oltasına çift çift balık gelmeye başlamıştı..

Enteresan bir şeyde Mustafa ile benim başıma geldi :p Mustafa’nın oltaya güzel bir balık vurdu.. Çekmeye başladı ben sakın kaldırma dememe kalmadan kaldırarak almaya çalıştı balıkta iri olduğu için takımı kopardı ve önümüzde düşerek suya geri döndü. Işık tuttuk balık önümüzde biraz gezdi sonra yosunların arada kayboldu.

Biz bu olayı konuşup sohbet ederken aradan yarım saat geçmişti.. Bir baktık suda bir balık yansıması var..O balık kaçan balıktı :D Hemen oltamı aldığım gibi balığa doğru tekrar attım ikinci denememde balığın takılı olduğu misinaya tutunarak balığı ikinci kez ben tutmuş olmuştum :D Onun için ortak yakalanan balık oldu. :)

Ekip olarak güzel bir av yapıldı, küçük balıklar yine özenle suya geri iade edildi. Hepimiz keyifli bir gece geçirmiştik. Artık saat çok geç olmuştu, yavaş yavaş vedalaşarak evlerimize geri döndük.
    Bu keyifli av günlerini tekrar size anlatırken yaşamak bana ayrıca zevk verdi. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Küçük ve Yumurtalı balıkları lütfen koruyalım… Hepinize Rastgelsin..

Kullandığımız Takım ve Yemimiz :

Yem Boru Kurdu :

Takımlarımız :

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Güzel bir av olmuş. Tebrikler. Kullanılan özel bir iğne var mıdır?

Hamdi bunu beğendi.
  4. Theseus

Theseus Aktif Üye

Balık yakalamayı değil,yavru ve yumurtalıların salınmasını tebrik ediyorum. Ayrıca da teşekkür ediyorum hayvanların türünün devamına verdiğiniz destek için.

Hamdi bunu beğendi.
  5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Vay eşkinalar süpermiş :) Tebrikler katılan herkese valla şu balıksız günlerde içim gitti :) Neslinin devamı için geri salmanız ise takdieşahan olmuş süper ötesi bir av güncesi olmuş :)

Hamdi bunu beğendi.
  6. HAKTAN

HAKTAN Üye

O anları tekrar yaşar gibi oldum.Soluğumu tutarak okudum.

Hamdi bunu beğendi.
  7. cengiz doğru

cengiz doğru Yeni Üye

Tebrik ederim çok güzel av olmuş ama keşke mera da resim çekerek mera'yı açık etmeseydiniz.

Hamdi bunu beğendi.
  8. Theseus

Theseus Aktif Üye

Pendik Tuzla arasındaki meralar zaten bilinen yerler.

Hamdi bunu beğendi.
  9. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

:harika: Tebrikler oldukça keyifli bir av olmuşa benziyor muhabbette on numara olmuştur eminim rastgele :harika: Özellikle limit altı ve yavrulu Balık avları konusunda ki davranışlarınızla sizi izleyelere örnek olmanız çok harika Hamdi abi nezninde diğer büyüklerimi ve arkadaşlarıda tebrik ederim

Hamdi bunu beğendi.
  10. Çağatay

Çağatay Doğuştan Üye Gold Üye

Çok güzel bir av oldu :) benimde kısmetim açıktı bayağı balık aldım :) bir dahaki avda görüşmek üzere...

KalamA ve Hamdi bunu beğendi.
  11. frenist

frenist Aktif Üye

Güzel bir av olmuş Hamdi abi, tebrikler. Kalabalık olunca biz de muhabbete dalıyoruz, oltaları unutuyoruz :) Bereketli bir akşam olmuş ;)

Hamdi bunu beğendi.