Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fethiye Av Raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Spinlevrek tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Atçek avcılığı çoğumuz da olduğu gibi bir bağımlılık olarak tanımlanabilir. Eğer ava gidemezsen evde sahtelerle de 5-10 dakika oynayarak vakit geçirebilecek bir hobimiz :eek:. Ki ben Isparta’da yaşadığımdan bunu sıklıkla yapıyorum. Orta boy bir seyahat çantası ağzına kadar sahteyle dolu :rolleyes: Atçek avına merak sardığımdan bu yana, yaklaşık son bir-iki yıldır, sürekli başıma gelen aksilikler (mevsimin, günün saatlerinin ve avlak sahasının yanlış seçimi, düzenin iyi yapılamamsı sonucu sahte kaybetme vs.) yüzünden bir türlü randımanlı bir av yapamamıştım :mad:. Çok sayıda pahalı sahtelerimi denize hediye ettikten ve yine pahalı örgü misinalarımı dolaştırıp çöpe attıktan sonra, atçek avından soğumuş ve neredeyse tekrar tekneden sırtı avına ya da yemli düzenlere dönecektim ki, sağ olsun Fatih Koç bey kardeşim imdadıma yetişti :cool:.

Fethiye’ye ilk gidişimde kendisiyle haberleştik ve Fatih Bey benim için üç günlük çok keyifli bir av organizasyonu düzenledi. Sevgili Ali’yi de alarak üç kişi ava gittik. İlk gün (01 Ocak 2013) kayalık bir bölgeye (Fatih beyinde ilk defa ziyaret edeceği) inip baraküda avlayacaktık. Ne yazık ki hava karanlıktı ve sık ormanın içinden geçip kıyıya inemedik ve dönmeye karar verdik. Tabi ki moralim bozuldu. Başka bir av bölgesine gitmeye karar verdik. Fatih bey tecrübeliydi ve bana mutlaka balık tutturacağını söyledi. Bu cümle yüreğime biraz su serpti.

Deniz çarşaf gibiydi. Hava rüzgarsızdı. Saat 21:00 civarlarında Fatih bey ilk kiloluk baraküdayı aldı. Ardından bana kendi etkili sahtelerinden birisini verdi (Fatih beyden aldığım ilk ders: çok zengin ve pahalı bir sahte koleksiyonu her şey demek değildir! önemli olan çantanızda etkili 3-4 adet etkili sahte bulundurmaktır). Ardından saat 11:30 sularında ilk baraküdamı aldım (videosu aşağıda). Tabi av boyunca getirdiğimiz çayları yudumladık. Bu arada Fatih bey meraklı sorularıma sabırla cevap verdi. Sonuçta çok keyifli bir av oldu. Ertesi gün için sözleşerek, evlerimiz gittik.

İkinci gün saat 19:00 da av bölgemize geldik. Deniz yine çarşaf gibiydi ve hava sakindi. Önce Ali bey arkasından ben baraküdaları tuttuk. Ardından Ali bey, ince bir teknikle, iki levrek daha tutmayı başardı. Sağ olsun kardeşim Fatih bey o tekniği de ayrıntısıyla bana öğretti. O gün çayımız boldu, saat gece 02:00 ye kadar çay eşliğinde sohbet ettik. Yine ertesi gün için sözleşerek ayrıldık.

Üçüncü gün saat 20:00 civarlarında ben güzel bir levrek aldım (videosu aşağıda), gerçekten harikaydı. O gün erken ayrılmak zorunda kaldım. Ben ayrıldıktan sonra Ali bey trofe bir levrek daha aldı (gittiğim için onun resmini çekemedim).

Bu üç gün gerçekten çok zevkliydi. Neşeli insanlarla bir arada oldum. İş hayatında biriktirdiğim negatif yükü denize yükledim ve Isparta'ya döndüm. Fatih ve Ali bey gibi güzel iki insanı tanıdım. Fatih bey kardeşim bütün sorularıma büyük bir sabır ve nezaketle cevap verdi ve tecrübelerini aktardı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu avla birlikte Atçek’de belirli bir noktaya ulaştım. Ama halen başlangıçta olduğumun da farkındayım. Öğrenecek çok şeyim var. Bunları da Fatih beyle yapacağımız gelecek organizasyonlarda gidermeye çalışacağım. Bekleyin denizler…

Kullandığın malzemeler:
    Kamış: Shimano nexave 2,40
    Makine: Shimano exage 3000 SFC
    Misina: Sufix 832 Braid Advanced Superline 8 Kat Örgü 0,18 mm
    Sahte: Muhtelif tipte maket balıklar

Herkese güzel avlar!

Spinning_Baraküda_January_2013_Fethiye/TURKEY - YouTube
    Spinning_Seabass_January_2013_Fethiye/TURKEY - YouTube

Ekli Dosyalar:

trakonya79 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Harika bir rapor olmuş ellerinize sağlık..

4. lorel

lorel Aktif Üye

Tebrikler İbrahim Bey,çok güzel ve keyifli avlar yapmışsınız.Şansınız Fatih Bey gibi bu işin ustasına denk gelmek olmuş.İnşallah bu sizin, bundan sonra yapacağınız sayısız güzel avların başlangıcı olur,her zaman rastgelsin

5. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tüm ekibi tebrik ederim harika bir üç gün geçirmişsiniz devamlarını dilerim rastgele.

6. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Sevgili İbrahim Abi.
    Öncelikle seni tanıdığıma çok memnun olduğumu birde buradan belirteyim.
    Çok daha güzel avlarımız olacak inşallah,

Takdir edersin ki zaman ve mekan değerlendirmesi yapıldığında aslında şartlar pekte uygun değildi..
    Senin iyi niyetine enteresan tekniklerin avcılığıda eklenince nasibin de olan bunları alabildik beraberce.. Ona da çok şükür..

Ben çay muhabbetimizin en yakın zamanda tekrar olmasını ümit ediyorum gece
    yarısı deniz kıyısında çay içmek bazen balık tutmaktan daha keyifli benim için :)

Ispartaya memleketinizden selamlar, saygılar ve çok teşekkürler güzel dostluğunuz ve bilinçli avcılığınız için..

7. HAWG

HAWG Üye

Tekrar selamlar İbrahim abi.
    Koşullar av için pek uygun olmasa da,hoş sohbet eşliğinde gerçekleştirdiğimiz bu küçük organizasyonun tanışmamıza vesile olması beni ayrıca memnun etti.Bu keyfi tekrar paylaşmak umudu ile...

8. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Birbirinden değerli üç gün geçirmişiniz.Tüm ekibi tebrik ederim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun.

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi güzel avlarınız için tebrik ederim :) bu kadar fatih bey içerikli bir rapor ondan dahi okumamıştım doğrusu :) daha iyi avlarda daha demli çaylar nasip olması dileği ile abi rasgele :)

10. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Tebrikler, Avınız bereketli olmuş...

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İbrahim,
    Fatih ve Ali ile 3 günlük çok güzel bir av gerçekleştirmişsin.
    Almasını bilene forumumuz Derya,
    Hem bilmediklerini öğrenmek, hem de yeni dostluklar kurabilmek için.
    Eminim ki bir sonraki ziyaret programı kafanda hazır..
    Daha da iyilerinin rastgelmesini dilerim