Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evet elleri göreyim :))

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında DarkSaga tarafından paylaşıldı.

1. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Pendikte oturuyorum kartalda çalışıyorum 7 den sonra boşum benimle LRF disiplini hakkındaki tecrübelerini pratikte paylaşmak isteyen balık avına beni de dahil edip bana bu LRF olayını ufaktan anlatmak isteyen sabırlı iyi yürekli prezentabl ve abur cuburu seven (Sevemsede olur) arkadaşlar abiler kardeşler en olmadı ablalar da olur artık her türlü fark etmez yeterki biri beni azıcık bilgilendirsin falan.

Şimdi video izle diyenleri duyar gibiyim. Açıkçası videolarda türkçe bile adam anlatmış şöle de böle de diye ama bilmiyorum sanırım bu konularda saplantılıyım bir türlü videonun bana yardımcı olacağına inanmıyorum :)

Şimdiden ilginize teşekkür eder iyi avlar dilerim

-İstiklal Marşı
    -Kapanış

NRT75, ÖZGÜR34_, vLnc ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Aslında haklısın birisinin yanında pratik kazanmak önemide herkesinde kendine göre stili var aynı sahteyi her usta farklı yüzdürüyor farklı bölgelerde de sahteleri farklı yüzdürülür yada hepsinin ayrı bir fırlatma stili mevcut ne bilim bence usta biri olmasada lrf yapan bu işi az cok bilen senin meranda av yapan birisi varsa bence onu bul izle konuş burdan biriyle denk getirmekte her zaman müsait olmuyor malesef.çünkü o merada hangi tür yem hangi aksiyon ne gerekse daha çabuk ulaşırsın bence.Umarım birileride yardımcı olur.

4. enginson

enginson Daimi Üye

Ben LRF ye başladığımda o zamanlar yeni yeni çıkmıştı pisyasaya fazla bilen yok. sahile indiğimde millet bu nasıl kamış bunla balık yakalayamazsın felan diyordu ama çinekop büyüklüğünde istavritleri yakalayınca şok olmuşlardı. LRF ile yakaladığım ilk balık ta zarganadır. gece vakti kuleliden geçerken bir deneme yapayım dedim duo tetra works sahte var yanımda , distürbütörü çok sevdiğim bir abim bana hediye etmişti etrafta kaçışan gümüşleri görünce taktım attım 2. ve ya 3. atışımda aldım balığı. 3 tane zargana almıştım. bende youtubeden video izleyerek başladım bu işe. araştıra araştıra biraz kendimden birşeyler katarak geliştirmeye çalıştım. LRF ye başlayıp sıkılıp bırakan çok insan tanıyorum. genelde boş döndükleri için bırakıyorlardı ama ben onlardan şanslıydım ilk denememde balığı yakalayınca zehiri aldım. bugüne kadar da çok gidemesemde boş döndüğüm nadirdir. oda fazla zorlamam yarım saat balık gelmezse toparlanırım genelde. Üsküdar civarı avlanıyorum genelde. yakın olsaydık eşlik etmek isterdim. ama şu sıralar hiç zamanım da yok. umarım size eşlik edecek birileri çıkar.

Trachurus bunu beğendi.
  5. Trachurus

Trachurus Aktif Üye

Lrf nin en güzel yanları:

- Balık parçası, solucan, kurt vs. yemlerin temini ile uğraşılmaz.

- Yemleri iğneye takmak için çaba sarfedilmez. Eller, giysiler hatta çakmak, cep telefonu yem kokmaz.

- Yerine göre kiloluk makine ve kamışlarla kas yapılmaz.

- Saatlerce yemli takıma balık vurmasını bekleyerek geçirilmez. Yerine göre 30 dk takılmak bile zevk verir.

- Balık sınırlaması yoktur. Her türlü balık oltanızı ziyaret edebilir.

- Her zaman, deniz ve ya tatlı su olan her yerde, ufacık kurşunlar, ufacık silikonlar, çok hafif makine ve kamışlarla zevk alarak balığa gidilebilir.

Engin arkadaşımızın dediği gibi pratikle öğrenilir. Beni Lrf ateşine atan Savaş Dursun- kendisiyle henüz tanışamadım- adli bir hobidaşımızdır. Balık günlükleri adlı sitesinde yaptığı paylaşımlardan sonra kendime bir lrf takımı oluşturdum ve şu anda evin her yeri jighead, kıstırma kurşun, jig iğnesi, silikon ve ufak jiglerden geçilmiyor :) Bu siteyi incelemeni ve lrf aksiyon videolarını izlemeni tavsiye ederim.

Avrupa yakasında olsaydın birlikte gitmek isterdim. Umarım eşlik edecek hobidaşlar bulursun.

6. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Avrupa yakasında ne taraftasınız acaba?

7. Trachurus

Trachurus Aktif Üye

Evim ve işim Gaziosmanpaşada. Normalde balık tutmaya da Unkapanı köprüsüne ve ya durum müsaitse Beşiktaş İskeleye giderdim. Normalde de lrf denemelerim hep Şarköyde yazlıkta oldu.Geçen hafta sonu İstanbulda ilk kez kayalıklarda lrf denemesi yapacaktım planda ama yaşanan süreç yüzünden gidemedim. gece aslında daha verimli ama bir de tabi hanımdan izin alma meselesi var :) onun için gündüz gitmeyi planlamıştım Sarayburnu taraflarına.

8. delikurt1907

delikurt1907 Aktif Üye

gop'un neresindesin?

9. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Dün gece 12den sonra üsküdar iskele tarafından 3 saat kadar LRF disiplininde avlandık. İlk LRF deneyimimi çok güzel geçirdim. Forumdan Karga kod adlı (çok havalı oldu) arkadaşım bana özel mesaj ile ulaşıp programını paylaştı sağolsun. 3 saat içinde çok 15 cm boylarında 2 adet iskorpit suya iade edildi daha iri bir iskorpit alıkonuldu. alıkonulan kadar bir iskorpit daha sudan kesilirken kurtulmayı başardı. Bir de çok atarlı giderli fakat sağ yanında sadece 1 bacağı kalmış ve sağ kıskacı da yeni büyümeye başlamış sol tarafı da tam olan hiç dokunulmamış iricene bir yengeç silikonuma yapıştı. Kurtarma çabalarımıza bizi bıçaklama isteği ile cevap verince ordan irice bi taş ile onu vura vura öldürmedim kibarca suya ittirdim. Niye öldüreyim ki zaten? Nerden çıkıyor böyle şeyler anlamış değilim :(. Sabah 3 itibariyle yunuslar kıyıya 3-4 metreye kadar yanaştı bizde mecburen kapanışı yaptık. Buradan Karga kardeşime teşekkür ederim. Daha iyileri sizin olsun.

10. karga

karga Aktif Üye

Bende tanıştığıma memnun oldum dün gece tek balık alamayan ben oldum :( sudan kesilip kurtulan iskorpiti saymazsak
    Bana gore cok keyifliydi sohbet süperdi balık baya bahane oldu :)

alperderya ve Red Snapper bunu beğendi.
  11. Red Snapper

Red Snapper Aktif Üye

O balık sudan çıktı ya, bence aldın sayılır :)