Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

fethiye'nin palamutları

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Mahmut

bacteria

Aktif Üye
Adı
mahmut
Kan Grubu
O Rh Pozitif
sağ olun dostlar

balıkları tutuyorum ama bir türlü cinsini tutturamadım :) ne çok birbirine benziyor bu hayvanlar da.. konuya aşina olanlar yıllarını verenler için bu belki çocuk oyuncağı ama ben çok amatör kalıyorum sanırım... yavaş yavaş öğreneceğim inşallah :D

marinada bir kaç abiye sormuştum biri yazılı dedi.. iki kişi palamut dedi.. biri dişli palamut dedi.. biri geçen ki tuttuklarıma yazılı demişti.. istanbulun palamutlarına benzemez buradakiler farklı diyen oldu.. anlayacağınız onların yalancısıyım ben.. elbet bir gün ayırdımı yaparım ben de :)

şimdiye kadar tuttuğum en büyük balık bunlar :D trofelerim yani :) en güzel tarafı da bu herhalde.. palamut.. tombik ya da yazılı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

night fisher

Daimi Üye
Adı
fatih h
sağ olun dostlar

balıkları tutuyorum ama bir türlü cinsini tutturamadım :) ne çok birbirine benziyor bu hayvanlar da.. konuya aşina olanlar yıllarını verenler için bu belki çocuk oyuncağı ama ben çok amatör kalıyorum sanırım... yavaş yavaş öğreneceğim inşallah :D

marinada bir kaç abiye sormuştum biri yazılı dedi.. iki kişi palamut dedi.. biri dişli palamut dedi.. biri geçen ki tuttuklarıma yazılı demişti.. istanbulun palamutlarına benzemez buradakiler farklı diyen oldu.. anlayacağınız onların yalancısıyım ben.. elbet bir gün ayırdımı yaparım ben de :)

şimdiye kadar tuttuğum en büyük balık bunlar :D trofelerim yani :) en güzel tarafı da bu herhalde.. palamut.. tombik ya da yazılı :)
Fethiye,dört mevsim ziyaret edip,incelediğim bir bölgedir benim.Bir çok bölgesinde daldım,ıssız koylarında kamp yaptım.
Balığı öyle ahım şahım değildir ama,hayatımda gördüğüm en büyük orfozları,bol akya sürülerini ,ahtapot ve kalamarları orada gördüm.
amatör Balıkçılık konusunda pek gelişkin bir yer değil,herkes birbirini taklit ediyor,ne gördüyse onu uyguluyor.Körfez içi onca kirliliğe rağmen,çipura,mırmır,granyoz ve levreklerin üreme bölgesi.Dolayısıyla,yavru balığı çok fazla ve malesef pekde bilinçli avlanılmıyor.
Orada usta bir balıkçının çok güzel balıklara ulaşabileceğine inanıyorum,bu konuda sende bir potansiyel mevcut:) Biraz daha araştırıcı ve inatçı olursan,bizlere müthiş avlar sunacağına şüphem yok.
RASTGELSİN:)

Mert Yılmaz

Daimi Üye
Adı
Mert Yılmaz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Maşallah elinize sağlık.Tavada düşünüyorum da kendilerini AFİYET OLSUN.