Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eylül ayıunda hangi balık çıkar?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında PuFFeR tarafından paylaşıldı.

1. PuFFeR

PuFFeR Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Balık avında yeniyim. 3 ay önce yeni bir takım aldım ilk zamanlar 2-3 kere istavrite gittim ama daha kraça oldukları için uzun bir süre gitmedim. En son 2 hafta önce gittim gayet güzel bi avdı. Hamsi, sardalya, istavrit karışık ve bol şekilde geliyordu. Boyutlarıda güzeldi. Ama istavrit haricinde sahte veya canlı yemli büyük balığa çıkmayı düşünüyorum bayramdan sonra.
    Bağcılarda oturuyorum galata, avcılar, b.çekmece, bakırköy, zeytinburnu gibi yerlere gitmeyi planlıyorum. Eylül gibi büyük balıklardan ne çıkar. Birde büyük balığa daha ilk defa gidiceğim için tecrübesiz olucam. Takım ve avlanma hakkında biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. forkill96

forkill96 Aktif Üye

bende ılk olarak eşkina avlamayı deneyeceğim bakırköy zeytınburnu yesılkoy rono parkın orada eskına tutuyorlar yem olarak canlı teke

4. phoenix3655

phoenix3655 Yeni Üye

Ekim Kasım ayı Mırmır avı meşhurmuş buralarda. Bende usta bir abi ile mırmır avına gidecem.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Eylül ayı denizin canlandığı aylardır neye niyet ettiyseniz o balığı tutabilirsiniz ama kafayı karıştırmadan bir balığı hedef balık olarak seçmek avınızın daha bereketli geçmesini sağlar.

6. PuFFeR

PuFFeR Yeni Üye

Eşkinayı genelde gece tuttukları için biraz daha zor olur. bide canlı teke avlamakta biraz uğraştırıcı, heleki hiç tutmayan biri için. Ben daha çok kurt, karides veya sahte yemle avlanılacak balık düşünüyorum. Böyle bi balık varmı :D

7. PuFFeR

PuFFeR Yeni Üye

Evet aynen katılıyorum. Benimde demek istediğim bu, kısmetimize ne gelir bilemeyiz ama, belli bir balık üzerinde yoğunlaşınca ona göre alet ekipman alınır. Sizin önerileriniz neler. İlkdefa büyük balığa çıkacak biri için?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Ağustos 2012
  8. Sezgirgin

Sezgirgin Yeni Üye

arkadaşlar eylül ayı içerisinde tekirdağ da tekne ile açıldıkdan sonra ne tür balıkların ve ne derinliklerde oldugunu bilen varmı

9. muratbodrum

muratbodrum Yeni Üye

önce tecrübe sonra tecrübe enson yine ... önce fare olmak lazım sonra çuval dibiyle uğraşmak lazım

10. PuFFeR

PuFFeR Yeni Üye

Tecrübe içinde işin bi ucundan başlamak gerekli...

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Arkadaşlar bırakın mırmırı,ıvırı zıvırı.
    Eylül demek marmara için Lüfer demek. Biz dört gözle lüferin başlamasını bekliyoruz.
    Zeytinburnu oteller önündeki otobüs durağı önlerinden lüfere atabilirsin. Yeşilköyde keza öyle .Galatada köprüden kolay olur ama yer bulma zordur.

Tekirdağ tekneci arkadaş için tavsiyem uzun olta ile lüfer dene. Hatta şimdiden yavaş yavaş tek tük "yatak" balığı yani kışı göç etmeyip marmarada derinlerde geçiren lüferlerin kıyılamaları ile yakalanabilecek lüferleri deneyebilirsin.Silivri balıkçı tezgahlarına lüfer düşmüş.Demekki yatak balığı avlanmaya başlamış diye duydum.Bu haftasonu deneyeceğim.