Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşkina taşı sahtekarlığı

Konu, 'Sağlık' kısmında murat karahan tarafından paylaşıldı.

1. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Tesadüfen forumdaki reklamlardan birinde gördüm. ( Bbrek tedavisi-Bbrek ta tedavisi-Ekinac Ferhat )
    Kanmayın, yutmayın.
    Abari yutturmacalar
    1. 10 eşkina taşı 75 liraymış. La 3 kilo eşkina alırım o paraya afiyetle yerim, elimde de 12-14 taş olur.
    2. Doğal olduğu için zararı yokmuş efendim. Zakkum da doğal, pekinden yesinler.
    3. Bu taşlar, yani otolitler tüm balıklarda bulunur. Eşkinaya özel değildir.
    4. Otolit yapısında kalsiyum barındırır. Kalsiyum da böbrek taşlarının çok büyük bölümünün ana maddesidir. Kurtulayım derken böbrek taşının harcına malzeme yutarsınız.
    5. Taşlar limon suyunda eritilir ve öyle içilir ya, limon suyunu sek içseniz zaten böbrek taşını eritir. Mideyi yakmamak için günde 1 bardak limonata böbrek taşlarının ağrı veren sivri kenar ve uçlarını eritir.
    Böbrek taşına karşı limonata - Posta
    6. Daha çok sayarım da neyse... Karaköy balıkçılarının oraya gidip çupra ve levrek kafalarındaki otolitleri ayıklayıp 10 tanesi 50 liradan satacağım. Yerseniz ya da yutarsanız!

mctymn bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Adam bayaa bayaa site yapmış.
    Garantisi yoktur demeyi de ihmal etmemiş.. :D

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Eğer işe yariyorsa bile ben bedelsiz veririm :)

Ogiveogi bunu beğendi.
  5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

En kötüsünü söylemeyi unuttum.
    Orada bir video var. Videoda eşkinanın tavası iyi olur diyor, bir de tulum çıkarıyor. Ha eşkinayı tava yapmışsın, ha Hacı Şakir kalıp sabunu :D

Ersen bunu beğendi.
  6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Bu güzeldi abi ha tava ha sabun :D

7. seamanerol

seamanerol Yeni Üye

EŞKİNA TAŞI hala yararlılığı kanıtlamamış bişey ama faydasız oldugu da söylenememiş.
    umut tacirleri ama elbet bundan da nemalanacaktır.,
    nerde boşluk ,orada para akışı var..

denemekte fayda olabilir,eşkina taşı ..
    eşkina taşlarımı arkadaşlara dagıttım .% 70 i memnun.kişisel özellikler ve durumun büyüklüğü doktorsal bir konu.
    denemede bir zarar görmüyorum.inanmakta o kadar yanlış .bu iş biter bununla gibi...

8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Mucize formulleri dikkatle incelerseniz bunların gizli ama en ana maddesi hep limondur..tansiyondan böbrek taşına bilmem neye kadar bir sürü koca karı ilacı vardır..Yok efendim 40 sarımsak 20 limon - 1 bardak viski yarım limon kahve yarım limon..Eşkina taşınıda 1 bardak limon suyunda 1 gece bekletiyorsun..EE şimdi keramet limondamı bu ıvır zıvırdamı..Doğal elma sirkesi ve memeli limon hergün alın içtiğiniz suya katın böbrek tansiyon kalma imkanı yok..hele doğal elma sirkesi iksir iksir.

mctymn, blkali ve Erdembye bunu beğendi.
  9. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Ben hurafelere inanmam ama, yakın bir akrabam balık taşı yöntemiyle büyük bir taşı düşürdüğünü söyledi. Esasen, bu dönemlerde bol su içildiği için başarı elde ediliyor. Suyun yanında garnitür de (balık taşı, limon, şifalı otlar vs) efsane olarak anılıyor.