Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eşkina Tava

Mulgogi

Aktif Üye
Adı
Engin ÖZKAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dün gece Galata Köprüsü'nde tuttuğum eşkinaları bugün değişik bir tarifle değerlendirmek istedim. İnternetten bulduğum bir tarifin sosuna ağız tadıma uygun bazı eklemeler yaptım. Gerçi işten sonra hem temizlemek hem de hazırlamak biraz zor oldu ama güzel oldu. Geri kalanlar için tarif önerisi olan ? :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

egeden

Üye
istanbul-Suadiye/ Pendik, Gömeç/Karaağaç-Pelitköy
Adı
Mustafa D.
Afiyet olsun, helal olsun :)

Yemek konusunda ilgili olmak, iş yorgunluğu üzerine hem balığı tutup hem hazırlamak ve salata çeşitlemesi dahil nefis bir görsel tabloyu bizlerle paylaşarak sunmak...

Tekrar afiyet olsun, teşekkürler Engin Bey

( Tuzla-Kartal lokasyonunda avlandığım bu balık da gerçekten nefis oluyor...)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Afiyet olsun.

Yhy

Aktif Üye
Adı
Yahya
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Görüntü süper,afiyet olsun Engin kardeşim.

Mulgogi

Aktif Üye
Adı
Engin ÖZKAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Afiyet olsun, helal olsun :)

Yemek konusunda ilgili olmak, iş yorgunluğu üzerine hem balığı tutup hem hazırlamak ve salata çeşitlemesi dahil nefis bir görsel tabloyu bizlerle paylaşarak sunmak...

Tekrar afiyet olsun, teşekkürler Engin Bey

( Tuzla-Kartal lokasyonunda avlandığım bu balık da gerçekten nefis oluyor...)
Teşekkür ediyorum nazik yorumlarınız için. işten fırsat buldukça böyle kendi çapımda bir şeyler hazırlıyorum.

Teşekkür ederim.

engin yandın sen, şimdi senden bizede yapmanı isteriz ?
Sen yeter ki iste Ahmet Abi zevkle yaparım. :D

Görüntü süper,afiyet olsun Engin kardeşim.
Sağolasın.

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Engin sarimsaklari salataya mi koydun :D kizarttin dimi baligi :D bende bugun yapacam guzel olduysa bende oyle yapim :D

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mulgogi

Aktif Üye
Adı
Engin ÖZKAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Engin, kız olsan kaçırırdım seni :D Eline sağlık & afiyetolsun kardeşim
Kız kaçıran Can. Kafiyeli oldu. :D Teşekkür ediyorum.

Engin sarimsaklari salataya mi koydun :D kizarttin dimi baligi :D bende bugun yapacam guzel olduysa bende oyle yapim :D

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Senih sarimsaklari, arpa soğanı ve limon kabuğuyla beraber püre yapıp karışımın içine kattım. Dikkat edilmesi gereken şey varsa pasta fırçasıyla beraber etlere sürmek yokda parmaklarını da kullanabilirsin :) sosa bandırıp çıkarma iyi olmuyor çok kalın tabaka oluşuyor ve kızarırken bu tabaka daha da kalınlaşıp etin pişmesini engelliyor. Böyle sos yapma sebebim, çoğu kişi balığın derisini yemez ben de kalın deriyi yemez atardım. Ama deri çok vitamin barındırıyor. Bu tür harçlarla deri kısmı löp etten daha lezzetli hale geliyor. Tabi bu benim damak tadıma göre. Sana uymazsa suç benim değil :D

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Engin valla sabah gördüm içim gitti bugün bende tarifini deniyeceğim :) Buzluktan indirdim balıkları dolaba inşallah eve gidene kadar erisin temizleyip uygulayacağım tarifini. Ama direk fileto çıkarıp onumu bulasam diye düşünüyorum :D

Kız kaçıran Can. Kafiyeli oldu. :D Teşekkür ediyorum.

Senih sarimsaklari, arpa soğanı ve limon kabuğuyla beraber püre yapıp karışımın içine kattım. Dikkat edilmesi gereken şey varsa pasta fırçasıyla beraber etlere sürmek yokda parmaklarını da kullanabilirsin :) sosa bandırıp çıkarma iyi olmuyor çok kalın tabaka oluşuyor ve kızarırken bu tabaka daha da kalınlaşıp etin pişmesini engelliyor. Böyle sos yapma sebebim, çoğu kişi balığın derisini yemez ben de kalın deriyi yemez atardım. Ama deri çok vitamin barındırıyor. Bu tür harçlarla deri kısmı löp etten daha lezzetli hale geliyor. Tabi bu benim damak tadıma göre. Sana uymazsa suç benim değil :D