Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Facebook'a ne olmuş böyle...?

Konu, 'Sohbet' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili arkadaşlar, yaygın bir sosyal paylaşım sitesi olan facebook'ta bir gariplik mi var...?

Garip - garip küfür içeren şeyler ile karşılaşıyorum....:eek:Mesela biri sizin profilinize bakmaya kalksa sizin fotoğraflarınızın olduğu bölümdee garip/argo sözler ile karşılaşıyor...:eek: Hani ayıp/kaba olduğundan telaffuz edemiyorum...:mad:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Bugün bir saldırı olmuş siteye. :(

Facebook'a ikinci saldırı

Arkadaşlarının profiline bakan kullanıcılar, profil resmi altında küfürlerle karşılaştı. Bakın nasıl?..

İsimlerini Okan Bayülgen'in canlı yayınında ettiği küfürle duyuran, internet dünyasının korkulu rüyası haline gelen "İnci sözlük" yazarları, dünya çapında 500 milyon kullanıcısı olan sosyal ağ "Facebook"a ikinci kez saldırdı.

Geçtiğimiz ay Facebook Translate'teki bir açıktan yararlanarak kullanıcıların duvarlarındaki yazılarda küfürle karşılaşmasının ardından, İnci sözlükçüler bu kez de Facebook'ta profil resimlerinin altındaki alanı hackledi.

Arkadaşlarının profiline bakan kullanıcılar, profil resmi altında küfürlerle karşılaştı.

4. Asi ve mavi

Asi ve mavi Daimi Üye

İnsanlar ne ile uğraşacaklarını şaşırmışlar artık. Teknoloji ağır bir yük olsa gerek.

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Töbe..töbe...Yahu insanların hiç işi-gücü yok mu Allah aşkına da böyle şeyler ile uğraşırlar...

6. idalgin

idalgin Yeni Üye

haklısın ishak abi.ayrıca bu işi yapanlar nasıl bir haz duyar anlamış değilim.

7. enis59

enis59 Daimi Üye

bende yok fakat birkaç arkadaşımda bu küfürlü argo şeyleri gördüm umarım en kısa zamanda çözülür bu olay

8. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

İnci Öper :p

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

İnsanların sosyal paylaşım adı altında yaptıkları garip, evet en incitmeyecek anlatımla garip bir pisikoza girdiği sonderece gereksiz bir ağ.İşleri güçleri yok gibi insanların bu sitelere girmesi ilgi çekici bir konu bence.

İnci sözlüğü sevmesem de çok edepsiz bulsamda bu girişiminde sonuna kadar destekliyorum ve daha ağır eylemler bekliyorum..

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bu öyle bir haz ki el oltasıyla ve 0.25 misinayla 9-10 kiyoyuk bir levreği yakalayıp eline almakla aynı haz bence.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu düşünce tarzının doğru olduğunu söyleyemeyeceğim ne yazık ki Nejat.
    Benim için iyi olan kalsın, beğenmediğim hack'lensin diye bir şey olabilir mi?
    .
    Amacım polemik yaratıp bir tartışmaya yol açmak değil ama burada da suçu ve suçluyu övmek fiili var. :(

Orayı burayı hack'leyen bu adamlar aynı zamanda bizim bilgisayarlarımızı da hack'leyebiliyor, bilgi ve şifrelerimizi çalabiliyorlar.

Facebook'u hack'lerken iyiyse bizi hack'lerken nasıl kötü diyeceğiz?