Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşkina (mavruşgil) için circle iğne numarası

Konu, 'İğneler, İğnelerin Anatomisi, İğne Çeşitleriyle Nerede Kullanılabileceği Hususları' kısmında karadeniz55 tarafından paylaşıldı.

1. karadeniz55

karadeniz55 Yeni Üye

Eşkina (mavruşgil) için
    circle iğne numarası markası ve internetten alabileceğim güvenilir site önerir misiniz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karadeniz55

karadeniz55 Yeni Üye

Çok mu zor soru sordum :(

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

İnceçizgi mağaza müdürü Hamdi abi aynı zamanda forumumuzun da admini. Aynı zamanda iyi de bir eşkina avcısıdır. İnceçizgi'den gereken yardımı alıp sorunsuz alışveriş yaşayacağınızı düşünüyorum :) Rastgelsin...

karadeniz55 bunu beğendi.
  5. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Biz burada eşkina levrek avlarında mustadın kahverengi kalın bir kancası var (sanırım mustad 505) onu kullanıyoruz. Boy numarasını bilmiyorum ama hiç madur etmedi. Çember iğneye gerek duymadık hiç. Üstadlar mutlaka cevap yazacaktır.

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

eşkina için cirkle iğne pek önermem doğrusu size kısa pala fudo iseama modelini tavsiye edebilirim 1 2 numara

7. Hamington

Hamington Üye

Arkadaşlar,

Circle iğnenin hazzını, kolaylığını ve hatta teknolojisini kullanıp da memnun kalmayan görmedim.

Mutlaka hazır almanıza da çok gerek yok.
    Tabiki hiçbir zaman yerini tutmasa da siz de kargaburnu ile standart iğnenize gerekirse hafif ısı ile benzer bir form verebilirsiniz.

Çok etkili ancak gönül rahatlığı ile güvenemeyeceğiniz bir iğneniz olur.

Hem çok etkili, hem de çok güvenebileceğiniz bir iğne ararsanız Owner Mutu 50660 öneririm.

Çok verim alarak kullandığım bir iğne.

5,5 - 6 Tl ye alıyorum.
    Şiddetle tavsiye ederim.

Bunun yanısıra sadece denemek için aldığım, da az kaliteli, Samurai marka iğneyi de ikinci takımda denedim.

Kısmet bütün balıklar ona oturdu.
    Hiç sorun yaşatmadı ve gayet güzel çalıştı.

3 tl fiyatına rağmen performansı harikaydı.

Her iki iğneyi de 3/0 olarak tercih ediyorum.
    Ancak daha ince olmasına rağmen sanırım marka güvencesi gereği Owner daha çok güven veriyor bana.

Kişisel tecrübemle rahatlıkla söyeyebilirim ki her koşulda ve özellikle Eşkinada, yukarıda bahsettiğim iğneleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Fırat Çubukçu Istanbul - Çanakkale (Gelibolu) 19.01.1975

karadeniz55 ve KalamA bunu beğendi.
  8. Hamington

Hamington Üye

Resim eklemeyi unutmuşum.

Fırat Çubukçu Istanbul - Çanakkale (Gelibolu) 19.01.1975

karadeniz55 ve KalamA bunu beğendi.
  9. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Eşkine için biz 1/0-1 numara uzun pala iğne kullanırız.Eşkine balığı yemi didiklemeyen mırmır sazan gibi yutan bir balık olduğundan bahsettiğiniz iğne türüne gerek duymadık şu zamana kadar.
    Bahsettiğiniz iğneler biraz pahalıdır ve eşkine kayalık yerde olur takımı taktırdığınızda sonra iğneler için üzüntü yaşamayın diyim ayriyetten:)

10. Murat Kayadelen

Murat Kayadelen Aktif Üye

Konuyu yeni gördüm, bu konuyu açtığın tarihlerde youtube deki videoya yorum yaparak sormuştun bana da elimden geldiğince cevaplamıştım, buradan daha detaylı anlatabilirim.
    Ben owner 5114 mutu light circle iğneleri tercih ediyorum, fırat beyin tavsiye ettiği 50660 da güzel bir iğnedir, merada hedef harici küçük balıklar varsa onları da rahatlıkla alır, bir keresinde meraya istavrit girmiş eşkina avlamaya gidip 50660 iğnelerle ve boru kurduyla 2 kiloya yakın istavrit ile dönmüştüm.
    50660 daha hızlı deforme olur, 1 avda kullandıktan sonra 2. avda uçları mutlaka körelmiştir ve değiştirilmesi gerekir, 5114 biraz daha geç körelir , her ikisi de eşkina da verimlidir.
    Ben iri eşkina avlama ihtimalinin yüksek olduğu suların soğuk olduğu tarihlerde avlanıyorum, av az ama öz oluyor en küçük avım bu tarihlerde 700 gr civarıdır kilo üstü pekçok balık yakalıyorum, su ısınınca yavrular da kıyılıyor ve büyük balık yakalamak hayal oluyor. Bu yüzden iğnelerimi büyük seçiyorum. Duruma göre 1/0- 1 en küçük 2 no kullanıyorum. Buradaki ayrıntı ; mera da küçük balık varken büyük iğne kullandığınızda iğne balığın solungaçlarına takılıyor ve balığı alıkoymak zorunda kalıyorsunuz.
    Circle iğnelerin temeli yakala bırak avcılığına dayanır, bahsettiğim iğnelerin paketlerinde de catch and relase avcılığı için tasarlandıkları yazmaktadır, en büyük avantajı hedef dışı yada küçük boyda balık yakaladığımızda zarar vermeden salmamıza olanak sağlamasıdır, balıkları yüksek oranda dudağından yakalar.

Circle iğneler - YouTube

iğnenin doğru çalışabilmesi için köstek kolunun iğne sap deliğinin iğne ucuna bakan tarafından çıkmış olması gereklidir.

Circle iğneler eşkina , mırmır, levrek gibi yutarak avlanan balıklarda rahatlıkla tavsiye edebileceğim iğnelerdir. Hem av verimini artırır hem de hedef dışı balıkları zarar vermeden salmamıza olanak sağlar. Her av öncesi kullandığınız iğnelerinin keskinliklerini kontrol etmelisiniz ..
    umarım yardımcı olabilmişimdir..

11. osman_kara

osman_kara Yeni Üye

Owner markasına ait circle iğneler gördüm.Yapılan yorumlara bakılırsa kurtulması baya bi zor. İğne bir şekilde balığın ağzına girmesi yetiyor. Takılmaması imkansız gibi bir şey.:harika: