Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fahiş Fiyatlardan Alıcı Bulan Sahteler

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında MFatihBayramoglu tarafından paylaşıldı.

1. MFatihBayramoglu

MFatihBayramoglu Yeni Üye

Türkiye'de son dönemlerde popülasyonu artmakta olan spin avcılığının vazgeçilmez ekipmanı olan sahte balıkların fiyatları hususunda söyleşi yapalım istedim.
    Zira bu son dönemlerde ki sahte trendleri öylesine şiddetli yayılıyor ki, sosyal paylaşım sitelerinde bir kaç iyi parça balığın yanında fotoğraflanmış bir sahte kısa süre içerisinde talan ediliyor!
    Maalesef ki bu da firma yetkilileri, siber veyahut reel mağaza sahipleri tarafından suistimal edilerek fahiş fiyatlardan alıcı buluyor.
    Asgari ücretin 10 da 1 ine tekabül eden sahtelerde bile stok krizleri yaşanıyor.
    Türkiye standartlarından biraz daha iyileştirilmiş bir maddi gelirim olmasına karşın, boya atma, kopup gitme, takılma risklerini göze alarak önyargılı davranıyorum.
    Bu meret kolektif bir şekilde günden güne "kur oranları bahane edilerek" artış gösteriyor.. Modern zamanların benzini olarak tanımlıyorum..
    Gerçekten sağlam meblalar harcanarak bir heves uğruna muhtemelen belirli kesimlerce ev geçiminde problem yaratacağını düşünüyorum.
    Gidin eşinizi, ailenizi ve çocuğunuzu gezmeye götürün, tatil yapın, iyi yaşayın..
    Ama ne kadar söylesem boş, dünyanın en pahalı arabasına binen, en pahalı benzinini koyan ve en pahalı telefonuyla gezen bir milletiz.. Allah sonumuzu hayır etsin!

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gsozata

gsozata Aktif Üye

Özellikle İstanbul için konuşmak gerekirse, boğaz küçük balık az, avlayan yada avlamak isteyen avcı sayısı çok. Hal böyle olunca piyasa alıp başını gidiyor.

Duyum üzerine alışveriş yapan o insanlardan biriside ne yazık ki benim. Çanakkaleden tatilden dönmüştüm, yolumun üzerinde bulunan balık av marketine girdim. Hoş beş iki muhabbetten sonra işte boğaz palamut yapmaya başladı, işte şunla alınıyor, yok bunla çekiyorlar vs. bir bakmışım 10 tane çapari alıp çıkmışım. Halbu ki içeri girerken o çapariler aklımın ucunda dahi yoktu.

Birde ekleme yapmak istiyorum balık marketlerinin uyanıklığı bir kenara dursun, birazda iğneyi kendimize batırmak lazım. Yeni bir ürün yada iki albenisi olan bir ürün gördüğümüzde gözüne far tutulmuş tavşan misali kala kalıyoruz.

Biz mi balık tutuyoruz yoksa balıklar mı bizi; çoğu zaman yanıt bulamıyorum.

NRT75, budun, Skunet ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  4. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Balık yok balık ondan bu ticaret patladı..Her avdan sonra kendimi yeni sahte arayışında buluyorum neden balık yok o zaman sahtede sorun arıyorsun kamışta makinada arıyorsun..Balık yok lüfer levrek 50-60 lira olmuş ozaman ipini koparan olta atıyor yarısı hobi falan değil adam balık yemek için atıyor..lüfer 5-10 lira olsa o boğazda olta atanlar % 70 azalıyormu azalmıyormu bakalım..15-20 yıl önce neden bukadar hobi değildi palamut lüfer 3-5 kuruştu ondan.

lufermania, NRT75, budun ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. vessa

vessa Aktif Üye

esas mesele avcıyken av olmamak

budun ve oguzhand bunu beğendi.
  6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hobi malzemeleri dünyada çok çok iyi bir pazar..

budun bunu beğendi.
  7. trkc

trkc Aktif Üye

Altı üstü 25₺'lik Rover 98'i atarken düğüm açıldı ve suya gitti. İşte bu kadar ucuz bu olay. 100₺'lik olsa da gidecekti..

8. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Bazı sahteler Türkiye'de öyle övüldiki dünyada görebileceği en iyi fiyatı buldu.Örneğin 40 tl ye satılan Shimano Fortuna 03 t 250 tl ye karaborsa da satıldı.Hattao kadar ileri gidildi ki ilk önce duo ottoman sonra ima cobra poison ıvy le aynı deseni yaptılar.Şimdi devir onların devri.Ben bile 2 tane ima cobra aldım.Ne olur ne olmaz ilerde faiş fiyatlara almayayım diye.60 tl den almıştım şimdi 70 tl olmuş bir ay içinde.

lufermania, YEKTA, NRT75 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. hayali_53

hayali_53 Aktif Üye

Aynen söylediğiniz gibi bence de şu forumlarda bir sahte iki tane rapora konsun sanki balık tutması garantiymiş gibi piyasa yapıyor tabiiki talep olan ürünün fiyatı katlıyor.ben çok iyi bir balıkçı değilim kesinlikle ama 30'lu 40'lı lüfer avlarım 3-5 li levrek avlarım oldu İstanbul'da hepsini de geleneksel yöntemlerle yaptım sahte yemlerle de av yaptım ama hiçbir zaman geleneksel yöntemlerin verimini alamadım, belki bu benim eksikliğim ama Benim bildiğim tek şey oltası denizde olan balığı tutar bugün olmaz yarın olmaz ama Birgün mutlaka denk gelir onun için bu işe harcanan para abartılmamalı çok para harcamak çok balık tutmak anlamına gelmez

NRT75, budun, der wish ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. emnk

emnk Üye

Çok dogru bir konuya değinmişsiniz. Hobiler böyle malesef bu sektörde olanlar insanların zaafindan iyi yararlanıyor. Sufix ghost 832 braid ip misina alacaktim firmanın birinde 100mt. Tam 110 tl biraz arastirdim. 32 tl ye 100 mtsini aldim.suan 43 olmuş bence çakallarla dans etmek lazım.

NRT75 ve budun bunu beğendi.
  11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Sahte işi asla balık tutma olarak düşünülmemeli, çok balık isteniyorsa geleneksel yöntemler çok daha verimli, hepimiz ilk başlarken hevesle birçok sahteye sahip olmuşuzdur, iş bence koleksiyonculuğu biraz törpülemekte bitiyor

ykbilen, cemiltonguç, hkn17 ve 5 kişi daha bunu beğendi.