Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşkina Avı Yem Koruma (Teke)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında darkai tarafından paylaşıldı.

1. darkai

darkai Üye

Bu sene fazla olmasada çıktıgım eskina avlarında bir sorunla karsılastım. Sıkça usulune uygun olarak iğneye taktığım tekelerin kafaları kopmuş vaziyette iğneden çıkarttıgım oldu. Çözüm olarak igneyi biraz daha ortalara doğru takmayı denesemde bu seferde teke çabucak öldü. Bunun sorumlusunun ispariler oldugunu düşünüyorum. Nede olsa istavrit kefal vb balıkların tekeyi ikiye bölecek bi agız yapısı yok.
    Tecrübeli eskina avcısı arkadasların bu olaya karsı nasıl bir cözüm bulduklarını anlatırlarsa ben ve bilmeyen arkadasların faydalanacagını düsünüyorum.

Şimdiden teşekkurler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bunun çözümü, bol canlı teke ve sık sık yem değiştirmektir, çünkü bu vaziyeti hiç vuruş almadan da yaşayabiliyoruz, haramiler ve yengeçler sayesinde.

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Selam tolga.Aynı dert mırmıra mamun yani kaçamarmara atarkende yaşanıyor.Bunun önüne geçemezsin avlamak istediğin balıktan önce yemi görüp saldıran balık yemi parçalar gider.Boru kurdu ile at en azından ufak parçalanır ve fosforu daha fazla göründüğünden avlamak istediğin balığın daha çabuk dikkatini çekebilir belki.Rastgelsin.

5. darkai

darkai Üye

Cevaplar için saolun. Yanlız aklıma birsey geldi hava kararmadan o bölgeyi eskınanın yemeyecegi ama haramileri doyuracak sekilde yemleme yapsam olurmu. Mesela balık iç organlarıyla veya kokmus balık parcalarıyla.....