Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fethiye'nin Karagözleri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bacteria tarafından paylaşıldı.

1. bacteria

bacteria Aktif Üye

yine bir pazar günü ertesi mesaisi.. balıktan kalma bir sabaha merhaba.. yorgunluk ve biraz da keyfim yok :(

c.tesi av malzemelerini derlemek için tekneye bineyim derken elimdeki binbir araştırma sonucu aldığım paletimin tekini denize düşürdüm. hava yağmurlu deniz çamur gibi sabah daha berrak olur dalar çıkarırım derken gece boyu yağmur yağdı hava hala kapalı. akıntıyla muhtemelen gitmiştir ve marinanın ne kadar temiz olabileceğini herkes tahmin edebilir.. çoktan helvasını yemek gerekti ise de sabahın 7 sinde dalış kıyafetlerini giyip buz gibi suya daldım ama nafile. gitti paletin teki. kalan teki ile idare edeceğiz artık :D hava kapalı yağdı yağacak kafam bozuk dedim yürü :)

geçen hafta kalamarı aldığım yere gitmek üzere yola koyuldum. yeri kolaylıkla buldum. ama deniz dalgalı yerimde duramıyorum. bir 35 metrelerdeyim bir 45 metre. o ara dedim bir taraftan da kalamar zokalarını atıyim dursun kenarda. zili taktım. bir taraftan sülünez ile mamun dip olta atıyorum ama tık yok oltada. kalamar takımını kontrol edeyim derken baktım takılmış. çektim misina elimde kaldı. gitti güzelim 3 tane zoka. durum 2-0 deniz galip :(

neyse sonra oltada kıpırdama oldu resimdeki en büyük karagözü çektim biraz kendime geldim :) daha sonra yaklaşık 3 saat içerisinde karagözleri dizdikten sonra yağmur da iyiden iyiye arttı. ben de deniz daha da abartmadan yola koyulayım dedim. bu sefer çapa gelmiyor. güç bela çektiğimde çapa yapraklarını denize bıraktı kaldı bize bir çubuk sadece :) balıklardan yana biraz kendime geldim derken bir gol daha yedik oldu 3-0. yolda giderken dedim sırtı çekeyim. bir ara elimden çıktı uçtu misina sarılı tahta döndüm geri bulamadım oldu durum 4-0 :eek:

balıklara mı sevineyim denizin karşılığında aldıklarına mı bilemedim.. olan mala olsun canlar sağolsun diyerek avuttum kendimi gün sonunda artık...

kalın sağlıcakla

her daim rastgelsin

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ocak 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. night fisher

night fisher Aktif Üye

Mahmut,fethiyenin balık çeşitlerini bizlere göstermeye başladın:harika: diğer çeşitleride bekliyoruz:)RASTGELSİN.

4. okcuer

okcuer Yeni Üye

Mahmut Bey maşallah yine güzel bir av yapmışsınız.
    Ben de cuma günü burada güzel av raporlarını okuyup videoları seyrettikten sonra gaza geldim. Hanımdan da izini kopardık. C.tesi sabahın 4'ünde DSİ'nin önündeki kanal ağzına gittim. Daha önce burada levrek olduğunu görmüştüm. At çekle ve ya yemli takımlarla (özellikle solucan) güzel balık alındığını biliyordum. Başladık oltayı sallamaya, tek bir sefer balık vurdu onu da çekerken tekne halatlarına takıldı.Yine makus talihimi yenemedim. Hem yemli denedim hem at çek yok arkadaş yine eve eli boş döndük.Hayırlısı.

5. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler ve de geçmiş olsun Mahmut. Arada oluyor böyle günler, bir kez ters gitmeye görsün işler peş, peşe geliyorlar. Dediğin gibi cana gelmesin. Nice bol bereketli avlar.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Balıklar için tebrikler Mahmut,
    Diğer kazalar ufak tefek şeyler. Zamanla onların da çaresini bulursun.
    Çapanın takılmasını engelleyici yöntemler, tekneden el oltasını uçurmamanın yolları gibi..
    Her zaman rastgelsin

7. bacteria

bacteria Aktif Üye

Çok iddialı değilim.. elimden geldiğince şansımın elverdiğince toplar sunarım abi size

teşekkürler..

maalesef memlekette balık kalmamış ki.. balon balığı da işin tuzu biberi.. bu balıkların yanında 10 kadar da balon balığı tuttum aynı yerde :mad:

bol şanslar bir an önce talihiniz açılsın üstadım

teşekkürler.. aynen.. rastgelsin ;)

sağol abi.. sırtı çekerken öncelikle takımı emniyet için bir yere bağlayacağım bundan sonra en azından bunu öğrenmiş oldum

8. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler Mahmut Bey ..Hepimiz bu tür aksilikler yaşıyoruz..Allah büyük kazalar yaşatmasın..Afiyet olsun..

9. murat48

murat48 Aktif Üye

Hemşehrim tebrikler.
    Bu talihsizlikler işin tuzu biberi malum.
    Yine pazarı boş geçirmemişsin ama.

10. bacteria

bacteria Aktif Üye

teşekkürler ;) amin..

teşekkürler.. şanslı bir gündü balık adına