Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fethiye Levrek Avı Mayıs 2012 (Atçek avı Hüseyin DİNÇ )

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hdfhdf tarafından paylaşıldı.

1. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

Buda Benden Olsun
    1. Gün : Sabaha kadar uyku gelmeyince balığa gitme isteğimi durdurayamayıp oltamı alıp düştüm yola, avlağa vardım takımı kurup gümüş strike proyu fırdöndüye takıp misinamın sağlamlığını elimle kontrol edince başladım ava atarmısın çekermisin atarmısın çekermisin derken yarım saat oldu ne asılan var ne selam veren (tosbağa hariç O kankim oldu). Baktım olmayacak (özel) sahtemi taktım birde gönülden balık duası, sulara sahtemi gönderdim 2-3 metre çektikten sonra o çekmeye başladı huyum kurusun o asıldımı hiç beklemem hemen alırım kıyaya kalama filan vermem yok yorulacakmış filan hikaye (derdim), denizden 1 metre yüksekteyim ve suyun debisi yüksek sağolsun salinam sağlam misinama da güveniyorum yukarı kamışla çekip aldım yanıma hoplayıp zıplıyor (45 cm levrek)sahtemi kıracak belli ama bi kez düşerim o hataya iğneler iyi oturmuş beş dakika uğraşıp çıkardım. Şükrettikten sonra salladım tekrar sahteyi sulara, ikinci üçüncü atış derken zınk etti dururmuyum hemen alacam (sözde) dışarı 1-2 metre çekince oda gücünü gösterdi derken mücadeleyi sahtemden kurtularak o kazandı. Hava ağardı tosbağalar ve büyük vatos amcalarda gelince sahtemi onlara vermemek için avımı sonlandırdım.
    2. Gün : Saygıdeğer Orhan abimle sözleşip gece buluştuk avlakta. takımı kurup balık duasınıda edince başladım atarmısın çekermisin atarmısın çekermisin derken zınk, 1-2 metre çektim büyük bir paşa belli orhan abiye kepçeee derken yine o kazandı ve sahtemden kurduldu. Orhan abi kepçe yok getir demedinki :) Kısmet kaçtı gelmez bir daha ama inat işte atçek atçek yok. Evin yolu gözüktü.
    3. Gün : İki levreği neden kaçırdığımı düşüne düşüne bi hal oldum makinem o balıkları çekebilcek kapasitede ama suyun debisini hesaba katmayınca makine ne yapsın. Akıllanmıştım, o avlakta kalama şart öyle yok asıl gelsin olmuyor orda. Eski misinamı sardım daha ince olsun diye.Vardım avlağa kalamayı ayarladım 2 kilo civarına tasmalasın yeter gerisini ben hallederim kalamayı gayet güzel kullanırım. atarmısın çekermisin 1 saat oldu gelen giden yok tabi tosbağa hariç neden gelmiyor diye düşünürken aklıma geldi balık duasını unuttum hemen gönülden bir dua salla sahteyi sulara 1-2-3-4 derken zınk hemen hafif bir çarpmadan sonra kalama devreye girdi akıllanmıştım artık yorup alacam balığı 3-4 köz hamle yaptı sağolsun kalamam darbeleri bertaraf etti fazla olmadı en fazla birbuçuk dakikada yoruldu kalamayı biraz daha sıkıp asılmaya başladım kuzu kuzu gelmeye başladı yanıma kadar getirdim sözde yukarı kamışla çekip çıkaracaktım biraz tarttım baktım çırpınırsa misina kopabilir 25 lik neolur ne olmaz deyip kamışı yere bırakıp misinayı aldım elime (kepçe Hala Yok Orhan abide yok) misinayı çok sıkmadan balığı biraz tahrik edip bir kaç kez daha çırpınmasını sağladım çekerken çırpınmasın diye misinayı koluma sarıp yavaşça yukarı çekip yanıma aldım o kaybetmişti savaşı. üçlüler iyi oturmuş uğraşa uğraşa çıkardım. paşa 57 cm suyun debisinide katarsan iyi bir mücadele oldu. Büyük vatos amcalarda geldi avlağa yani benim gitme vaktim gelmişti. Biraz Uzun oldu ama kusura bakmayın bu mevsimde fethiye kıyıdan atçekle levrek almak çok zordur bilenler iyi bilir. Herkese rastgele....
    Saat : Sabah Dört
    Makina: Ryobi Ecusıma 3000 vi
    Kamış: Okuma Salina 240 cm 10-40 gr
    Misina : 1. ve 2. av pelikan dozer 0.28 & 3. av effe latex 0.25

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Boyut:
      10,3 KB
      Okunma:
      302
    • 2.jpg
      2.jpg
      Boyut:
      11,3 KB
      Okunma:
      296
    • 3.jpg
      3.jpg
      Boyut:
      13,3 KB
      Okunma:
      306
    • 4.jpg
      4.jpg
      Boyut:
      15,4 KB
      Okunma:
      318
    hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

İlk tebrik benden gelsin.. Harika bir balık kandırmışsın, senin için deneyim dolu bir av olmuş.. Her zaman rasgelsin..

4. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Hüseyin süper bir paşa kandırmışsın.
    Anlattığına göre meranda bu haramiler kol geziyor.
    Herdaim keyifli avların olsun.
    Sevgi ve selamlarımla...

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Çok güzel av olmuş.
    Önümüzde ki hafta gibi bende göceğe gideceğim, bakalım nasıl avlar yapacağız.

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler hüseyin, Güzel av olmuş, nacizane tavsiye olarak kabul edersen, kalamayı herdaim kullanmanı tavsiye ederim, hem bu zevki yaşamak, hemde (eğer kısette varsa) sonuca ulaşmak çok daha kolay olur, Rastgelsin..

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tebrikler Hüseyin çok yakışıklı bir paşa.
    Resimlerden boyu posu belli.
    Dipnot: Cola şişesine gerek yok, şaşı gözler bile gayet güzel boyunu posunu görebiliyor

8. bluedeep83

bluedeep83 Üye

tebrikler harbiden baya yakışıklı balık şansınız daim olsun vede afiyet olsun

9. lorel

lorel Aktif Üye

Tebrikler,çok güzel bir paşa,her zaman rastgelsin.

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Hüseyin, çok güzel Levrekler avlamışsın.

11. m1976k

m1976k Aktif Üye

Hüseyin tebrikler harika balık olmuş afiyet olsun buarada balığı kaçırmanın nedeni iğnelerin olabilir 3lü çarpma iğnelerinin kıvrımı önemli ona dikkat et derim buarada fazla balık olursa ortacayada yolla:))