Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşkina hakkında lütfen yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında forkill96 tarafından paylaşıldı.

1. forkill96

forkill96 Aktif Üye

merhaba abilerim bugun eşkina için 0.22 asso double strength mısına aldım ıgne olarakta mustad ref505 1numara ıgne aldım limerıck yazıyor acaba bu aldıklarımla eskına tutmam mumkunmudur canlı teke bulabılıyorum mısınanın uzerınde 9kg yazıyor

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bence tutamaman için bir sebep yok. Yeter ki avlağında eşkina olsun.
    Rastgelsin Burak

4. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkur ederim abi tek korkum 0.22nin çok ınce gelıp kopmasıydı o yuzden double strage aldım herhalde kopmaz birde abi balık vurduktan sonra dırekmı cekmelıyım yoksa bekleyıp yorulmasınımı beklemelıyım kepçem var

5. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Selam .. Bence çabucak çekmelisin... Çünki eşkina yakalanır yakalanmaz yanlamasına yüzer ve en yakın kayanın altına girmeye çalışır... beklersen ve meranda muhtemelen taşlık kayalıksa..misinan takılır yada kopar...acele bir şekilde ve balığı kaldırarak çekmelisin...

6. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkür ederim abi ana beden 0.35 asso kösteklerde 0.22double strage ınsallah kopmaz

7. garuramon

garuramon Üye

selam
    canlı teke hakkında bana yardımcı olurmusun?

8. avcihan

avcihan Aktif Üye

bence boru kurdunuda deneyin eşkina bu yemede güzel sariyor

9. 34cengiz

34cengiz Yeni Üye

gıttıgın mera cok onemlı bu balık ıcın egerkı zemını bılıyorsan nerde nasıl bı tas ver sorun yok ama bılmıyorsan samandarılı takım kullan derım ama zemını bılıyorsan uc kosteklı bı dıp oltasıda ıs gorur 40 gram kursun kafı gelır zaten eskına balıgı sıgı suda av verır yanı kıyıdan 5 mt ıle 10 mt arasında oltanı attıgın yerde sabıtle fazla zemınde surukleme yoksa takma ıhtımalın cok yuksek buda zamanla senı balıktan sogutur yem ıcın teke ıs yapar dıyorlar ama oyle deyıl ıste bende bı eskına avcısı olarak ve deneyımlerıme dayanarak yazıyorum egerkı balık tuttugun bolgede teke coksa balık baska yem arayıslarına gecıyor zaman bunu bızzat denedım ıkı olta yaptım bırını kurt dıgerıne teke takkım ve oltaları bırbırıne cok yakın mesafeye attım ama tekelı oltadan 1 vurus aldıysam kurt takılı olan takımdan 5 vurus aldım avı cok zevklı bır balık ama ufak olanlar gelırse oltana sal tekrar denıze onları buyuyup gerı gelsın sana sımdıden bol sans dılıyorum rast gelsın

10. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

35 mm asagi gece avlarinda misina kullanma.tabi bahsettigimiz eskina minekop ve dip baligiyla ilgili...onemli olan yemdir.boru kurdu ve teke baslica yemlerdir.ve yemi igneye takmak aslinda avcinin sanatidir.siradan bir yem takmak ve ince misana sizi yari yolda biraka bilir.yaninizda kepce yoksa heycaniniz yarida kalabilir.sessiz ve karanlik yerler cok dahaonemlidir.rastgele

11. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkur ederım bılgıler ıcın kepçem var mera zeytınburnu sahıl novootel karşısı arkadaşımla 2gunden berı gıttık 1adet gelincik 2adet ispari tuttuk eşkina tutan vardı yanımızda eşkina cok zor uruyor ondan en az25cm olması lazım yoksa gerisini denize yavaşça geri bırakırım boru kurdu kullanıyorum yem olarak kısmet ınsallah tutacam bir tane dün yaklaşık tahmınıme gore 1kg balık vurdu cok zor cektım en sonunda kayaların oraya gırdı ve takımı koparıp kactı