Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşkina avı için istanbulda yer öğretebilirmisiniz?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında maskot321s tarafından paylaşıldı.

1. maskot321s

maskot321s Üye

abilerim herkese öncelikle iyi geceler dilerim çocukluk arkadaşımla bu cumartesi geceden eşkina avına gitmek istiyoruz fakat daha önce hiç eşkina avlamadık istanbul içinde nerede avlanabiliriz takım bilgisi ve mera bilgisi verirmisiniz? yem çıkarabileceğimiz bir yer olursa bizim için cok güzel olur tekelerimizi kendimiz çıkarıp bir av geçirmek istiyoruz şimdiden yardımlarınız için teşekkürr ederim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mehmetb

mehmetb Misafir

selam eşkine av mevsimi bitti gibi birşey ana dolu yakasında kayalık bölge ler cadde bostandan pendik e kadar pekçok bölge var ışıksız sessizbir bölge seçe bilirsin buralarda tekede çıkara bilirsin ben sana canlı kurt öneririm takım şamandıralı ben 2 iğneli bağlıyorum sen 3 iğnelide yapabilirsin kayalardan uzağa atmana gerek yok 10 metre önüne at yeterli akşam hava karardıktan sonra başlar iğneler ben sazan iğnesi kullanıyorum ama dediğim gibi eşkina şuanda yok geçti zamanı rasgele

4. maskot321s

maskot321s Üye

abim ekim aylarında bolca eşkina çıkar yazıyordu googlede aratınca hangi aylarda yakalanır bu balık alım karıştı geçen bir abimiz güzel bir paylaşım yapmıştı eşkina avından bu ayda hangi balık yakalanır nereye gitmemizi önerirsiniz?

5. enginson

enginson Daimi Üye

Üsküdardan tuzla hatta kocaeline kadar bir çok yerden eşkina tutabilirsin. hiç yakalamadığım için takım hakkında bilgi sahibi değilim.

6. mehmetb

mehmetb Misafir

güzel kardeşim tabiiki bu aylarda yakalana bilir bence kalıntıları vardır eşkinenin nereye gitmelisin harem i biraz geç kayalık başlayacak küçük balıkçı barnağı arası bu bölgeden atabilirsin takımda burası için kılasik 3 lü dip takım köstekleride sağlam olsun.. eşkinenin yumurtlama dönemi bence geçti temmuz ağustos eylül bence en verimli dönem şuanda buşekilde avlandığında gelecek balık gelincik büyük olasılık belki iskorpit tutabilirsin yinede sana engel olmiim şansını dene oltanı uzağa atmıyorsun hemen 3 4 metre önüne atmalısın kayaların arasında yaşayan yumurtlayan balık türü ..avlandığın bölge kayalık ama derin olmayan bir yerse aynı takımın şamandıralısını düşün tabi kurşun 20 gram ben bildiklerimi sıraladım bende 8 ay önce bunları yeni öğrenip uyguladım benimde bilmediklerim vardır çok çok tecrübeli değilim belki başka fikirleri olan arkadaşlar vardır rasgele

7. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Kartal Muallimköye şeridi eşkina yapar bnim mera Muallimköy limanı Yanlız canlı teke süzmen lazım hava kararmadan yerini alman lazım av saati genellikle hafta kararması ile başlar iki saat hızlı olur sonra keser

8. maskot321s

maskot321s Üye

Tüm abilerime teşekkür ederim Kartal civarını denileceğim hayırlısıyla olmadı Galata köprüsü yoklarız biraz abi muallimköy limanında dip takımı mı şamandıra mı atıyorsun? Teke süzebilirmiyiz oradan merak ettiğim konular bunlar

9. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Vallha kardeş şamandıra 9 kulaç teke süzersin